Baciļi piesēja mani no rīta pie gultas un, orķestrim skanot, paziņoja, ka šodien būs brīvdiena un uz darbu nebūs nekādas iešanas. Tiesa gan viņi pamanījās arī pie manis atstāt to visriebīgāko sajūtu, kādu vien var radīt temperatūra, kas ir tā drusku pēc 37. Saprotu, ka tā nav nekāda temperatūra, taču dulla galva ar nelielām sāpēm nav nekas patīkams. To visu vēl papildina periodisks “apčī”, kas noskan pa visu Avotielas rezidenci. Neviena vairs nav mājās, tāpēc varu vien pati sev novēlēt – uz veselību!
Ja nu kādu vēl piemeklējusi šāda te saaukstēšanas, tad atgādināšu, ka temperatūru samazinošus medikamentus dzert nedrīkst. Temperatūra nav tik augsta, lai to sistu nost. TĀPĒC ir visādi tautas līdzekļi, kuri jāņem talkā un jāiebur veselais gars atpakaļ iekšā.
Tautas līdzeklis Nr.1.
Dzērveņu dzēriens ar medu.
Ņemam mammas/omes/kaimiņa/kaimiņienes dotās dzērvenes un pārlejam ar karstu ūdeni, lai tās uz kādu mirkli tur papeldās. Pēc tam karsto ūdeni nokāšam un dzērvenes vai nu sablenderējam, vai saspaidām ar stampiņu, līdz izveidojas putriņa. Var arī dzērvenes spiest caur sietiņu, lai viegli atbrīvotos no mizām.
Šoreiz gan mizas atstāju putriņā. Šo putriņu pārlejam ar karstu ūdeni. Lejam krūzē un pievienojam kārtīgu karoti medus. Dzērienu var dzert arī atdzesētu, bet atcerieties, ka svarīgi ir dzert daudz šķidruma. Papildus tam var dzert arī zāļu tējas. Oraganisms jums būs pateicīgs par to, ka skalosiet to bacili ārā.
Tautas līdzeklis Nr.2.
Ingvera dzēriens.
Vajadzīga ingvera sakne, citrons un medus.
Šī, manuprāt, ir ārkārtīgi populāra metode. Ingveru sašķēlējam, pievienojam citronu un aplejam ar karstu ūdeni, lai tas viss ievelkas. Vēlāk lejam krūzītē un pievienojam medu. Būs labāks par visiem coldrexiem un ferveksiem. Ja nav svaigas invgera saknes, tad var izlīdzēties arī ar ingvera pulveri.
Tautas līdzeklis Nr.3.
Kāju sildīšana.
Spainī vai kādā dziļākā bļodā lejam karstu ūdeni, kuram klāt pievienojam sinepju pulveri.
Sildām kājas. Ja ūdens ātri atdziest, lad pielejam klāt vēl karstu un kārtīgi izkarsējam bacili laukā. Velkam kājās siltas zeķes un lienam zem segas palasīt grāmatu.
Tautas līdzeklis Nr.4.
Ja ir arī iesnas.
Šajā gadījumā iesaku skalot degunu ar vieglu sāls ūdeni. Process var būt nepatīkams, taču diezgan iedarbīgs. Pēc skalošanas vēlams deguna gļotādu sasmērēt ar kādu eļļiņu. Piemēram, propolisu, jo sāls tomēr sausē.
Vēl pret iesnām labi palīdz kampareļļa. Pa vienam pilienam kampareļļas katrā nāsī. Nesabīstieties, mazliet kodīs, taču pēc tam kļūs labāk.
Tautas līdzeklis Nr.5.
Ja sāp arī kakls.
Visefektīvāk šādā gadījumā ir regulāra kakla skalošana.
Skalošanai var izmantot gan sodu, gan sāli, gan kliņģerīšu tinktūru. Protams, tas viss jāatšķaida ar ūdeni. Brīdinu, ka kakla skalošana ar atšķaidītu kliņģerīšu tinktūru var likties nepatīkama tinktūras garšas dēļ.
Lūk, tie būs mani ieteikumi, kā bacili ātrāk izdzīvot laukā no ķermeņa.
Lai jums smuka diena!
Foto no flickr.com
es kaklu skaloju ar stipru kumelīšu tēju. arī labi palīdz.
ja ir aizdegune pavisam ciet, tad palīdz muguras masāža katru vakaru.
O, paldies, draudziņ!
Muguras masāža man tā kā tā noderētu, jo sāp.
Sirmi mati, sāpoša mugura.. es laikam kļūstu veca :D
tu par cik esi viena, tad laikam muguru pašai tākā būtu grūti pamasēt :)
zinu, ka pēdās ir punkti,kurus masējot, degunu var dabūt vaļā, bet neatceros, kur tie īsti ir. mož internetā var atrast, vai arī zinu, ka zvaigzne ABC ir grāmata par masāžu, kur visi punkti ir sazīmēti. Mož garāmejot vari ieiet un apskatīt grāmatā.
Veseļojies! Receptes Tu jau zini. :)
Paldies, E.!
Domāju, ka viss būs kārtībā.
Nogriezīs negatīvo enerģiju, kas uzkrājusies matu galos (tagad tik jāizlemj, cik daudz nogriezt.. uzdrošināties, vai raustīties), sveicienus no siltās Taizemes jau saņēmu, tāpēc man ir visas iespējas ātri tikt uz pekām.
Matu griešana reāli palīdz! Pārbaudīts uz savas ādas pavisam nesen ;)
Kaklu var skalot arī ar sālsūdeni. Sāls palīdz iekaisumam kā tādam.
Un pievienojos par kāju karsēšanu – ideāls variants, kā tad, kad ir uz robežas ar slimību, tomēr tikt uz pekām. No Kni rakstītā gan sanāk, ka ieliekam kājas siltā bļodā un sēžam. Nekā! ūdeni visu laiku jāpapildina ar karstu (no krāna vai pat no uzvārītas tējkannas), lai kājas, nu, teiksim godīgi, deg visu laiku. Tiklīdz biki var izturēt, tā atkal karsto klāt.
Tālāk rīkoties, kā Kni raksta – vilnas zeķes un zem segas.
P.S. sinepju pulvera vietā var piebērt sāls sauju. mistiski, bet der arī šeit.
P.p.s. veseļojies! Un omas (uamas) veselībai frizieris palīdz tikpat efektīgi kā saaukstēšanai kāju karsēšana. Turu īkšķi, smukā!