Radu būšana

Radus iedalu divās grupās – mātes radi un tēva radi. Katram no grupējumiem ir savas pozitīvās un savas kaitinošās iezīmes, taču vienu gan droši var teikt, uz abām pusēm var paļauties.
Vakardien ciemojos pie mātes radiem, jo tie man dzīvo tuvāk. Tepat, bākas zemē Daugavgrīvā. Pēc 6 gadu nodzīvošanas tur un pēc tā laika, ko esmu pavadījusi te, dzīvojot viena, nešaubīgi varu apgalvot, ka aiziešana no siltās, bezrūpīgās un tik ļoti ērtās dzīves, bija pareizs lēmums un ik reizi, kad ome cerīgām acīm raugās manī ar jautājumu, vai nevēlos pārcelties atpakaļ, nosmaidu un atbildu noliedzoši. Nevēlos gan. Visiem putniem jāļauj kādu dienu doties prom, lai cik lielie putni tiem nebūtu pieķērušies.

Radu pulks šajā reizē mazs, tikai mamma, opīši un opja māsa ar meitu. Šturmiem ar to pietiek, jo lielāks Šturmu daudzums ir grūti panesams. Vismaz viņu radītais balss troksnis, kas ir viena no Šturmu iezīmēm – runāt skaļi un visiem reizē. Šo izdodas vien apstādināt ar skaļu „Kuš, runāsim pa vienam”. Visi sasēdušies pie galda un tieku sveicināta ar skaļu „Oooo!” Sveiki, sveiki, radi! Esmu klāt. Man tiek ierādīta vieta galda galā blakus opim. Apkārt tiek palaists kartupeļu šķīvis un opīša šmorētā meža gaļa, taču es kāri skatos uz jauno gurķu ražu. Lai nu kas, bet ripiņās sagriezti gurķi un tomāti ir mana lielākā delikatese. Pārkaisīti ar sāli un pipariem, dillītēm un lociņiem. Ak!

Trauki šķind, tiek pildītas glāzes un, ak, jel, neticu savām, arī man tiek ieliets. Mazītiņā glāzē tiek iepilināta Pliska. Šo gājienu varu uztvert tā, ka beidzot publikai ir pielecis, ka Tutiņai jau krietni pāri 20. Pirmais tosts. Sākas sarunas par politiku. Par ko tad citu? :D Kad gānīšanās daļai publikas sāk krist uz nerviem, tiek meklēta kāda cita tēma, kas neizraisītu tik karstas diskusijas. Loģiski, izdzertas pāris glāzes, nu var parunāt par mīlestību.
To gan nē, nodomāju pie sevis, tad jau labāk par politiku. Opīša māsa Ērika nāk klajā ar skaļu paziņojumu, ka mūsdienās mīlestības nemaz neesot. Esot tikai sekss. Sarunas uzņem apgriezienus, tiek meklēti piemēri no pagātnes, līdz sarunā iesaistos arī es. Ja jau jaunatne nezinot, kas ir mīlestība un šiem tādas nemaz nav, vēršos pie Ērikas, kas tomēr kundze cienījamos gados ar pamatīgu dzīves bagāžu, ar jautājumu, kuram vajadzētu būt atbildei uz visiem viņas skaļajiem apgalvojumiem. Iesaku sākt ar mīlestības definīciju. Ja viņai izdosies nodefinēt vārdu/parādību „mīlestība”, atbildes būs rokā. Un tad tik sākās! Ērika iedzen mani krāsā: „Un Tu, Tu mums te jaunākā, saki, vai esi raudājusi mīlestības dēļ?” Ak, tu tētīt, nu kam es vispār vēru muti vaļā? Jūtu, kā vaigos ieplūst karstums un tie iekrāsojas sarkani. Ome nolaiž acis, opis nesaka neko, bet mamma ir kaujas gatavībā savu putnēnu pasargāt.
„Jā, jau gadu raudu un ir VĒL jautājumi???” atcērtu strikti un iekšā viss vārās. Ērika nerimstas un turpina izprašņāt. Tā kā plašākās sarunās par šo tematu neiesaistos un lai tas neaizietu augstos toņos, māte mīlestības sarunām pieliek punktu. Nez kāpēc radi iedomājas, ka šis status viņiem ļauj preparēt savu tuvinieku dzīvi līdz sīkākajām detaļām. No sērijas, visi viena liela ģimene, nu tik būs parunāšanās. Jopcik, ome vēl šodien nezina, ka iepriekšējā atvaļinājumā nevandījos pa Eiropu, bet gan biju Indijā. Veciem cilvēkiem pārlieku liels informācijas daudzums var būt kaitīgs. Viņiem informācijas apstrādei ir pārāk daudz laika, tāpēc pāris lieku atbilžu var radīt ļoti daudz vielas pārdomām, kuras nav nepieciešamas. Mana ome ir izcila filozofe šajos jautājumos, jo prot savā galvā uzburt ainiņas, kuras drīzāk kaitē, nekā palīdz viņas ikdienai. Bet ko nu par to, mīlestības tēmu nomainīja vēl citas tēmas, tika cilātas glāzes un baudīti galdā liktie labumi.

Radi nogurdina. =) Lai omei veselība! Citu jau neko šodien sirmam cilvēkam nevajag, jo, ja viņš bijis apdomīgs, tad grūti tam neklājas. Mana ome ir taupīga un prātīga sieviete. Opis ir drošās rokās =)

Links uz foto.

Published by

Kni

Love yourself more

3 thoughts on “Radu būšana”

  1. tad jau sanāk, ka Ērikas tantes “laikos” seksa nebija, bet bij tikai mīlestība?

    1. Nu tā sanāk, lai gan es domāju, KA ja par kaut ko nerunā, nenozīmē, ka tā nav. Un par seksu runāja tikai tumsiņā, zem segas. Baigi tantuks bija uzvilcies, bet kā jau minēju, mirklī, kad zem lupas palika mani, sarunā vairs neiesaistījos.

      Vienīgi varu piebilst, ka šodien daudzi nodarbojas ar seksu, lai gan mīlēties taču ir daudz skaistāk =P

  2. mīlestība un sekss ir bijis vienmēr – i pr.Kr., i tagad. un tantas var bubināt, cik patīk, no mīlestības mēs gribēdami nevaram aizmukt.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.