Komati brīvsolī

Jā, gadās arī man brīži, kad pieturzīmes dodas brīvsolī vai atvaļinājumā, jo īpaši tām ir neskaidras attiecības ar saikli “un”. Gadās, atzīstos, taču, atkal un atkal saņemot kārtējo e-pastu, kurā pieturzīmes darbā nemaz nav pieņemtas, atliek vien nopūsties. Piedāvājums, kurš vēsta par augstu kvalitāti, no kuras rakstības stilā gan nav ne miņas, lūgums ar neskaitāmām izsaukuma zīmēm (ak, šie klaviatūrā sprūstošie pirksti!) un no kola un iekavas izveidots smaidiņš. Esi sveicināta, darba vide!

Lai negatīvā enerģija tiktu pārvērsta pozitīvajā, nolēmu paspēlēties un uzzīmēju mazus plakātiņus. Ceru, ka tie izvilinās arī jūsu smaidu. Vai vismaz smīnu?

Plakāts “Dāvinu dažādu šķirņu komatus”.

Garumzīmju nelietotājiem derētu pakavēties pie šiem trīs vārdiem un palūkoties, kā mainās to nozīme, pievienojot garumzīmes.

Plakāts “Garumzīmes”.

Dienas smieklus sagādāja Saskaņas partijas plakāts, kas deva pietiekami daudz iedvesmas, lai paspēlētos ar pārrautās līnijas apli, pārvēršot to vingrošanas lentā. Tas, ka teksts tiek sadalīts pa rindām, nenozīmē, ka to nevar izlasīt un ka to neviens neizlasīs kā vienu teikumu: 11. saraksts balso par savām interesēm. Tik patiesi, tik atklāti.

Plakāts “Balso par interesēm”.

Saldais ēdiens. Saskaņas maketētājam paveicās, ka viņš dzīvo šajā valstī.

Plakāts “Viens komats”.

Lai silti!