Mazā kinoteātra ieteikums

WordPress saimi varētu iedalīt tādās kā grupās un galvenais iedalījuma kritērijis būtu tēma, par ko kurš raksta. Vai tie ir filmu, ceļojumu, mūzikas, mākslas vai vienkārši ikdienas apraksti, taču katram no tiem ir sava auditorija.
Jau kādu laiku manu tā saucamo grāmatzīmju rindu papildinājusi “mazā kinoteātra” vietne, kurā periodiski smeļos ieteikumus jaunām filmā. Varbūt arī jūs atradīsiet sev ko derīgu?
goodmoviehunting.wordpress.com klajā nāk ar nevienu vien labu ieteikumu un atradumu, lielisku filmu aprakstu, izstāstītu teicami lasāmā valodā, kas, kā zināms, ir viens no kritērijiem, kāpēc vispār kaut ko mēdzu sākt lasīt, vai arī nelasu.

Pēdējais no ieteikumiem bija dokumentālā filma “Helvitica”, kuru uzmeklēju šorīt, jo esmu nonākusi tādā kā gultas režīmā un neko citu kā filmu skatīšanos nedaru. Viena neveikla kustība vakarnakt un šodien galvu varu pagriezt bez sāpēm tikai uz vienu pusi, bet satraukumam nav pamata. Tieku aprūpēta un man pat ir speciāli vingrinājumi.

Tātad par filmu.
Ņemot vērā, ka tā ir dokumentālā filma, tajā nebūs galvu reibinošu skatu un notikumu, taču informācija, kuru guvu un veids, kā tā tika pasniegta, bija ļoti saistoši. Tas nav stāsts tikai par mums tik labi zināmo Helvetica fontu, kas starp citu radies Šveicē un tā nosaukums aizgūts no Šveices vēsturiskā nosaukuma – Helvēcija, bet gan par fontu izmantošanu grafiskajā dizainā un stāsts par grafisko dizainu kā tādu, tā attīstību un ietekmi.
Atklāti sakot, nekad iepriekš nebiju pamanījusi, cik tieši bieži un daudz helvetica fonts tiek izmantots ikdienā, informācijas sniegšanā un tās attēlojumā. Helvetica ir gandrīz visur un pēc filmas, kad pret vakarpusi saņēmos iziet līdz veikalam, sāku pētīt uzrakstus un tajos izmantotos fontus. Sajūtas bija apmēram tādas kā vidusskolas laikos, kad mākslas vēsturē mācījāmies atšķirt arhitektūras stilus. Atbraucot uz Rīgu, juku vai prātā, jo ēkas neuzlūkoju kā ēkas, bet gan kā stilus. Gribējās ar pirkstu šaut pret ēku un nosaukt stilu, tad pagriezties pret nākamo un turpināt. Liekas, ka ar fontiem man draud kādu laiciņu tieši tas pats.

No filmas patika citāts:

i’m always on time, just one year too late.

Gluži vai par mani pēdējā laikā.

Kad būsiet noskatījušies filmu, vai arī ja filmu neskatīsieties, iesaku izpildīt testu par šo pašu tēmu. Vai spēj atšķirt Helvetica fontu no Arial, kas starp citu tika radīts uz Helvetica bāzes. Testu savulaik uzgāju kādā citā lieliskā mājas lapā un proti, swissmiss.com. Bet te būs pats tests. http://www.ironicsans.com/helvarialquiz/

Lai veicas un, kad sapildīsiet testu, labprāt palasītu, pēc kā jūs atšķirat helvetica no arial, jo tolaik, kad testu pildīju pirmo reizi, izpētīju abus fontus un atradu kādu būtisku atšķirību, par kuru tiek izstāstīts arī filmā.

Published by

Kni

Love yourself more

10 thoughts on “Mazā kinoteātra ieteikums”

  1. šitā kaite pāriet tikpat pēkšņi, cik uznākusi :) Bišķi neērtības, tas arī viss :)

    Un es nespēju atšķirt : no 20 jautājumiem tieši puse pareizi! :D

    1. Šodien galva grozās labāk, lai gan vēl ir tāds “auč”, taču vismaz var pagriezt arī uz ortu pusi, nav jāgriežas ar visu ķermeni, galvu turot kā iebetonētu :D

  2. No 20 jautājumiem – 17 pareizi… es esmu pārsteigta, ka tik daudz pareizi. Pirmo jautājumu atbildēju uz dullo, pareizi; arī otro uz sajūtām atbildēju pareizi un tā turpinājās, līdz sāku pamanīt, ka tie fonti atšķiras gan – man šķiet, ka Helvetica fontam (atšķirībā no Arial) ir paralēlas taisnas noslēguma malas (es nez, vai pateicu saprotami šo atšķirību) :)

    1. Tieši tā. Taisnes! Arial ir helvetica klons, tikai atšķirība ir tāda, ka arial ir šķeltas taisnes. Ja paskatās kaut vai uz “t” burtu. Augša ir slīpi šķelta, bet helveticai ir taisna. Tas pats ir ar a, c, g utt. burtiem. Patika tas salīdzinājums, ka helvetica fonts ir kā armija, kur katrs burts cenšas būt tāds pats kā otrs: h, n, u patiesībā ir vienādi; q, p, d arī.

      Testā kļūdījos divos jautājumos gluži kā pirmajā reizē: toyota un mattel. Nu nevaru atšķirt, lai gan toyotai atbilde ir o burtā. Mattelam laikam e. Vēl jāpatrenējas. Citādi paldies par vērīgumu!

      1. Jā, visgrūtāk man bija ar drukātajiem burtiem, jo tur neredz tās šķeltās taisnes (paldies, par saprotamu paskaidrojumu par tām taisnēm) :)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.