Iz arhīviem: Bacilis Bacilis

Statistikas dati ir nepielūdzami un katru dienu tiek papildināti ar jauniem upuriem. Ir rudens un tas viss ir saprotami! Te būs visādi tautas līdzekļi, kuri jāņem talkā un jāiebur veselais gars atpakaļ iekšā.

Tautas līdzeklis Nr.1.
Dzērveņu dzēriens ar medu.

Ņemam mammas/omes/kaimiņa/kaimiņienes dotās dzērvenes un pārlejam ar karstu ūdeni, lai tās uz kādu mirkli tur papeldās. Pēc tam karsto ūdeni nokāšam un dzērvenes vai nu sablenderējam, vai saspaidām ar stampiņu, līdz izveidojas putriņa. Var arī dzērvenes spiest caur sietiņu, lai viegli atbrīvotos no mizām.
Šoreiz gan mizas atstāju putriņā. Šo putriņu pārlejam ar karstu ūdeni. Lejam krūzē un pievienojam kārtīgu karoti medus. Dzērienu var dzert arī atdzesētu, bet atcerieties, ka svarīgi ir dzert daudz šķidruma. Papildus tam var dzert arī zāļu tējas. Oraganisms jums būs pateicīgs par to, ka skalosiet to bacili ārā.

Tautas līdzeklis Nr.2.
Ingvera dzēriens.

Vajadzīga ingvera sakne, citrons un medus.
Šī, manuprāt, ir ārkārtīgi populāra metode. Ingveru sašķēlējam, pievienojam citronu un aplejam ar karstu ūdeni, lai tas viss ievelkas. Vēlāk lejam krūzītē un pievienojam medu. Būs labāks par visiem coldrexiem un ferveksiem. Ja nav svaigas invgera saknes, tad var izlīdzēties arī ar ingvera pulveri.

Tautas līdzeklis Nr.3.
Kāju sildīšana.

Spainī vai kādā dziļākā bļodā lejam karstu ūdeni, kuram klāt pievienojam sinepju pulveri.
Sildām kājas. Ja ūdens ātri atdziest, lad pielejam klāt vēl karstu un kārtīgi izkarsējam bacili laukā. Velkam kājās siltas zeķes un lienam zem segas palasīt grāmatu.

Tautas līdzeklis Nr.4.
Ja ir arī iesnas.

Šajā gadījumā iesaku skalot degunu ar vieglu sāls ūdeni. Process var būt nepatīkams, taču diezgan iedarbīgs. Pēc skalošanas vēlams deguna gļotādu sasmērēt ar kādu eļļiņu. Piemēram, propolisu, jo sāls tomēr sausē.
Vēl pret iesnām labi palīdz kampareļļa. Pa vienam pilienam kampareļļas katrā nāsī. Nesabīstieties, mazliet kodīs, taču pēc tam kļūs labāk.

Tautas līdzeklis Nr.5.
Ja sāp arī kakls.

Visefektīvāk šādā gadījumā ir regulāra kakla skalošana.
Skalošanai var izmantot gan sodu, gan sāli, gan kliņģerīšu tinktūru. Protams, tas viss jāatšķaida ar ūdeni. Brīdinu, ka kakla skalošana ar atšķaidītu kliņģerīšu tinktūru var likties nepatīkama tinktūras garšas dēļ.

Lūk, tie būs mani ieteikumi, kā bacili ātrāk izdzīvot laukā no ķermeņa.
Siltu vakaru!

P.S. Ja vienkārši vajag pastiprināt imunitāti ar C vitamīnu, tad noderēs ar cukuru sagrieztas cidonijas. Veselīgi un baudpilni! Ja Tev ir kāda vieda recete, kā nekrist baciļu skavās, neklusē!

Foto no flickr.com

Published by

Kni

Love yourself more

8 thoughts on “Iz arhīviem: Bacilis Bacilis”

 1. Ingvera dzērienam iesaku pievienot arī 5 graudinus melno piparu. Šis it kā nieks dzērienam piešķir galveno garšas noti ( kombinācijā ar medu + citronu/citroonzāli ) un cīnās ar bacili.

 2. 1. Dzērveņu un medus dzērienam iesaku piespiest klāt vēl citrona sulu.
  2. Kāju karsējamajam ūdenim var pievienot baltegles eļļu. Smarža fantastiska un piedevām palīdz arī pret iesnām.
  3.Ja sāp kakls, īsti vietā būs saldējums. Bet tikai ar noteikumu, ka uzreiz pirmajā dienā, kad jūt, ka ar kaklu kaut kas ne tā. Man parasti palīdz. Bet, ja nokavē īsto brīdi, tad gan no aukstā kāruma labāk atturēties.

  1. Ielej ūdeni, vai ar ko tur skalosi mazā glāzītē, taisi vienu nāsi ciet un ar otru šņauc to ūdeni iekšā. Ja pareizi atceros, tad pēc tam viss skalojas laukā. Skats pretīgs, bet štelle iedarbīga :D
   Tiem, kam vāji asinsvadi kā man, nevajadzētu ar šito aizrauties.

   1. Vienreiz iešņaucu, vairs to nedarīšu – paliku bez elpas, domāju, ka dzīve beigusies, kaut kā neriktīgi ierāvu un iespējams pārāk stipru sālsūdeni sataisīju, brrr.. joprojām baisi paliek atceroties….
    bet zinu, ka daudzi to dara regulāri un tādā veidā cīnās arī ar hroniskajām iesnām…

   2. mamma mia, labprātīgi vilkt ūdeni degunā? Nu nez. Tad man jāiedzīvojas lielākās iesnās kā šobrīd…

 3. Kāju sildīšanai var izmantot vārāmo sāli – sāli uzsilda (visātrāk cepeškrāsnī), ber bļodā un silda kājas (esot sajūta, kā karstās smiltīs), pēc tam vilnas zeķes kājās un zem segas.

 4. Tas skalojamais tā lēnām jāvelk nāsī iekšā, ātri raujot patiesi var sanākt slīkšanas sajūta un likties, ka ūdens smadzenēs saskrējis!!!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.