Kni virtuve

love yourself more

Vai ir vēl kāds, kurš grib ieklepot?

Par šo parsti tiek runāts tikai savā starpā un plašākā klajumā uzdrošinās vien reitais. Anii uzdrošinājās. Lasīju un piekritu viņas teiktajam, lai cik rupji tas arī viss neizklausītos, jo nu jau visa ir par daudz. Mana kosmetoloģīte šodien gan teica, lai laižot visu to varzu gar ausi (un taisnība viņai vien ir), jo ar laiku liela daļa tik un tā atbirs, taču manī neizpratni rada tas, cik aprobežoti ir Latvijā dzīvojošie. Izdomas un fantāzijas trūkums līst kā no pārpilnības raga.

Pasakiet, nu kāpēc visām jāražo tā saucamie žabo? Un kāpēc lielais vairums nevēlas ar neko atšķirties. No sērijas – tagad ir modē, man arī vajag. Tik cakināt pakaļ, kā mode diktē, jo pašai savas iztēles tik daudz kā melns aiz naga. Pa visu šo laiku esmu redzējusi tikai divus citādākus žabo (www.pearlytime.lv un vēl meitenei, kurai uzvārdā bija Zaļā, taču vārdu nekādi nevaru atcerēties), kas atšķirtos no tiem simtiem, ko aukstos ziemas vakaros daiļavas čaklajām rociņām saražojušās.
Šodien prātā pat ienāca doma. Ir teiciens par to, ka vīrietim savā dzīvē jāuzceļ māja, jāuzaudzina dēls un jānosit čūska. Pēc tā, kas notiek rokdarbu tirgū, varētu likties, ka katrai sievietei reiz jāuzšuj žabo, jāuzpērļo broša un jāsaver kāds auskarpāris, bet tās, kurām pilotāža augstāka, papildus vēl jānovilto kādas populāras meistares darbi un jāizlik tos tirdzniecībā.

To, ka Latvija tāds pīļu dīķis vien ir, šaubu nav, taču, kāpēc reti kura pīle aiziet līdz blakus dīķim? Kāpēc nevēlas pacelties spārnos un aizlidot līdz ezeram? Kāpēc ir jāiet tik viegls ceļš un jādara, kā visi dara, jo tagad taču roku darbs ir modē. Šorīt joka pēc iegāju www.meistardarbs.lv un man vajadzēja tikai 10 minūtes, lai atrastu trīs pakaļdarinājumus. Visvairāk sirds sāp par ememem lāčiem, pret kuriem jau no seniem laikiem izturos ar lielu cieņu. Liekas tik negodīgi, ka cilvēks, kurš gadiem strādājis pie tā, lai lāči būtu tieši tādi, kādi tie ir, bet te.. viena atnāk, nočiepj ideju un štancē. Es nemetos Em. par advokāti, taču pret cilvēkiem, kuri strādā ar attieksmi un kuru darbi runā paši par sevi, izjūtu lielu cieņu. Kā rada etsy.com informācija, Em. pārdevusi 206 vienības, no tām lielākā daļa ir viņas radītie lāči, tāpēc tādas pakaļdarinātājas un šaurā dīķa peldētājas nobāl. Lai veicas!

Un atcerieties, ka visa sāls patiesībā ir sīkumos. Lielos darbus sīkumi padara īpašus!
Man ārkārtīgi patika Larsa fon Trīra teiktais par filmu taisīšanu. Ja nu esi pazadzies idejas no citiem, tad velti savu filmu tam, no kura visvairāk esi zadzis. Redz, žēl, ka pie mums pat nepamanās atsauci norādīt. Ak, jā, ja jums liekas, ka šis ir oriģināls, tad jūs dikti maldāties. Krize bija pirmā.

P.S. Esmu par kvalitāti, nevis kvantitāti.
P.S.2. Tā kā Gaismas komentārs bija 300tais, tad viņai izdomāšu dāvaniņu.

Atvilktne: Kni.pūš.taurē