Kni virtuve

love yourself more

Esot jāparunā par modi

Labi, ka man neviens neliek parunāt par modi, jo, visticamākais, diez ko daudz pastāstīt neizdotos, taču Latvijas Nacionālajā bibliotēkā gan. Viņi ir sagatavojušies. Izstāde “Parunāsim par modi!” ir viena no ceļojošajām izstādēm, kas sagatavota Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publiskās diplomātijas un kultūras programmas ietvaros un būs apskatāma Latvijas vēstniecībās un pārstāvniecībās ārvalstīs.

Citējot: Izstādi veido 5 tematiskās sadaļas. “Kurš ir galvenais?” pievērš uzmanību tam, kā laika gaitā mainās ne tikai modes tendences, bet arī veids, kā par tām runājam. “Opozīcija” stāsta par cilvēkiem, kas apzināti izvēlējušies nostāties pret valdošajām modes tendencēm. Mode dzīvo ārpus modes žurnāliem – par to vairāk sadaļā “Ikdiena”, savukārt “Tradīcijas spēks” pievēršas latviešu nenogurstošajai interesei par etnogrāfiskajiem rakstiem. Īpašs notikums ir noslēdzošā izstādes daļa “Skate. Latvijas modes dizains mūsdienās”, kurā pirmo reizi vienkopus izstādīti spožākie mūsdienu modes dizaineru (piemēram, zīmolu “QooQoo”, “Amoralle”, “MAREUNROL’S”, Natālijas Jansones), veidotie tērpi.

Izstāde apskatāma LNB 1. stāvā līdz 8. decembrim, lai vēlāk uzsāktu savu ceļojumu. Ieeja bez maksas.

PPM_8330

Atvilktne: Kni.stāsts
 • Katrīna saka:

  Paldies, Kni, ka dalies ar saviem novērojumiem un kultūras notikumiem, kam es, piemēram, paskrietu garām.
  Tagad plānoju aiziet uz šo :)

  27/11/2014 at 15:26
  • Kni saka:

   Priecājos, ka noder, Katrīna!
   Man ir ļoti spēcīga “informatīvā aizmugure”, kura savukārt pabiksta mani, tāpēc šķiet, ka būtu grēks nestāstīt tālāk. Visam līdzi neizsekosi un ir jauki, ka ir kādi ieteikumi.
   Ja esi LNB, uzkāp augšā un paskaties Maijas Tabakas gleznas, Dainu skapi, kā arī šobrīd ātrijā (tas lielais foajē) ir arī Gada balva fotogrāfijā. Sanāk “darbiņš” pāris stundām.

   27/11/2014 at 16:58

Leave a Reply