Divas filmas Tavam rudens vakaram

Love me if you dare
Pavisam tieši tulkojot – mīli mani, ja Tev pietiek dūšas.
Džulians un Sofija bērnībā uzsāk kādu spēli. Ir koša metāla kārba un ir nepārtraukts izaicinājums. Līdz ko viens no viņiem izaicinājumu izpildījis, kārba pāriet pie otra un izaicinājumu sērija turpinās. Sarunāt rupjības skolā, paraut galdautu ar visu kāzu torti, aiziet uz skolas eksāmenu apakšveļā, kas uzvilkta pa virsu drēbēm vai sagādāt skolas skaistules auskarus, kad tā izmīcīta tumšākā nostūrī. Jo vecāki viņi kļūst, jo spēles – nežēlīgākas, izaicinājums lielāks un viss pārvēršas par apsēstību, kura vairs nezina robežas, līdz kādu dienu Sofija Džulianam izsaka izaicinājumu – mīli mani, ja pietiek dūšas. Te nu ir tas brīdis, kad spēlei būtu jābeidzas, bet tā kā tā turpinās, Džulians, pieņemdams šo izaicinājumu, Sofiju aizvaino, jo, kā zināms, mīlestība vairs nav nekāda spēle.
To, cik tālu katrs no viņiem aizspēlēsies, jāskatās jums pašiem. Jāteic, ka filma patiks tiem, kas ar baudu skatījušies filmu „Amēlija” un priekā smaidījuši par filmu „The Science of Sleep”. Gardi aktieri un garda spēle.

The Child And The Fox
Viņa ir jaunkundze, kas tikai sāk iepazīt pasauli un kādu dienu viņa sastop lapsu.
Visu ziemu pavadījusi lasot grāmatu par lapsām, pavasarī viņa dodas uz mežu, lai uzmeklētu tik ļoti iepatikušos zvēru. Kas liekas neticami, ja vien zina, ka tikai trakas lapsas nāk pie cilvēkiem, tad šajā gadījumā tiek radīts dokumentālas un pasaku filmas sajaukums. Mazā meitene pamanās pamazām lapsu pieradināt un ieslēdz zvēriņu istabā. Lapsa, apjauzdama savu nebrīvi, laužas laukā un izkrīt pa logu. Tā savainota tiek nogādāta atpakaļ mežā, lai pēc tam ar meiteni tiktos pēdējo reizi.
Te nu ir jautājums par pieradināšanu un atbildību. Cilvēka lielākā problēma ir privātīpašnieciskums. Tiekšanās pieradināt un paturēt, diktēt noteikumus, bet dabai noteikumus neviens nediktē.
Skaisti skati, vēja plūsma, pļavas un galvu reibinoša daba.

Patīkamu skatīšanos un košu nākamo nedēļu!

Published by

Kni

Love yourself more

3 thoughts on “Divas filmas Tavam rudens vakaram”

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.