Sveikas no Z.pola

Aukstums ir tā cena, kas mūsu platuma grādos jāmaksā par spožu sauli. Kā smejos, reizi gadā var norēķināties arī ar tādu valūtu, jo, grozi kā gribi, par visu jāmaksā un visam ir sava cena. Mīnus vienpadsmit ir tīrais nieks un Ziemeļpolā no tādiem grādiem neviens nebaidās. Gaiss ir sauss, sniegs gurkst zem kājām un, saules stariem viegli skarot zemi, spoži vizuļo. Gar ceļu malām kupenas veido grēdas, bet ceļu klāj balta, blīva sniega kārta, kas visu ainu rada tādu, it kā ceļš ar sniega lapstu būtu akurāti izrakts biezajā sniega kārtā.

Kaimiņš, iznesis pagalmā paklāju, izklāj un nobārsta to ar sniegu kā pulveri. Paņēmis birsti, uzsāk tīrīšanu. Bērnībā tā darīju arī es, taču paklāju liku otrādi un dūšīgi nobradājos pa to, līdz visi putekļi palika sniegā. Līdz ar svaigi tīrīto paklāju istabā ienāca dzestrais gaiss.

Putni, piepūtuši spavas, izskatās kā baloni, kas pēc mirkļa pacelsies gaisā, ne reizi nenoplivinot spārnus. Tieši šo pašu metodi aizņēmies ģimenes kaķis, kas ērti izsēdies uz balkona, silda ūsas saulē.

Tikai rūķis Ziemeļpola noderīgāko lietu bodē ir nesatricināms. Baltu bārdu, sārtiem vaigiem māj sveikas. Sveikas no Ziemeļpola.

Published by

Kni

Love yourself more

6 thoughts on “Sveikas no Z.pola”

 1. Tu uzbūri tik dzīvu bildi, ka es pat sajutu sniega smaržu (arī mēs tā tīrījām paklāju). Patiesībā man ļoti grūti iztēloties ziemu (šodien bija kādi +9), jo Briselē jau kādu laiku rotājas pavasaris – zied atraitnītes, krokusi, mārpuķītes un narcises (sniegpulkstenītes pat nav vērts pieminēt). Baloži uzdejo mīlas dejas, ik pa laikam tās pārtraucot, lai pabučotos. Un zaļie papagaiļi (jā, jā – Briseles parkos dzīvo papagaiļi. man tas šķita acīmredzamais neticamais, kad pag ziemā diezgan lielos mīnusos šie spurdza pa koku zariem) spiedz kā aptrakuši.
  Es, protams, negribēju aizvainot nevienu salstošo Latvijā. Sataupiet, lūdzu, to sniegu līdz februāra viducim! Labi?

 2. aina apetelīga un tieši kā domāta pēc sniega ilgās dzīvojošajiem… thanks! ar seicieniem no +16 Tunisijā :)

 3. Draugi siltumā! Tas labi, bet mums te.. arktisko aukstumu sola :D :D :D Nevaru vien beigt uzjautrināties, no kura laika mūsu platuma grādos temperatūra ziemā, kas ir aptuveni -25 grādi, tiek dēvēta par arktisko aukstumu? :D Lab, nu silts nav, bet ir taču ziema. Pārcietīs. Līdz arktiskajam salam vēl tālu.

  Lai silti!

  1. To arktiskumu sola, jo tie – 25 C pēc sajūtām būšot kā -35 C, jo atšķirībā no citām reizēm būšot vēl arī vējains un mitrs…. :( man ir plāns no mājas ārā neiet.. :D salstu jau no domām vien!

   1. Kad tad Rīga nav bijis mitrs, hallo! Kopš sevi te atceros, te vienmēr ziemās ir bijis mitrs un tas jau ir 10! gadus. Tas arktiskais aukstums izklausās tā, ka būs vismaz -40, -50.. parasta ziema. Jā, auksti, bet tā ir parasta ziema. Rēķinu ar noteikti uztaisīs arktisku. Mani tracina fakts, ka viņi pat laika ziņas padara dzeltenās preses vērtas, turklāt, ja kaut ko saka vietējie sinoptiķi, tad par to pat kaķīši smejas. Lai jaunatne lapāk paprasa saviem vecākiem un vecvecākiem, kādas kādreiz bija ziemas. Jā, man mājās šobrīd ir pretīgi auksts, bet tā bija arī tās iepriekšējās aukstās ziemas, kad bija vēl “nenormāli” daudz sniega… jā, toreiz tā arī bija anormālija.
    Ģērbjās silti!

 4. Es domāju, ka nav jau ko vēlreiz atkārtoties par to paklāju tīrīšanu, jo meitenes jau to pieminēja, bet nespēju nociesties – jā, ziema bija labākais laiks tā tīrīšanai, jo tik labi varēja redzēt, ka paliek tīrāks (vai arī to noteica tas, ka uz sniega labi varēja redzēt netīrumus) :) Tik labi, ka atgādina, paldies, Kni :) Būs silti :)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.