Atkal

Man netīk staigāt pa veikliem. Ļoti netīk. Vēl vairāk nepatīk tad, ja kaut kas konkrēts jāmeklē un par to, kas jāmeklē, izveidojies spilgts priekšstats, kādam būt un izskatīties. Viss beidzas ar samierināšanos un vieglu kompromisu. Vienmēr. Mīļā miera labad.

Tad nu lūk, lai aiztaupītu sagurušas kājas, kreņķus un iztiktu bez “ai, nu labi, šīs derēs”, es atkal izdarīju to, proti, es atkal notvēru to mirkli, kad varēju iegādāties tieši tādas pašas vasaras kurpes, kādas iegādāju pagājušās vasaras sākumā un kuras kļuva par manām visu laiku mīļākajām un ērtākajām vasaras kurpēm, kādas jelkad ir bijušas. (Droši vien tāpēc, tās tika novalkātas līdz pēdējam.) Jāteic, ka šādu triku biju jau izspēlējusi ar citām kurpēm, proti, aizpagājušajā vasarā nopirku gluži tādas pašas (un tomēr mazliet atšķirības) sandales, kādas man bija bijušas.

Brīdī, kad sāka plīst džinsi, nodomāju: vells, cik labi būtu, ja man būtu bijušas vēl vienas tādas, jo redz, bikses nu ir tas apģērba gabals, kuru man tā arī nekad neizdodas nopirkt. Ne visi uzrada 37. izmēru. Nekad nespēju izvēlēties – notievēt vēl vairāk, vai uzbaroties par vienu izmēru.

Savelkot šo visu kopā, nodomāju, vai tiešām tas, ka cenšos saglabāt vai atkārtot konkrētas lietas (jo tās ir patiesi ērtas un labas), nozīmē to, ka man nenesas prāts uz milzīgām pārmaiņām, ka konkrētos apstākļos es palieku tāpēc, ka man tā ir ērti un tas ērti mani padara par viegli kūtru un attur no jebkādām pārmaiņām? Vai katru reizi jāmeklē kaut kas jauns, pat ja uz to jauno jāiet milzīgu piepūli un pa vieglu bezcerības taku? Pat ja man neprasās?
Vai arī viss ir vienkāršāk – es par daudz domāju un parastās kurpēs un džinsos gribu saskatīt pārāk daudz un man sāp pavisam kas cits?
Kā Rudu teiktu: Kamčatka, valdies! (kas savukārt nozīmē, beidz domāt)

Published by

Kni

Love yourself more

8 thoughts on “Atkal”

  1. oj, man arī agrāk pārmeta, ka es gribu visu vienādu. bet ja man patīk un man liekas, ka man piestāv, un ir ērti? pārmaiņas pārmaiņu pēc? pf! pārmaiņas pašas atnāks. kad vajadzēs.

  2. Cik reizes neesmu nožēlojusi, ka vairs nav nopērkams nekas līdzīgs maniem iemīļotākajiem apaviem vai apģērba gabaliem! Tagad cenšos, ja kaut kas ļoti iepaticies, uzreiz nopirkt vairākos eksemplāros, jo ej nu sazini, kādus modes spiedzienus un kliedzienus tirgos nākamsezon :)

  3. Nu ja ir jāzivēlās apavus, kuri ir jaunums šajā sezonā vai arī līdzinieces tām, kuras jau ir, manuprāt ikviens izvēlēsies otro variantu. Jo jaunais var noberzt papēžus, vai izveidot tulznu un, Tu nebūsi pārliecināts kad Tu varēsi atsākt tās nēsāt.

    Man jau šķiet, kā tas iedarbojas psiholoģiski, tieši kā drošības sajūta.

  4. Par veikaliem pilnībā piekrītu, jo cenšos pēc iespējas retāk tos apmeklēt. Nesaprotu tos cilvēkus, kas pa 8h dienā var iepirkties. Piem tam pērkot jaunus apavus, vienmēr ir doma, ka labprāt nopirktu iepriekšējo modeli, bet nesanāk, kaut arī ar botēm tā arī daru, kā gadus atpakaļ sāku NIKE air pirkt, tā arī pērku 1., 2., 3., utt., jo citas botes sāk likties kaut kādas netādas. :)

  5. Lai gan “normāls” nav tas labākais vārds, bet izlasot jūsu teikto, man palika drusku vieglāk, t.i., sajutos normāla. Aizkadrā man gan bija ļoti interesanta diskusija par šo tēmu, kurā mans rezumē bija: pat ja kurpes ir tādas pašas, tās tomēr ir citas, turklāt no iepriekšējām esmu mācījusies (man tā gribas domāt), kas darāms, lai šīs man kalpotu ilgāk.

  6. Tas ir tikai cilvēcīgi ērtās labās kurpes iepirkt vairākos eksemplāros (man garderobē stāv 4 pāri pilnīgi vienādu superideālo kurpju). Jo bieži vien, tās ārkārtīgi skaistās kurpes, kuras nereti maksājušas veselu kapitālu – pieviļ. Jo, common, pēc pus stundas, viņas noberž visas kājas un tā katru reizi! Tā pat nav drošības sajūta, kas liek nēsāt ierastos ērtos apavus, bet vienkārši ikdienā gribas uzģērbt apavus un aizmirst par tiem, lai tie klusiņām veic savu mērķi un netraucē. Dzīve ir pārāk skaista, lai to vadītu kaut kādos iespīlētos neērtos džinsos, špiļkās vai pārāk stingri savilktos krūšturos!

    1. Paldies, Dana! Heh, bet apakšveļa gan ir tā padarīšana, kuru pērku viegli, bez aizķeršanās un ar lielāku prieku kā jebkuras kurpes, bikses vai vēl kaut ko. :)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.