Smagsvars un pēdējā reize

Tā es tur stāvēju tādā pustumsā un gaidīju. Lai arī viņa kavējās, nāca citas viņas, kuras mans deguns bija klasificējis kā labāk-nebūtu-nākušas. Stabilām kājām, visnotaļ iespaidīgiem gamarītiem un pieklājīgā vecumā. Kundzes, gluži kā kaut kur turpat aiz stūra būtu bijis kāds pensionāru izlaidums, nāca viena pēc otras, turklāt, lai vienotos vēl vairāk, tās smaržoja vienādi. Pietiekami uzbāzīgi un smagi. Viņu smaržas bija kā milzīga dūre, kas katru reizi, kad kāda no viņām gāja man garām, trieca pa nāsīm. Dažu brīdi iztēlojos ainiņu, ka turpat, kur tas pensionāru izlaidums, notiek arī smaržu degustācija, kurā uz jautājumu, vai nevēlaties izmēģināt mūsu jaunās smagsvara smaržas, katra no kundzēm pavisam ātri un bez liekas apdomāšanās pastiepj roku un saka – man lūdzu divas.

Kamēr viņas plūda kā skudras skudrupūžņa virzienā, vēros plakātā un konstatēju, ka skudrupūznis, kurā viena pēc otras nozuda kundzes, piedāvā ko patiesi neparastu. Plakāts, kurā gozējās kungi smokingos, vēstīja, ka viņus varēs apskatīt pēdējo reizi… veselas divas reizes. Tas jau ir kā tāds cilvēka sapnis. Cilvēka, kurš regulāri ar sevi tirgojas, iepirkdams pa vēl kādai pēdējai reizei. Nu vēl vienu reizi un tad gan tā būs pēdējā reize.

Aizmirsusi par smaržām, kuras bija mani krietni iedunkājušas, turpināju domāt par tām pēdējām reizēm, kuras varētu atkārtot. Sak, ja jau viņi var divreiz pēdējo reizi, mēs taču arī varētu.
Neizdomāju.
Un Tu?

Published by

Kni

Love yourself more

5 thoughts on “Smagsvars un pēdējā reize”

  1. Es tā kā pierakstījos uz karstu kafiju epastā, un brīnos, ka šai vietnē ir vairākas kafijas, kuru smaržu pat nav sanācis just un tās pavisam atdzisušas.. Taču joprojām dzeramas :) Tur kāda tehniska lieta, ka tā? Jāpierakstās no jauna?

  2. man līdzīgi. jau 3 reizes esmu spiedusi “piesakos!”, bet ne reizi nav nākusi tā apstiprināmā vēstule, arī spamā ne. tehnoloģiju vilšanās :(

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.