Turpinu pieburt pavasari

Taisni vai sametas jautri, pa radio dzirdot frāzi, ka dienā iesils līdz mīnus 17 grādiem. Joprojām no rīta vilcinos ar iziešanu no mājas un līdz pēdējam brīdim meklēju iemeslus, kāpēc man vajadzētu vēl brīdi uzkavēties. Pārvēršoties par nindzju šallē, saņemu visu dūšu un dodos uz tramvaju. Nav tālu jāiet un tramvajs nekavējas. Atbrauc aizsvīdušiem logiem, uz kuriem zīmēt visādus ģīmīšus, rakstīt nepiedienīgus vārdus un atstāt plaukstu nospiedumus. Ik reizi, kad redzu aizsvīdušos logus, atmiņā ataust kadrs no “Titānika”, kas vairāk piestāvētu vakardienai, ne šodienai. Starp pārējiem transporta gaidītājiem pavīd kāds puisis – bez cepures, cimdus ar nemana, taču sejas izteiksme gan tāda, ka nekas nav mainījies. Tikai kļuvis mazlietiņ dzestrāks.
Saule, it kā mēģinot noklusināt bubināšanu par aukstumu, silda jo spēcīgāk un spīd jo spožāk. Tā arī es, mēģinot jūs aizvilināt no aukstajām domām, priekšā lieku vēl vienu pavasarnieku koši zaļā tonī ar sarkanu deķi.

P.S. Tajos mirkļos, kad man tomēr salst, cenšos iztēloties, ka Vērmanītī jau ir vasara. Ka man mugurā ir kleita, kas ir nedaudz par garu, lai to valkātu ar basenēm. Dzied putni un ievas tūlīt tūlīt ziedēs. Gaiss smaržo! Paliek silti.

Published by

Kni

Love yourself more

11 thoughts on “Turpinu pieburt pavasari”

 1. Man ļoti ļoti tīk šīs krāsas – salātzaļais ar silti sarkano!!!!

  P.S. Ziemai jau ar nav ne vainas – viss tāds balts un skaits, neredz vairs neglīti melnās sniegledus kaudzes ceļa malās! Un saulīte spoža – ir ok :)

 2. burvīgs krāsu salikums! :)
  vakar redzēju jau pirmos pavasara ziedus angļu dārziņos… Un šodien ievēroju kā viens krūms izlaidis pirmos ziediņus, bet tie vēl gaida saulītes glāstus… :)

 3. tas laikam izklausīsies pilnīgi nepiedienīgi, bet šodien nosalu, kaut termometrs rādīja +8. arī draudzene uzprasījās uz karstu tēju, lai sasildītos. bet citādi – puķītes, putniņi, parkos bučojas ne tikai ļautiņi, bet arī baloži – pavasaris! (ziņojums no Briseles)
  lai silti jums tajos -17!

  1. O, cik skaisti!
   Zini, man šķiet tur ir mazs triks. Pēc šiem -20 (un uz augšu), kas ir no rītiem, vēlāk tie -10 liekas kā silti. Līdz nakamajai piektdienai mums būšot jāsalst un līdz pavasarim vēl jāpaciešas, taču par Briseli prieks un citām vietām, kur jau pavasaris, prieks!

 4. uz jūru iet ir visai patīkami – tad var silti saģērbties, nedomājot par koptēlu, tikai par gurkstošo sniegu zem kājām un sauli sejā. Uz pilsētu gan braucot jāiespringst :)

  1. Ooo, jūra… citādi es vairs nekaunos baigi par to, kāda izvelkos šajās dienās no mājas. Paskatos spogulī, pasaku sev, ka šādi te būs silts un visu lieko kārto darbā varēs novilkt, lai tur izskatītos pēc cilvēka =) Ar jūru iekārdināji.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.