Vai puikām ziemā džinsos salst?

Kā zināms, tad piektdienai piestāv tā drusciņ „zem jostas vietas” un, lai piešķirtu šai dienai mazliet humora devas, kā arī pavērotu vīriešu reakciju, uzdevu viņiem pavisam vienkāršu jautājumu: „Puikām ziemā džinsos salst?”

Ņemot vērā manu šodienas stratēģiski aptaujas veikšanai izdevīgo vietu, bez īpašas piepūles aptaujāju katru no vīrieškārtas kolēģiem, kas gāja garām. Šie smīnēja, jautājumā savilka seju un, kas pavisam loģiski, interesējās, kas tad tie tādi par jautājumiem. Kas, kas.. man gribās zināt un izzināt.

Mazliet komiski, bet viņu atbildes pavadīja papildus paskaidrojumi, kas būtu jādara, lai nesaltu, ja arī salst. Cits pajautāja, ko es tā par vīriešiem satraucos laikā, kad dāmas ziemā zibinot apkārt svārkos.

Maza atkāpe.
Laikā, kad mācījos pamatskolā un attiecīgi dzīvoju Ziemeļpolā, svārku vilkšana ziemā bija iespējama tikai tad, ja līdz skolai piekritu iet adītās vilnas reitūzēs, kuras man riebās līdz pēdējam valdziņam. Tas nebija stilīgi un šikas meitenes tādas nevilka. Atsaldēja ciskas, līdz tās iekrāsojās sarkanas un skolā tēloja, ka nemaz ar tik auksti nav. Dažas dienas atpakaļ patiesi vēlējos, kaut šādas reitūzes man būtu, jo bikses velku reti, turklāt manas vienīgās bikses ir džinsi. Ja cilvēkus mēdz iedalīt kaķu cilvēkos un suņu cilvēkos, tad, ja būtu tāds iedalījums – svārku sievietes un bikšu sievietes, tad mani bez šaubām varētu pieskaitīt pie pirmajām.

Sistēma pavisam vienkārša, lai ziemā vilktu svārkus, jāvelk divas zeķubikses vai arī uz darbu jābrauc auto. Ja zeķubikšu sastāvā ir vairāk kokvilnas nekā sintētikas, tad salam mierīgi var parādīt vidējo pirkstu, jo nesalst. Vienīgajā reizē, kad patiesi šajā ziemā atsalu, biju uzvilkusi džinsus. Kopš tās dienas lielā salā tā vairs nedaru.

Un tātad – vai puikām ziemā džinsos salst?

Domas dalās un liela daļa saka, ka nesalstot viss. Esot tādi džinsi, kuriem iekšā iestrādāta odere, turklāt aptaujāto vidū bija arī prātīgi puiši, kas domājot par nākotni, velk silto veļu. Jāatzīst, ka siltās veļas valkātāji ir tieši sportistu un militāristu vidū. Biroja ļaudis tā nedara, jo, kā man viens te atbildēja: „Tu jau saproti, ka no auto nākot līdz durvīm, paspēt nosalt nevar.”

Lai nu kā tur arī būtu, visas šīs ampelēšanās laikā interesantākā daļa bija vīriešu reakcija. Cits nesapratnē smēja un tikai apstiprināja vai noliedza faktu, savukārt dažu labu interesēja, vai esot vēl kādi jautājumi. Ja tomēr uzrodoties, tad drīkstot zvanīt.

Nedēļas nogalē aukstums joprojām pieturēsies, tāpēc saudzējiet sevi un ģērbieties silti!

Foto: http://www.milanoo.com/Warm-Long-Sleeve-Cotton-Modal-Spandex-Round-Collar-Thermal-Underwear-For-Men-p36844.html

Published by

Kni

Love yourself more

26 thoughts on “Vai puikām ziemā džinsos salst?”

 1. :)
  man patīk tas joks, kad saka, kā resniem cilvēkiem nesalst. Salst gan un kā vēl. Nodzeniet uz pliko lāci un palaidiet pa mežu paskraidīt, nosals. Un pofig kā viņam tauki. Tauki nesilda! :)

   1. Nē, nē, pēc fizikas likumiem neviena jaka Tevi nesilda. Pat visbiezākais kažoks nesilda. Tas tikai uztur Tavu siltumu un neļauj tam “izgarot”, ja tā var teikt.

 2. O, es zinu vienu vīrieti, kurš šajos laikapstākļos zem džinsām velk lielā izmēra sieviešu legingus. Jo par vienu silto garo apakšbikšu cenu var nopirkt 2 legingus :D

  1. Tad redz kur pagājušajā ziemā palika visi Sidonas tirgotie mega biezie lielizmēra legingi par 2Ls/gb :D

 3. siltā apakšveļa, un ar visu to salstot, ja ilgāk nākas laukā uzturēties! Un man arī džinsos šādā salā auksti, jāvelk zeķbikses apakšā, kas man savukārt riiiiieeeebjas!!!! Tāpēc es arī svārku cilvēks!

 4. Jā, es arī esmu secinājusi, ka ziemā siltāk ir svārkos staigāt, ja atbilstošas zeķubikses, tāpēc es arī biežāk esmu svārku cilvēks.
  Par tiem birojā strādājošajiem vīriešiem, kuri ar mašīnu braukā jau varētu būt taisnība, ka nepaspēj nosalt līdz birojam, bet visādi citādi ārā dzīvojoties vīriešiem siltā apakšveļa rullē (vismaz tiem, kurus zinu, ka to valkā un slavē – un vienalga vai tā ir tā īpašā un dārgā, vai legingi vai kkādā parastā) :)

 5. Spriežot pēc tā, ka uz vīriešiem uzdotu jautājumu man atbild sievietes (paldies, meitenes!), sajūtos kā tāds sieviešu žurnāls, kuru vīrieši lasa paslepus (jo es zinu, ka vismaz kādi 5 lasa) un neatbild, jo zina, ka lasa arī viņu sievietes.

  Citādi Elīnai ir taisnība par atbilstošu zeķubikšu izvēli. Tās, kuras valkā 20 un 40 den -15 grādos… mīļās, jūs esat ķertas!

 6. Man te ir ienākušās dažas atbildes no aptaujas veikšanas vietas:

  >MK: Nu pie -20 ir,bet ja pavelk apakšā speciālo apašveļu kas ir nedaudz garāka par parasto(taa liidz potiitem) tad nesalst!! Nu kaut kaa jau tomeer ir jaarupeejas par demograafiju LV!

  >SB: Ir daudz siltāk nekā bez vai ar kādiem citiem bikšiem.

  >JŽ: Man velveta biksēs liekas ir siltāk nekā džinsos. Bet apenes arī dažreiz vajag garās.

  >UB: Nesaprotu par kāpēc būtu jākaunas garo apakšbikšu jautājumā! Ceļi ta mums ir tikai vieni (labi divi) bet tos saremontēt ir dārgāk, nekā uzvilkt garākas apakšbikses.

 7. Mans puika valkā silto veļu (sportista daba) un velveta bikses. Nost ar džinsiem! Savukārt meitenes zina, ka ir vilnas zeķubikses..

 8. Bet man tiešām nesalst. Lielā mērā tādēļ, ka kājas sen neesmu epilējis.
  Pie tam džinsi vīriešiem ir tik ierasta lieta, ka vienkārši neienāk prātā citas iespējas.
  Piemēram, par legingiem – pilnīgi normāls, praktisks risinājums, bet, ja tas džeks to atklās citu džeku pulciņā, sekas… varētu nebūt no patīkamākajām.

  1. Tagad Tu zini, ka velkot atbilstošas zeķubikses, nesalst gan, bet, ja redzi dažreiz, ka cauri zeķubiksēm spīd sarkana āda, tad zini – jejbogu, tā ir pārsalusi :D

 9. jau vairākus gadus ja ziemā ilgāk sanāk ilgāk būt ārā, velku termoveļu. legingi tomēr nav tik silti, bet labāk nekā nekas (tos nēsāju pirms termoveļas iegādes). protams, “no mašīnas līdz…” tas varētu būt nejēdzīgi, jo pēc tam jāvelk nost – pārāk karsti. tā kā ne tikai “sportisti un militāristi.” īstenībā termoveļu man “atklāja” draugs, kas parasti strādā birojā :)

 10. es velku sieviešu 100+DEN zekubikses zem biksem ( vissiltakas ir 3D tehnoloģijas no mikrofibras) – labak un letak par termoveļu, kurai vel zeķes jāperk…

  1. Brīnišķīgi, kā šis raksts aptuveni ap šīm laika temperatūrām kļūst aktuāls. Tik jauki! Tieši šodien gāju un domāju. Paldies par to, ka padalījies.

 11. Reiz mamma stāstīja, ka kurā tur gadā, viņas agrīnajā jaunībā, kad sals nokāpa līdz 40, bet uz balli bija jāiet, puiši zem biksēm vilkuši sieviešu zeķubikses :) bet tā patiešām ir, – biksēs salst vairāk, kā zeķbiksēs, bet, kas to apvieno, var aiziet arī uz balli. Diezgan saprātīgi, vai ne?
  Savukārt no savas agrīnās jaunības atceros, kā gāju uz jaungada balli sietiņzeķbiksēs, un mamma mani neparko nevarēja pierunāt uzvilkt zem tām miesas krāsas zeķubikses :) Un tā ir arī tā vienīgā dumā reize, kad atgriežoties no balles, nosalušās ciskas bāzu zem silta ūdens… Diezgan neprātīgi, vai ne?
  Runājot par mūsdienu meitenēm un puikām, ir vēl trakāk, – mana meita pārbola acis, kad saku, ka jāģērbj biezākas zeķubikses un biedēju viņu ar tādām ciskām, kādas ir man :), un 5gadīgais puika zeķubikses vilkt ir īpaši jāpierunā, jo redz, viņš esot vīrietis un zeķubikses esot meiteņu padarīšana… Diezgan pārliecinoši, vai ne?

  1. Tie paši vecie stāsti jaunākās un modernizētās versijās. Katram laikam savas atrunas un mammu aicinājumi saģērbties atbilstoši. Bet jauki, vai ne?

 12. Ziemā cenšos nevalkāt brīva piegriezuma džinsa bikses – tajās kājas salst.
  Man ir vieni bieza auduma skinny džinsi (ne no sērijas “viss kā uz delnas”), kuros kājas nesalst. Iespējams, kāju spalvas arī savu siltumu dod.

  1. Šis ir interesanti, jo man likās, ka viss otrādi. Katram savs. Galvenais, lai silti.

   1. Man šķiet, ka tas noslēpums ir šaurajos bikšu galos – aukstums netiek klāt. Brīva piegriezuma biksēm pa starām no apakšas aukstums nāk.
    Varētu būt, ka tādās super skinny biksēs tiešām ir auksti, bet nav nācies tās legingveidīgās valkāt.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.