Filma Tavam ziemas vakaram

Visiem tiem, kas piektdienas vakarus neiesāks ar vārdu “ballīte!”, lieliska alternatīva būs gulta vai dīvāns, ērtāka poza, kaut kas, ar ko pamieloties, lieliska kompānija un pāris filmu, ar kurām sagaidīt sestdienu.
Filma “Carnage” – Asinspirts. (2011)
Ja esat ieminuši taciņu uz Jauno Rīgas teātri, tad ziniet, tā ir iespēja noskatīties izrādi “Slaktiņa dievs” vēl vienu reizi, tikai ar Holivudas grandu piedalīšanos. Savos augstumos ir gan Keita Vinsleta, gan Džūdija Fostere, kā arī kungi – Kristofs Valts (Waltz) un Džons Railijs.
Filma ir stāsts par diviem vecāku pāriem, kas satikušies tikai tāpēc, ka vienu bērns otram sadevis pa žokli. Pavisam loģiski, ir jāatrod vainīgais. Runas par bērnu audzināšanu rok daudz dziļāk un vecāki sāk ķidāt viens otra kopdzīvi. Sak, problēma nav bērnos.
Filma patiks tiem, kas nav redzējuši izrādi, vai arī tiem, kas izrādi gribētu redzēt vēl vienu reizi, jo, teikšu pavisam atklāti – filma un izrāde ir kā 1:1, nomainītas tikai dekorācijas, aktieri un valoda.

I am Sam – Es esmu Sems (2001)
Filma stāsta par garīgi atpalikušu tēvu, kurš savā garīgajā attīstībā apstājies 7 gadu vecumā. Viņam ir meita tādā vecumā, un filma stāsta par to, kā tēvs cīnās par savas meitas aizbildniecību. Aktieru duets – Šons Pens un Dakota Fanninga ir vairāk nekā lielisks, un gribas domāt, ka šī ir tā filma, kuras laikā jutīgākas dvēseles ķers pēc kabatas lakatiņiem. Sirsnīgs un mīļš gabals.
Viena no tām filmām, kuru var skatīties, rokā turot blociņu un zīmuli, lai neaizmirstos tie īpašie teikumi. Sak, kāpēc vīriešiem nav matu? Lai sejai būtu vairāk vietas! Tā lūk!

Dead Poets Society – Mirušo dzejnieku biedrība (1989)
Filma stāsta par skolu, kurā mācās izredzēto ģimeņu bērni. Tie, kuriem tā spožā un vecāku ieliktā nākotne, un vecāku izsapņotie nākotnes amati un profesijas. Kā jau katrā šādā skolā, arī šajā ir viena “skabarga” visa skolotāju kolektīva pakaļā. Džons Kītings (Robins Viljams) ir angļu valodas skolotājs, kurš saviem skolēniem māca skatīties citādāk, dzeju lasīt un interretēt citādāk, turklāt pats galvenais – padomāt katram par to, ko viņš pats, nevis viņa vecāki gribētu. Iespējams, filma ir ļoti paredzama, taču būs lieliska vakara izklaide ar labu dzeju un vieglu spērienu pa pakaļu, lai pašam aizdomātos, kā izkāpt no saviem rāmjiem.

Un kā gan es varēju aizmirst. Ja esat doktora Hausa cienītāji, tad filma ir lieliska iespēja paskatīties uz Vilsonu (Robert Sean Leonard) tajā tālajā 1989. gadā.

Patīkamu skatīšanos!

Published by

Kni

Love yourself more

2 thoughts on “Filma Tavam ziemas vakaram”

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.