Berlin: Gainsbourg – fantaazijas lidojums

Un atkal ir taa, ka iisti nav laika, kad padaliities ar jums redzeetajaa. Viss jaauzskricelee uz lapas, lai neaizmirstos svariigie siikumi un lai no tiem veelaak vareetu izveerst staastu. Jau par taadu kaa tradiiciju Vaacijas apmekleejumu laikaa man kljuvis kino. Arii shii reize nebija iznjeemums un, lai cik tas diivaini nebuutu, nedevaamies skatiities vaacu filmu, bet gan franchu, kas paartulkota vaaciski, jo visu laiku lasiit subtitrus visticamaakais vakara stundaa man nebuutu pa speekam.

Filma “Gainsbourg” (vaaciski gan bija veel papildinaajums – viirietis, kursh miileeja sievietes)
Filmaa sievieshu ir daudz un valoda ir draiska un speeleejas. Taa ir aspraatiiga un briizham pat bezkauniiga.
pamekleejot latvieshu informaaciju latvieshu valodaa, atradu, ka filma radiita Baltijas peerles laikaa un liidz ar to par taas sizhetisko dalju jums labaak paastaastiis kinokino.lv.

Mēs virpuļojam pār krēslainajām Parīzes ieliņām, skanot „Valse de Melody”…
Salds svaigas tabakas aromāts, rūgta dūmu smarža, stipras un skābenas kafijas tase, klusinātas krāsas, izjusta mūzika un grēkpilni valdzinoša, piesmakusi, ironiska un brīnišķa balss. monsieur épatage… arvien klātesošā cigarete, francūžu šarma un dzīves baudīšanas, sarkasma un nekautra tiešuma, apburoša grēcīguma un intelektuāla izaicinājuma iemiesojums. No puritānisma ne vēsts: Bridžita Bardo, Žiljeta Greko, Katrīna Denēva, Izabella Adžāni, Džeina Birkina…
Filma-fantāzija par Geinsbūru, kuras radīšanu iedvesmojusi odioza un satriecoša personība. Skatītājam tiek dāvātas divas fenomenāla baudījuma stundas, liekot ne vien raudāt un smieties, bet arī domāt un pārdzīvot. Viņa mīlestība pret sievietēm, vājība pret alkoholu un tabaku, kaisle pēc epatāžas un visa veida tabu laušanas piešķīra skandalozajai personai leģendas oreolu.
Bet „priekšā vēl ir ļoti ilga dzīves maskarāde, kurā gan diezin vai kāds kādreiz manu seju ieraudzīs”. Seržs Geinsbūrs

Shkjiet, lai taa kaartiigi izteiktos par filmu, man buutu veel mirkli jaaljaujas vakardienas sajuutai un par to jaapadomaa, tachu filma aizrauj un divas stundas paiet nemanot. Taa ir kaa fantaazija, kaa komiksu atdziivoshanaas un briizhiem ir gruuti saprast, kur patiesiiba, kur tomeer izdomaajums. Filmaa ir daudz cigareshu duumu, smeekjeejoshi beerni (kas patiesiibaa bija vieniigais, kas man trauceeja) un daudz sievieshu. Viirietis, kursh jau no beerniibas zina, ka pavedinaas vinjas visas. Apburs ar valodu, ar prasmi ziimeet un muziceet. Filma ir arii muzikaals baudiijums un atsauc atminjaa jau tik labi zinaamaas melodijas, liekot kaajai leenaam piesist ritmu.

Patieshaam iesaku noskatiities un, ja ne noskatiities, tad paklausiities kaut ko no Geinsbuura dailjrades, jo varbuut tieshi shodien ir taa diena, kad prasaas kaadu shansonu.

Lai silti!

Published by

Kni

Love yourself more

4 thoughts on “Berlin: Gainsbourg – fantaazijas lidojums”

  1. man tak mājās bija CD, ko tev iedot paklausīties, bet pilnīgi noteikti zinu, ka tu pa radio kaut ko no viņa dzirdēji tik un tā.
    viņš vēl jo projām te ir populārs. es gan īsti nesaprotu kāpēc.

    1. Un es tikko apstiprinaaju savas aizdomas.. ak, tumsoniiba es! Charlotte Gainsbourg shim meita. Nebuutu filmaa dzirdeejusi vinjas vaardu, diivaini, pat neiedomaatos. Redz kaa ar tiem aaboliem un aabeleem =)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.