Tauta, kurai skauž!

Svarīgo ziņu portālā ir tā sadaļa – mobilais reportieris un par šīs sadaļas „vēstnesi” var kļūt ikviens un šajā reizē kādam bija traucējusi kādas automašīnas dīvainā pārvietošanās, kuras iemesls bija autovadītājam klēpī sēdošs bērns. Palūkoju komentāros, kas planktonam uz mēles un sāku smieties. Ziņas iesūtītājs tika dēvēts par stukaču, piekasīgu idiotu un vēl sazin ko, jo planktona pamatdoma bija skaidra – kas tad tur tāds? Bērnam jau no mazotnes auto jāmāca pazīt un katram taču esot bijusi tā pēeseresīgā pieredze ar pasēdēšanu tēvam vai mātei klēpī pie auto stūres. Tikai atšķirība noteikti tāda, ka pēeseresijā šādas izklaides tika veiktas uz mazas nozīmes ceļiem, laukos vai kādas mājas pagalmā.. ne gluži pilsētas centrā.

Starp visiem norējējiem bija tikai daži, kas pamanījās aizdomāties par to, ka patiesībā varēja notikt nelaime un ka ziemas laikā, turklāt salīdzinoši intensīvas satiksmes laikā, šī nu nebūtu īstā nodarbe, ko kopā ar mazo knauķi sadarīt.

Lai nu kā, bet lielāko jautrību izraisīja kādas daces (pati ar mazo burtu bija rakstījusi) komentārs par to, ka video iesūtītājam patiesībā skauž, ka viņam nav ne auto, ne bērnu :D (interesanti, pēc kā viņa to izsprieda?)

Tas komentārs par skaušanu parasti ir sieviešu padarīšana, jo bieži vien tiklīdz tiek izteikta kāda kritika vai arī norādīts uz kādas lietas, notikuma vai personas trūkumiem vai kaut kas tiek aizrādīts, tā vienmēr atrodas kāds, kurš visam pagastam paziņo, ka izteikuma autoram skauž! Visu rīta pusi ar Tincii iesmējām par tēmu „skauž”, lielākoties tomēr nākas pabrīnīties, no kurienes cilvēkiem šādi teksti rodas un vai visos gadījumos ir kaut kas skaužams un, manuprāt, lielākajā daļā gadījumu tie skaudēji ir tie, kas bārstās ar izteikumiem par skaušanu, jo, kā savulaik ar Ingu NoSirds kādā sarunā vienojāmies – tajā mirklī, kad par otru tiek izteikts kāds šāda tipa apgalvojums bez īpaša pamata un pierādījuma, tikai balstīts pašizdomātā pieņēmumā, fakts ir, ka šāds priekšstats var rasties tikai tad, ja apgalvotājs pats konkrēto lietu ir spējīgs izdarīt, citādi viņam tas prātā nemaz neienāktu.

Atgriežoties pie mobilā reportiera, aizdomājos, nez kas tieši šim ziņotājam varētu skaust? Tas, ka aiz nākamā stūra varētu notikt nelaime, vai arī tas, kas viņam nav iespējas šādi te paālēties? Vai tiešām latvieši ir nevis tauta, kas dzied, bet gan tauta, kurai skauž? :D

Published by

Kni

Love yourself more

9 thoughts on “Tauta, kurai skauž!”

 1. es kā mamma vai slima palieku, kad redzu ko tādu. jeb dzirdu, ak bērns netiek likts sēdeklītī, “jo viņam nepatīk”. WTF ko nozīmē – “nepatīk”??? un tas neizslēdz to,ka vasarā savam 4gadniekam ļāvu stūrēt pa labi, kreisi un vēl mazliet kaut kādos Vidzemes neceļos, vēl vairāk – iedrošināju un atbalstīju. bet tāpēc jau mēs esam “pieaugušie”, lai saprastu atšķirību.

 2. Ja pareizi esmu sapratusi, tāds Kāds ar bērnu klēpī braucis pa Rīgu un Kāds2 ir ziņojis par to, ziniet, ja vien man tobrīd nebūtu steigas, es arī ziņotu, jo tā ir milzīga bezatbildība gan attiecībā pret sevi, gan attiecībā pret apkārtējiem!
  Un piekrītu Mazzinsh, man arī nav saprotams jēdziens bērns negrib, un autosēdeklī nesēdina, manam 2gadniekam jau tagad ir skaidrs, ka ir lietas, kur neviens neuzdod jautājumus, tas ir jādara un viss un vai nu brauc tā vai, tad nebrauc nemaz.

 3. Nu “nostučīja” puslatvijai, un? Labums ta kāds? Cerība, ka pieaugušais nokaunēsies un vairs tā nedarīs? Būtu mēģinājis apturēt, pievērst uzmanību uz vietas kaut ko darīt. Bet tā jau ir – pašausmināties malā stāvot ir vieglāk, nekā aiziet un mēģināt kaut ko izdarīt.

 4. Vēl viens nāvējošs arguments, ko mēdz lietot interneta diskusijās – “viņam/viņai sen nav bijis sekss”. Tas der praktiski jebkurā situācijā :)

 5. Es domāju, ka normāli Ceļu policijai piezvanīja, ha ta nu gan, ko gan līdz tāda tukša salmu kulšana.

 6. Sasmējos.. kurš no ko uztvēris.
  Es jau patiesībā par to vienu komentāru,kurā pateikts tik tipiskais mūžīgais attaisnojums jebkurai kritikai – viņai/viņam noteikti skauž… iedomīgi ļaudis, sadomājušies, ka viņu dzīves un darbības tik iekārojamas, ka katrs sev ko tādu gribētu. Realitāte jau pavisam cita.

  A par bērnu es klusēju. Man nav :D

 7. :D tagad sapratu tavu komentu pie iepriekšējā teksta.. :D
  Zini, manas domas par skaudību – tā īstenībā, tāpat kā dusmas un vēl viss cits kas tāds, nav nemaz viennozīmīgi slikta lieta.. Esmu iemācījusies to uztvert veselīgi .. Jo ir nācies atzīt, ka skauž un ir nācies just, ka skauž kādam.. Jo, gribam vai nē, bet esam tauta, kam skauž (no kurienes un kāpēc tas tā – garš stāsts).. un es piemēram nedziedu.. :D
  Nonovīdība man liekas ļaunāka, bet ko nu katrs te ar to visu saprot..
  Bet tā kā tavs stāsts par tiem, kas izsakās, ka otram jau nu skaužot.. Tas tiešām tāds femīns teksts.. Un mazliet muļķīgs.. Bet, nu lai tak!!

  1. Kā tad Tu, Ilžuk, nedziedi? Atceries manu dzimeni “Zemeņu krastiņos”, kad pie ugunskura dziedājām duetā un visi slavēja? :D

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.