Mani Latvijas lepnumi

Šovakar, beidzot karot sniegpārsliņas virs manas guļamvietas, fonā ieslēdzu “Latvijas lepnuma” pārraidi un ziniet, sapratu, kāpēc mani neaicina tur zālē pasēdēt. Es taču pieraudātu visu zāli no paša sākuma līdz beigām. Aizietu mājās un vēl raudātu aiz cieņas un lepnuma par tiem cilvēkiem, kas tika godināti. Man nav cepures, ko neoņemt, bet es domās to noņemu.

Un te būs mani lepnumi.
Mana mamma.
Mana mamma ar zelta sirdi, ar milzu pacietību un izturību. Mūsu ģimenē ir bijuši visādi laiki, par kuriem labāk klusēt un pateicībā noliekt augstāku spēku priekšā galvu, ka tie beigušies. Un es zinu, ka viņa dikti jūt līdzi (dažkārt par daudz, bet tādas tās mammītes ir) visā, kas ar mani notiek un nenotiek, ka tur augšā kāds mūs sasaistījis ar neredzamu saitīti, lai viena otru pasargātu. Kad man uznāk lielais kreņķis, mamma jau pēc balss var noteikt, ka štelles īsti neiet. Kā tāds melu detektors, lai gan es savējiem samelot nevaru. Es pat notēlot nevaru. Mammīti, es Tevi ļoti ļoti mīļoju!

Mans tētis.
Tētis prot visu un par to es ar viņu dikti lepojos.
Ziniet, ir tādi cilvēki, kas no nekā prot uztaisīt visu to, ko vajag? Lūk, tad mans tētis tāds ir. Varbūt viņš nav bijis paraugtēvs un varbūt es esmu ar skumju aci noskatījusies uz draudzeņu tētiem, kas viņam bijuši un ir tādi kā čomi, bet mans tētis ir tāds, kāds viņš ir. Izlīdzēs, kad vajadzēs, paburkķšēs, kad vajadzēs un nevajadzēs. Īsts lauku cilvēks, kuru noteikti ir jāsatiek. Zivju burvis! Tādi nu mēs tajā ģimenē esam. Mazliet burvji =)

Mans brāļuks.
Brāļuks jau nav nekāds brāļuks. Tas ir lielais brālis. Mans lielais, sirsnīgais brālis ar neizsīkstošu apņemšanos iet uz savu mērķi. Arī tad, kad nesanāk un mērķis sasodīti tāls – brālis ceļas no kārtējā kritiena un iet. Brālis saņemas arī tad, kad nesagaida atbalstu no savējiem. Viņš ir vienīgais cilvēks, kurš prot ģeniāli izlielīties pat par sacensībās iegūto pēdējo vietu. Brālīti, ja Tev neizdosies viss tā, kā no Tevis kāds prasa, zini, ka mazā māsa ar Tevi dikti lepojas un priecājas par katru Tavu panākumu un bēdājas par katru sāpīti.

Paldies mani mīļie, ka man esat!

Published by

Kni

Love yourself more

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.