Berlīnes stāsti. Tev nebūs apakšveļu svētku dienās pirkt.

Tā kā mana ciemošanās Berlīnē notiek Vasarsvētku laikā, tad loģiski ir tikai tas, ka pirmdienas rītā veikali nestrādā, taču ko darīt, ja vajag? Un ko darīt, ja ļoti vajag?
Aleksandra laukumā (Alexanderplatz) tiek atrasts Rossmann veikals, kurš “alleluja” strādā, taču mirklī, kad dodos tajā iekšā, viss liekas mazliet savāds. Daudzi plaukti ir aizklāti ar baltu plēvi apmēram tieši tā kā Stockmann trako dienu laikā, tikai atšķirība ir tāda, ka uz šīs plēves nav rakstīts “tiks atvērts jau rīt”, bet gan pielīmēta papīra lapa, uz kuras divās valodās izskaidrots plauktu aizklāšanas iemesls. Tveru pēc telefona, bildēju sūdīgas kvalitātes bildi, lai vēlāk kopā ar biedriem spriestu un uzjautrinātos.

Kas tad uz šīs papīra lapas rakstīts:
Cienījamie klienti,

saskaņā ar Senāta lēmumu svētdienās un svētku dienās mums nav ļauts tirgot šādas preces:
brilles, saules brilles, rotaslietas, smaržas, zeķes, apakšveļu, matu krāsas, sveces, ietinamo papīru, galda salvetes, spuldzītes, tīrīšanas līdzekļus.

Kas tas par Senāta lēmumu, pastāstīt neviens nevarēja. Taču triks ir labs. Nez ko viņi šādā veidā vēlas panākt? Kāda vella pēc tad vispār tas veikals strādā? Ja kāds zina, apgaismosiet?

Published by

Kni

Love yourself more

One thought on “Berlīnes stāsti. Tev nebūs apakšveļu svētku dienās pirkt.”

  1. traki. Tu neticēsi, bet vakar Ķelnes pārtikas veikalā Rewe ieraudzīju šokējošu paziņojumu – sākot no šodienas veikala darba laiks no pirmdienas līdz sestdienai ir 7. – 24.00. Tas gan laikam ir izmisīgs krīzes gājiens? Esmu pārsteigta par vāciešu lēmumu.

    (foto e-pasatā)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.