Konkurss: zīmīte, tēja un vējš

Cik atceros no skolas laikiem, lielākoties visām meitenēm tā apmēram līdz ceturtajai klasei tika veltītas uzslavas par rokraksta glītumu. Tika solīts sūtīt to atrādīšanai televīzijā, un kas tad vēl varenāks vienai mazai knīpai var būt, kā viņas rokraksta demonstrēšana Panorāmas laikā. Jā, jā, solīja arī manējo, taču nekur nesūtīja un ir gājis laiks, rokraksts ir mainījies. Atkarībā no garastāvokļa un laika ierobežojuma tas var atšķirties pat spēcīgi un tiem, kas analizē rokrakstus, noteikti būtu ko par mani teikt.

Vēl nesen pamanīju, ka visglītāk izskatās tad, ja rakstu vai nu ar zīmuli (šis gan ir mazliet biedējoši, jo tas tikai nozīmē, ka mans rokraksts nav paliekošs un grib izgaist?) vai ar ļoti smalku pildspalvu, jo treknāks rakstāmais mistiskā kārtā manis skrāpētos burtus ķēmo.

Kāpēc es tā pēkšņi par rokrakstiem? Pirms nedēļas vai divām jurists atnesa vēstuli, kurai adresi bija rakstījis pats un nav jau tā, ka es viņa rokrakstu nebūtu redzējusi iepriekš, taču man likās negodīgi, ka tieši vīrietim ir tik iznesīgs un glīts rokraksts. Es pat teiktu kā deja – liecas viegli pa labi un veido glītas formas. Pēc tam, kad man piemetās rokraksta mazvērtības komplekss, pētot viņējo, atcerējos taču, ka zinu vēl vienu vīrieti, pēc kura ar roku rakstīto kartiņu apskatīšanas sametas dīvaini.. nu kā tā var būt? Nu kā?

Un lai cik tas vēl dīvaini neliktos, kad iepazīstos ar kādu cilvēku, man interesē, kāds ir viņas/viņa rokraksts. Smieklīgi, it kā es prastu pēc tā kaut ko pateikt, taču, jā, esmu rokrakstu pētniece bez secinājumu izdarīšanas. Visa šī sakarā, kā jau jūs redzat bildītē un iespējams nojaušat, jums ir iespēja tikt pie tējas! Viss, kas jādara, ir ar savu roku jāuzraksta maza zīmīte: „Iešu pie Kni uz tēju un mēs parunāsim par vēju!” Zīmīti vari sūtīt pa pastu (adresi varu nosūtīt epastā), vai arī nofotografētu/ieskanētu pa e-pastu (kni.virtuve(at)inbox.lv). Nākamās nedēļas vidū visas zīmītes sabēršu krūzē un izlozēšu to, kurš tiks pie vienas no manām mīļākajām tējām.

P.S. Ne par tēmu, bet tomēr: mani interesē kāpēc konkrētu sarkano toni sauc par džungļu sarkano? Kādā sakarā? Džungļi taču ir zaļi. Droši vien tagad visu krāsu vēstures zinātāju acīs manas akcijas kritās, bet šis fakts mani tā ļoti nesatrauc. Labāk godīgi pasaku, ka nezinu, nevis melīgi skatos acīs un rādu gudru seju.

Published by

Kni

Love yourself more

27 thoughts on “Konkurss: zīmīte, tēja un vējš”

  1. Nē nu.. vispār. Zīmītes neuzbrūk un daiļrakstīšanas spēja netiks vērtēta. Es par dažādību, tāpēc varbūt tomēr?

 1. manējais savukārt tikai un vienīgi kļūst normāls ar treknajām pildspalvām un vislētakajām – mistiski – pat stulbi mazliet, jo vīrs man pirms diviem gadiem uzdāvināja mežonīgi dārgu un skaistu rakstāminstrumentu: http://www.montblanc.com/products/black_resin_gold_classique.10883.php kuru nespēju lietot un izmantoju vienīgi parakstot līgumus :)
  es piedalos – vienīgi manam hotmail.com un live.com epastiem reizēm ir nesaskaņas ar inbox.lv – ja neko nesaņemsi tuvāko dienu laikā, raksti man uz smartbsolutions@live.com un tad ka reply gan jau aizies mans paraugdemonstrejums :) es uzreiz saku ka būs divi gab, jo viens ir rakstīt skolā mācītajā rokrakstā otrs kā tagad pārsvarā caplocks :) jauku vakariņu

  1. Pārraku visu gūgli, neko nevaru atrast. Vismaz neko jēdzīgu un neko paskaidrojošu. Vienīgais secinājums varētu būt saules rieta sarkanā gaisma džungļos.. citādi nekā pagaidām nav.
   Vai tiešām atkal ir tā, ka visi saka, bet neviens nezina kāpēc?

   Re, vēl krievu valodā no Wiki:
   Почва

   Несмотря на бурную растительность, качество почвы в джунглях оставляет желать лучшего. Быстрое гниение, вызванное бактериями, мешает накоплению гумусного слоя. Концентрация оксидов железа и алюминия вследствие латеризации почвы (процесс уменьшения содержания кремнезёма в почве с одновременным увеличением окисей железа и алюминия) окрашивает почву в ярко-красный цвет и иногда образует месторождения минералов (например бокситов). На молодых образованиях, особенно вулканического происхождения, почвы могут быть довольно плодородными.

   Tie visi mani minējumi.

  2. Es domāju, ka tam pamatojuma nav. Strādāju ar tādu lietu kā papīrs, tai skaitā dizaina papīri, kas ir visās varavīksnes krāsās un kā tikai tie toņi un krāsas netiek dēvēti, ražotāji nudien ir izdomas bagāti, piemēram parasts pelēks toņpapīrs dažādu ražotāju nosaukumi : Graphite Grey, Wagtail Grey, Storm, Shale utt., es to sauktu par pelnu pelēku:)

  1. Tu to TĀ saki, it kā tam būtu jābūt šausmīgi loģiski. Es kā papagaiļu un ziedu speciāliste, zin, neiedomājos.. Tāpēc es šādos mirkļos gaidu, kad mani apgaismos, nevis liks justies kā vakarējai.
   Tā jau tie cilvēki pārstāj jautāt.

  1. Nekas, nekas, vismaz vēl kādi varianti.
   Ir taču jābūt kādam vēsturiskam iemeslam, no kurienes tas nāk.
   Papagaiļi un ziedi, par kuriem es neiedomājos (lai gan tādi sarkani ir arī citur), augsne un komunisti. Vēl kādi varianti? :D

 2. Džungļos viss ir uz dzīvību un nāvi. Un asins rietot sarakani saulei izskatās pēc “džungļu sarkanā.”

 3. Man tomēr nemiers, un tikko tas vainagojās ar panākumiem. Vismaz daļējiem un ar jaunu versiju, protams, par Jungle Red:

  Jan Borgan: Jungle Red comes from the movie THE WOMEN. It’s the color nail polish the women wear when they take out their claws to gossip. (no diskusijas netā: http://bit.ly/oYJYyS)

  Atliek vēl tikai filmu noskatīt!

  1. Kā jau Tev teicu, es pati biju arī šādu variantu atradusi.
   Atļaušos arī te pārstāstīt savu domu, kāpēc īsti neder tas, ka tas būtu cēlies no šīs filmas.
   Filma ir 1939. gadā, melnbalta. Treilerī redzams, kā viena no varonēm ar izteiksmīgu žestu paceļ rokas un saka frāzi, kura sevī ietver “jungle red”, bet filma ta melnbalta. Tātad, visiem ir skaidrs, kas tas par “red” un mana teorija tomēr, ka tas radies jau agrāk. Kaut kā tā. Filmu gan derētu noskatīties.

   1. Manuprāt, tas nav noteikts sarkanā tonis, bet gan konkrētas nagu lakas nosaukums, teiksim, tāpat kā man kādreiz bija acu ēnas “Beduin Dune”. Kā tādas nenopirkt? “Red”, jo laka, protams, ir sarkana, “jungle”, jo dāmas pamet mājas un iziet medībās.
    Starp citu, vārds “jungle” cēlies no sanskrita “jangala”, kas nozīmē sausu, neapstrādātu zemi, tuksnesi, tā ka gluži bez sarkanā nokrāsas džungļi nav.

    Sidney’s Beauty Salon becomes a site not only for women to talk, but to watch other women. The “Jungle Red” nail polish that circulates within this enclosed female community acquires meaning and significance, not merely as a violent and fetishized image, but as a glamorous extension that empowers women to move further away from the domestic enclosure inhabited by Mary and Peggy, and closer to the dangerous, untamed sexuality of Crystal, whose gaze, when trained upon the masculine subject, is reported to have the illuminating power of a “searchlight.”
    http://www.filmreference.com/Films-Wi-Z/The-Women.html

 4. par nagu lakām – Parīzē nesen nopirku šveice ražotu kolosālāko nagu laku – divas gab – tumši pelēkajai bija dots nosaukums Minsk :) bet tumši sarkanajai – Las Vegas :) (mavala saucas firma – loti labas – mazais formats, super erts satveriens) vispar vajag veselu petijumu par to, ka nagu lakam dod nosaukumus – ir zili brinumi :) un atjautibas piemeri ari, jo piemeram Minsk tiesam pec uzklasanas liek domat tikai par ru specdienestiem un kadu damiti, kura tur varetu stradat :)

 5. Sirsnīgs paldies tiem, kam tā sava rokraksta žēl nebija un kas jau ir atsūtījuši maģisko teikumu! Par katru rokrakstu priecājos ļoti. Pa labi maliņā var redzēt mazā Rudu puikas rakstīto teikumu. Tiesa gan īsāku, nekā jūs visi rakstījāt. =)

  P.S. Signe, man ir tās pašas firmas nagulaka ar nosaukumu: New Delhi.

  1. Ar Rudu puiku nav jāsacenšas. Rokraksti nesacenšas, nevienu uz Panorāmu nesūtīs, neviena divi vai pieci neliks. Tas katrs pats par sevi ir tik īpašs, tik dažāds.
   Vienmēr smaidu, kad tieku pie vēl kāda, jo te mums visiem rokraksts viens, stils gan atšķiras.

   1. Kni, Tu neticēsi, bet notika tieši tas, no kā es baidījos, sūtīju tikko Tev e-pastu ar rokrasta zīmītēm (2gab -faili kopā abi bija mazāki par 1MB) un man atnāca “non-delivery report” uzreiz apakaļ. bez sīkākiem paskaidrojumiem.
    lūk, radīju tikko šādu risinājumu, lai Tev zīmītes tomēr nodotu: skatīt šeit: http://smartbsolutions.wordpress.com/2011/07/14/wordpress-replaces-e-mail/
    ja Tev ir tomēr arī kāda cita (ne tik latviska) e-pasta adrese – raksti – mēģināsim vēlreiz. bet varbūt tas ir liktenis. vai aŗi elektronikas laikmeta dieviņi ir pret to, ka mēs te ar tādām veclaicīgām lietām kā rokrastā rakstītas zīmītes krāmējamies ;)
    any way – ņem par labu :)

    1. Cik Tu asprātīga! Viss saglabāts.
     Avīžu zīmītes!
     Šis patiesībā ir līdzīgi, kā man twitterī tiek atstātas ziņas: “Kni, ja Tu šito lasi..” Silti paliek.

 6. Man iedaavaaja chanel luupu spiidumu petit pêche – manupraat diezgan divdomiigs nosaukums, bet tonis miiliigs. Domaaju, ka dzhunglju sarkanais ir tikai poeezija, nevis dabaa (dzhungljos) sastopama kraasa.
  Ziimiiti jau uzrakstiiju – vakaraa paarveetiishu foto formaataa un suutiishu Tev ;)

 7. Pamparampampam – ja vēl kādam ir vēlme piedalīties, tad dariet to vēl šodien, rīt un domāju, ka otrdien vajadzētu finišēt. Man ir 11 rokraksti ar variācijām un 1 iesniegts neparastā veidā un neparastā noformējumā. Prasās gandrīz vai pēc specbalvas. Atcerieties, ka šis nav nekāds glītrakstīšanas konkurss, un, Redīsi, es joprojām gaidu!

 8. Ai kā man būtu gribējies arī piedalīties, bet nu kas nokavēts, nokavēts.

  Vispār rakstu, lai izteiktos par džungļu sarkano. Man džungļi asociējas ar kaut ko nevaldāmu un enerģijas pārpilnu – tāds tad arī manā acu priekšā uzbūrās džungļu sarkanais!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.