Berlīnes stāsti. III daļa. Kreicberga – papildinājums

Nu re, arī Murr globālais tīmeklis ir modies un mazliet vēl informācijas par Kreicbergu atceļo pie manis.
Atļaušos ievietot to visu nelabotu, lai jums tiek arī Murr skats uz šo notikumu.

Kā jau katrā citā Berlīnes rajonā, arī Krustukalnā jeb Kreicbergā ir savs ģērbšanās kods. Nav vēlams izskatīties pārāk tīri un kopti, īsti der mākslinieciska apbružātība. Mēs, par laimi, esam unikālas meitenes un ar īsiem puķainiem svārkiem un puķainām zeķubiksēm iederamies visur. Gājiens uz krustu kalnu aizsākās ar atkritumu ielu (Muehlstrasse), kurā atrodas Berlīnes mūra galerija – East side gallery. Tie ir Berlīnes mūra apgleznotie atlikumi. Īstena tūristu izklaide. Mauriņš pie upes līdzeni nopļauts, virmo daudzvalodība un ož pēc biznesa. Meitenes piezvana Glenam, jo Kreicberga bez Glena nav īstā! Glens ir kanādietis, kas iekaro vietējās ielas jau pusotru gadu. Viņš lieliski prot gatavot sēņu zupu un pankūkas ar banāniem un šokolādi. Ar šiem diviem ēdieniem apciemojot Glenu vienmēr var rēķināties. Ar pārliecību un garšas kvalitāti! Ar Glenu ir silti, viņš izstaro draudzību un labvēlīgu smaidu. Viņš zina pastāstīt, kas notiek Kreicbergā, kur ir garšīgākas čatnijs un kur pirkt baklavu. Ir apciemojis visus mājas kaimiņus un pārzina tuvākās-tālākās ballītes. Glens ir brīnums! Mēs mierīgi ļaujamies siltajām pankūkām, ceptām īstā kanādas pankūkpannā ar kļavu sīrupu. Ņamma. Glens vienmēr izlīdzēs un pat priekš mums viņam atrodas smalks divritenis. Tālāk dāmas var pastumt un pasmieties nu jau trijatā ar divriteņu zirgu.

Par Kreicbergu pašu – rajons ir īpašs ar to, ka 60.-jos gados tajā apmetās turku viesstrādnieki. Tas nebija iemīļots rajons – rūpnīcas, troksnis un imigranti. 90.-jos radošie berlīnieši ievēroja, ka Kreicbergā ir daudz neapdzīvotu ēku un rūpnīcu. Mākslinieku vilnis metās virsū šim rajonam, iekarojot neapzinātās teritorijas. Kreicberga pārvērtās par mākslinieku un radošo cilvēku dzīvesvietu. Viņu dzīvesstils bija attiecīgs un nereti var redzēt, cik ērti un labi dzīvo kopā visa Kreicbergas iedzīvotāju ģimene – daudzās turku ģimenes, mākslinieki un neskaitāmi ārzemnieki. Tieši ar citu kultūru skaitu Kreicberga lepojas visvairāk, tāpēc reizi gadā tas tiek sevišķi nosvinēts Kultūru karnevālā. Cilvēki dodas ielās tautas tērpos vai vienkārši traki apģērbušies un bauda. Bauda mūziku, kopā būšanu un paši sevi.

Par Kultūru karnevālu kādā no nākamajām reizēm.
P.S. Arvien vairāk pārņem sajūta, ka Berlīnē sabiju veselu mūžību un nevis 4 dienas.
P.S.2. Foto – 2 gabaliņi no East side gallery gleznojumiem.

Published by

Kni

Love yourself more

4 thoughts on “Berlīnes stāsti. III daļa. Kreicberga – papildinājums”

  1. Liels paldies par stāstiem, bildēm, mūziku. Es jau kādu laiciņu te paslepus apciemoju Jūsu lapu un atdzīšos – dikti patīk.
    ;)

    1. Sveika, Liena!
      Priecājos par katru jauno lasītāju un arī visiem pārējiem, kas tāpat kā Tu mazliet slēpjas =)

  2. par to īpašo ģērbšanos stilu, kas piemītot katram berlīnes rajona, tu pāršāvi pār svītru, bet enivei – ja man būtu jāizvēlās, kurā no b. rajoniem īrēt dzīvokli, tas nešaubīgi būtu tieši kreicburgā. patika turku ēstuves, ielu māksla un tresor (:

    1. Redz, kā jau teicu – Murr viedokli atstāju nekoriģētu un man nebija iemesla to darīt. Cilvēks tā to redz, es par to stilu domājot, citādi paldies arī par Tavu viedokli =)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.