Un kā Tu sauktu savu uzņēmumu?

Galds pārklāts ar avīzi, guaškrāsas noliktas stūrī, glāze pārtapusi par ūdens trauku otu skalošanai un jaunie mākslinieki, it kā kaujas gatavībā, gaida uzdevumu. Tēma “Talkas diena” tiek pasludināta un nu var ķerties pie darba, krāsām šķīstot un sajaucoties kopā, top varenas un arī necilas bildes. Kad censoņas izpaudušies, cik nu katram talants ļāvis, darbi tiek salikti klases priekšā, kamēr jaunieši sakārtos savu darba vietu. Pa vienam tie dodas nopētīt biedru darbus un, kā jau vienmēr, dažs tiek slavēts, bet kāds cits pelts, taču interesantākais ir tas, ka vienmēr katrā grupā atrodas kāds, kurš, it kā bāžoties citiem virsū, saka, ka viņam jau nu savs darbs liekas pat ļoti neizdevies, kamēr citi to slavē slavēdami. Kāpēc tā notiek? Vai tā ir atturīga uzslavu diedelēšana?

Šo te es iedomājos mirklī, kad uz mājām devos pa Stabu ielu. Uz Avotu/Stabu ielas stūra uzradies komisijas veikals ar nosaukumu “Nekas īpašs”. Nav ne jausmas, vai veikala īpašniekus iedvesmojis Slakteru Atis vai arī viņus vienkārši nomāc piektajā klasē zīmēšanas stundā izstrādātais uzslavu diedelēšanas komplekss, jo galu galā cilvēki taču ies lūkot, kas ir tas “nekas īpašais”, ko šī bode dod. Nekad neesmu sapratusi, kāpēc cilvēki tā izsakās par saviem darbiem, kāpēc publiskajām bilžu galerijām liek nosaukumus “Nekas īpašs”, “Nekas tāds”, “Nekas svarīgs” utt. Ja jau tas ir nekas īpašs un principā nesvarīgs pat pašam galerijas veidotājam (vismaz pēc nosaukuma tā varētu domāt), kāpēc tas jārāda plašākai publikai? Tak sēdi ar to savu “neko īpašo” un neaizņem telpu, bet, ja vēlies diedelēt uzslavas, tad uzliec atbilstošu nosaukumu.

Uz tās pašas Stabu ielas.. (vai arī tas bija uz Ģertrūdes?) ir alkohola veikals ar nosaukumu “Promile”, kancelejas veikals ar nosaukumu “Karjera” (šeit jau arī tomēr varētu strīdēties, jo, vai tad karjeru veido tikai tie, kas sēž birojā un raksta ar smalkām pildspalvām?), audumu veikals “Spolīte” un vēl citi … bet tur uz stūra – “Nekas īpašs” :D

Esmu arī domājusi par uzņēmumu nosaukumiem – uzņēmums ar nosaukumu “Gift LV” – angliski – a gift ir dāvana, savukārt vāciski Gift ir inde. Sajūsmas saucienus izpelnījies arī uzņēmums ar nosaukumu “Pest Baltija” – pest, kā zināms, viens no tulkojumiem no angļu valodas ir mēris. Dažkārt tā vien liekas, ka visi šie nosaukumi tapuši kādu reibinošo vielu iespaidā, kad kopā sanākuši draugi un nolēmuši dibināt SIA!

Un kā savu uzņēmumu sauktu jūs?

P.S. Tā apšaubāmās kvalitātes bilde tapa uz ātru roku ar telefonu, lai jūs nedomātu, ka es te fantazēju.

P.S.2. Te nobildēju vēl arī piemājas bodes izkārtni.

Published by

Kni

Love yourself more

14 thoughts on “Un kā Tu sauktu savu uzņēmumu?”

 1. Komisijas veikals “Nekas īpašs” man arī ir raisījis pārdomas. Diez vai es gribētu pirkt kaut ko šajā bodē, pasarg dies, to lupatu pat vilkt mugurā negribēsies, jo zemapziņa stutēs laukā – tu izskaties parasti, neīpaši uc. Tāpat kā skaistumkopšanas salons – STROGONOVS (čaka iela, ja nemaldos) un dzērienu veikals KRUSTCELES (tērbatas iela). Bija arī tāds raidījums NULLES POZĪCIJA, arī ilgi nepastāvēja.

 2. Viss atkarīgs no izdomas, taču arī pavisam nekaitīgs nosaukums kaut kādos apstakļos var izspēlēt neveiklu joku, vai radīt neērtu situāciju. Par to Pest pat nebiju iedomājies, savukārt Pagesalive minētās `Krustceles` drīzāk asociējas ar apbedīšanas pakalpojumiem.
  Taču ir Pārdaugavā neliela dzertuve ar nosaukumu “Pēdējā cerība”
  `Spolīte`, `Karjera` un pat `Promile` nav nemaz tik briesmīgi, jo nerada greizas asociācijas.
  Lasot, pirmā doma par ko līdzīgu bija, atceroties grillbāru “Pērse” uz Čakmarijas ielas [nu jau laikam R.I.P.]. Nosaukums latvisks un nekas īpašs? Pamēģiniet sarunāt tikšanos tādā ar igauņiem… (((:
  Vispār jau palasoties iekš viss.lv var krietni daudz pērļu salasīt: veikali `Pigas`un`Kortelītis`, uzņēmumi `Skwo`un `Gidzons Tranzits` utt.

  1. Ne igaunjiem, somiem vards nozime konkretus vaigus un ne jau sejaa:) Man zinamjiem somiem 1. gajiens Rīgā bija uz Pērses ielu. Kad sabildejās, tad bija miers.

  2. Zais, to “Karjeru”, “Promili” (kas patiesībā bija Prozit :D, kļūdījos, taču tik un tā atbilstoši), kā arī “Spolīti” biju domājusi kā labus piemērus, kad, dzirdot nosaukumu, vismaz jau daļēji ir skaidrs, kurp dodies.

   Krusceles man drīzāk atgādina kādu anonīmo alkoholiķu biedrību, jo cilvēks cenšas izvēlēties, kurp doties tālāk..

 3. Ungāri dažreiz joko ar nosaukumiem. Agrāk bija tādas velosipēdu ražotnes. Viena tulkojumā no ungāru valodas nozīmēja “Caura riepa” un otra, ja nemaldos, bija “Defect”.

  I’m having a Defect bike :). Un tā arī ir patiesība.

 4. šodien beztabu vai ziņās bija “Super Puper” veikals- cilvēkiem ar pašapiņu viss kārtībā :D visvairāk mani ir sasmīdinājis Tehniskais kanalizācijas dienests “Ak vai, rores ciet?”

 5. O, “Pēdējā cerība” ir arī mani vairākas reizes sasmīdinājis. Skaties un netici, ka tiešām tā rakstīts. :D

  1. Em! =) Tāds prieks Tevi te atkal redzēt. Nav jau tā, ka es par citiem nepriecātos, bet Tu tik sen nebiji bijusi.
   Šodien Gaisma pačukstēja, ka esot tikusi pie Tava lāča. Sarkana. Un man prieks!

   1. hehe, re kā, google tomēr visu priekšā nepasaka viss. ;)
    jo es te ienāku katru dienu, reizēm pat vairākas reizes. visa cieņa par rakstīšanas regularitāti!

 6. Liepājā ir autodetaļu veikals ” Labais” ,blakus atrodas solārijs ar nosaukumu ” Arī labais” ,nezinu gan,vai tiem abiem viens īpašnieks:)

 7. atbildēšu uz Tavu jautājumu :) es savu dzīvnieku viesnīcu (kaut kad nākotnē) saukšu par “Fēliksa sapni” :))

 8. Labs ieraksts :D
  Man joprojām visgraujošākais šķiet apģērbu veikals “Stress” uz Ģertrūdes ielas.Kur tādu var izdomāt…

  1. “Sigita Ada” būs mana uzņēmuma nosaukums!
   arī tamborējot, es tomēr adu, jo tā ir īsāk :))

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.