Tās var būt Tavas! Grāmatas par brīvu.

Nedēļas trakais skrējiens un negulētās naktis ir galā. Tā kā neko varenu rakstiskā ziņā no sevis izspiest nespēšu, tad man ir 4 grāmatas, kuras es gribētu vienkārši tā pat kādam atdot. Kādam, kurš tās vēlēsies iegūt savā īpašumā – vienalga, tikai vienu vai visas.
Sākšu pēc kārtas.
 Margarita Perveņecka “Visi koki aizgājuši”
Stāsti, ko sarakstījusi Margarita, ir viegli “kukū” un visnotaļa labi lasīsies ar kādu glāzi vīna jautrā sabiedrībā. Ierakstot google autores vārdu, pirmais, ko atradu, bija berelis.wordpress.com ieraksts tieši par šo grāmatu un, raksturojot tās stāstus, G. Berelis trāpījis kā naglai pa galvu: “Gandrīz katrā stāstā autore bliež vaļā no visiem mācēšanas (vai nemācēšanas) stobriem, tekstā ieplūst milzīgas jēgas/bezjēgas masas, stāsts pamazām uzpūšas kā tāds gaisa balons un tad… Jā, bet tad nekas nenotiek – balons karājas gaisā, berzēdamies gar citiem ļoti līdzīgiem baloniem. Nav iespējams pateikt, kurš no stāstiem grāmatā ir labāks, kurš – sliktāks. Visi vienādi – pat tik lielā mērā, ka, tikko izlasījis Visi koki aizgājuši, es vairs neņemos izklāstīt, par ko katrā stāstā tika vēstīts.” Lai nu kā, droši vien ir vērts izlasīt un, ja gluži nepatiks, tad būs bijis citādāk.

Viesturs Rudzītis “Dejas uz palodzes pie atvērta loga”.
Grāmatu nopirku tās izskata dēļ un gribējās palasīt kāda latviešu autora darbu.
Teikšu atklāti – es pat neatceros, par ko tie stāsti bija, taču Jāņa Rozes grāmatnīcas mājas lapā teikts šādi: “Pazīstamā psihoterapeita Viestura Rudzīša jaunākā grāmata ir nelielu stāstu mozaīka. Tie ir stāsti par dzīvi, ko autors simboliski pielīdzina dejām uz palodzes, kur savijies viss – pārgalvība, kaisle, bailes, vēlme pašapliecināties un aizmirsties. Daži varoņi izdejojušies nokāpj no palodzes atpakaļ istabā, citi izkrīt vai izlec pa logu, bet ir arī tādi, kas paliek sēžam uz palodzes, šūpojot kājas pāri malai… Krājumā ir 21 stāsts. Tos papildina V. Rudzīša komentāri un mākslinieka Arnolda Plauža melnbaltie zīmējumi.”

Ekharts Tolle “Tagadnes spēks”.
Šo grāmatu iegādājos savas garīgās krīzes pirmsākumos, turklāt vēl iespaidojoties no ieteikumiem.
No Atena.lv: Lai dotos ceļojumā uz Tagadnes spēku, analītisko prātu un ego būs nepieciešams atstāt aiz sevis. No pašas pirmās nodaļas mēs pārceļamies citos augstumos, kur jūtama garīguma elpa. Kaut arī ceļojums ir grūts, Ekharts Tolle palīdz to veikt ar vienkāršas valodas palīdzību, stāstījumā izmantojot jautājumu un atbilžu formu. Vārdi šeit paši ir kā ceļazīmes.
Lielākā daļa lasītāju ceļojuma laikā atklās daudz ko pavisam jaunu — ka mēs neesam mūsu prāts, ka ir iespējams atbrīvoties no psiholoģiskajām sāpēm un ka patiesais cilvēka spēks rodams, tikai padodoties Tagadnei. Mēs uzzinām arī to, ka ķermenis ir viens no ceļiem, kā iegūt iekšēju mieru, līdzīgi kā apkārt esošais klusums un telpa. Visus šos vārtus ir iespējams izmantot, lai ieietu Tagadnē pašreizējā mirklī, kurā problēmas nepastāv. Tieši šeit mēs rodam prieku un spējam iegūt savu patiesi būtību. Tieši šeit mēs atklājam, ka esam pabeigti un pilnīgi.
Ja spējat pilnībā pievērsties pašreizējam mirklim un soli pa solim doties Tagadnē un piedzīvojat tādas lietas kā iekšējo ķermeni, padošanos, piedošanu un Nesaredzamo, tad ceļu uz pārvērtību esat atraduši caur Tagadnes spēku.”
Grāmata lieti noderēs tiem, kas krietni apmaldījušies sevi un ar savu maldīšanos jau sākuši čakarēt citiem dzīvi. Palīdzēs nostiprināt domu par to, ka nozīmē ir tikai tagadnei un ka nav vērts raizēties ne par pagātni, ne nākotni. Ja paša domas nestabilas, tad šī te lieliski iebīdīs tās vismaz kādā konkrētā gultnē, lai kādu dienu pašam varbūt izdotos nonākt pie savām domām. Teikšu, kā ir. Man šī grāmata nederēja un es to pat līdz pusei neizlasīju. Priekšreoku devu Vīlmai Lūlei, kas to visu izdara vienkāršākā un neskalojošākā valodā, bet tas nenozīmē, ka šī literetūra nebūs interesanta. Neviens jau nav vainīgs, ka man nederēja, vai arī es izlēmu, ka man tā neder un ka būtu jāpērk grāmatas, kuras uzrunājušas pašu.

Ekharts Tolle “Klusums runā. Tagadnes čuksti.”
Šo te es iegādājos, kas to lai zina kāpēc. Laikam tā garīgā krīze mani tobrīd nīcināja tik ļoti laukā, ka nekas cits neatlika, kā ķerties pie visiem iespējamajiem salmiem, jo ūdens jau bija līdz plaušām.
Atena.lv: “Ekharta Tolles darbi par dzīves spēku šobrīd strauji ir kļuvuši par vispieprasītāko garīgās izglītošanās mūsdienu klasiku. Šajā jaunajā dzīvi pārveidojošajā grāmatā viņš izskaidro savas mācības pamatelementus, aicinādams mūs apcerēt garīgās patiesības, kuras rodamas caur aptverošo klusību un klusumu.

KLUSUMS RUNĀ ir 200 īsi un skaisti mirdzoši vēstījumi, kas sakārtoti 12 pārdomu tēmās. Katrs atsevišķs vēstījums savā izmeklēti tīrajā valodā var pats par sevi būt kā mācība, vai arī kā daļa no attiecīgās tēmas plūstošās secības. Kopumā šie ieraksti ir kā ceļvedis, kas palīdz izkļūt no cilvēku ciešanām. Kad mūs vairs neierobežo mūsu domājošais prāts, ciešanas un sāpes izzūd — mēs varam doties pretī jaunai izpratnei par attiecībām, dabu un dziļo gudrību, kas rodama klusumā.”

Viss, kas jums jādara, lai tiktu pie kādas no šīm grāmatām, ir jāatnāk tām pakaļ. Raksti komentāros, vai arī uz epastu: kni.virtuve(at)inbox.lv un grāmata ir Tava! Nekas nav jāmaksā. Pavisam vienkārši.

Published by

Kni

Love yourself more

13 thoughts on “Tās var būt Tavas! Grāmatas par brīvu.”

 1. Ekharta Tolles abas grāmatas ceļo pie Ingas!
  Perveņeckas un Rudzīša grāmata vēl pieejama.

  Lai silta diena!
  P.S. ES NEAIZGULĒJOS :D

 2. Piesakos uz “Visi koki aizgājuši”!
  Vai var dabūt ar piegādi? ;-)

  P.s. Labrīt un priecājos, ka esi augšā agrāk par mani :)

 3. man rudzīša grāmata ir viena lasītākajām un pārlasītākajām. lieliska. rekomendēju.

 4. Tā nu es nokavēju grāmatas, kuras vēlējos. dēm. bet ja nu kāds nepaņem tad vēlētos otro (rudzīti) un trešo (ekhartu) :)

   1. :) paldies par atgādinājumu! Jāatjauno grāmatu mainīšanās/aizņemšanās/aizdošanas tradīcijas… ;) Pašai ir bik arī šis tas iekrājies.. ;)

 5. Nu re, grāmatas esam draudzīgi sadalījuši un, ja man liksies, ka vēl gribu ar ko dalīties, tad noteikti rakstīšu par to vēl, jo nav jau no tām jēgas, ja plauktā stāv.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.