Kni virtuve

love yourself more

Reliģijas mācību vai ētiku?

Ieturēju askētiskas pusdienas un papļāpāju ar kolēģi par tēmu “Viņas meita ies skolā”. Par askētiskajām pusdienām noteikti kāds iesmies, ka baigā askēze. No sērijas, ja jums mājās nekā nav, paņemiet vienu avokado un sagrieziet to vidēja izmēra gabaliņos. Tos cherry tomātus, kas aukstuma skapī, sagriezt uz pusēm un pievienot sagrieztajam avokado. Pārkaisām ar sāli, pipariem un ideālā variantā pārlejam ar olīveļļu. Tad ņemam apaļo austrumu maizīti un uz tās uzsmērējam franču pastēti, kas arī aizķērusies aukstuma skapī :D Paskat, cik jauki, kad nekā nav mājās :D Uzvārīju vēl ābolmētras tēju un vēders pilns.

Tad par tēmu. Katram pirmklasniekam esot obligātie mācību priekšmeti un vecākiem nu ir uzdevums izlemt par izvēles māčibu priekšmetiem: bērnam būs ētiku, vai reliģijas mācību mācīties. Ko tik tajās skolās tagad nemāca… Jā, es neesmu kristīta un manas attiecības ar Dievu ir tikai mana lieta, bet nu pirmajā klasē bērnam reliģijas mācību? Jūs ko? Ko tad viņam tur mācīs?

Stāsts iz bērnības.
Kaimiņu meitene gāja svētdienas skolā un man arī gribējās, taču tūlīt paskaidrošu kāpēc. Tas bija apmēram kādā 2. vai 3. klasē, tātad man bija vai nu 7 vai 8 gadi un reliģija man bija Bībeles stāstu multeņu līmenī, taču es šīs multiplikācijas filmas neskatījos tā īpaši domājot par Dievu, bet gan kā parastas multfilmas. Tā pat kā Tomu un Džeriju vai Čipu un Deilu. Lūk, kaimiņu meitene gāja svētdienas skolā un stāstīja par to, kā bērni tur tiek pie skaistām piezīmju kladēm un Haribo gumijas lācīšiem. Iedomājieties, ko bērnam tajā tālajā 1992./1993. gadā varēja nozīmēt gumijas lācīšu konfektes? To vērtība augsta un nepieejamība vēl augstāka. Tas nav tā kā tagad, kad var aiziet uz jebkuru rimčiku un nopirkt paciņu šo krāsaino zvēruļu.
Svētdienas skolā iestājos, kladi dabūju, taču lāčus vairs nedeva. =( Jā, un ieskatu par reliģijām mācījos vēlāk skolā un vēl vairāk Kultūras akadēmijā. Nejūtos neko zaudējusi.

Man ir tikai vēl viens jautājums: uz kuru no reliģijām tiks liks akcents? Kristietību? Kā tad ar pārējām?
Ko es kolēģei atbildēju? Ētiku, protams, lai uzskatu, ka arī tai pirmajā klasē nav vietas.

Foto no šejienes.

Atvilktne: Kni.stāsts