Diudedeviņi

Nu re, riņķī ir. Tas gads ir riņķī un es, ja vien būtu koks, kas tagad tiktu cirsts, viducī izklātu divdesmit deviņus apļus. Zin, es pat skaļi to nesaku, tikai tā pie sevis, jo, lai arī pagājis krietns laiks, vienmēr atcerēšos to, kā astoņpadsmit gadu vecumā, skatoties uz trīsdesmitgadniekiem, domāju, ka dzīve tad ir beigusies. Briesmīgi veci ļaudis. Smieklīgi, bet tagad, jo vecāka kļūstu, jo vecāki ļaudis man jaunāki liekas.

Kad kādu vakaru stāvot rindā, lai norēķinātos par pirkumu, bērniem pirms manis, uzrādot autovadītāja apliecību, tika atteikta grādīgā dzēriena iegāde (jo tas neesot nekāds personu apliecinošs dokuments.. un nav jau arī, es piezvanīju savai juristei, nemaz nestrīdieties), sabijos, ka kādu dienu šāds kaunpilns liktenis varētu piemeklēt arī mani, taču, lai kā gribētos to piedzīvot, veikala kases grāvējas beidzot ir saskatījušas tos sirmos matus, klaji ignorējot lielās un mazliet bērnišķīgās acis. Un vasarās visi ģērbjas mazliet jocīgi, mazliet jaunāk, nekā vajadzētu, aizmirstot par vecuma nodarītajiem postījumiem miesai, bet tas nav par mani. Vēl ne.

Un es nedomāju, ka šodien būtu jāceļ glāzes par mūžīgajiem astoņpadsmit, jo man nekad nav bijis vēlmes atgriezties tajā laikā, kur nu vēl iesprūst, un, pat ja arī viss nenotiek tā, kā man kārotos, šķiet, ka katrs gads tomēr ir labāks. Gluži kā olimpiskajās spēlēs (Soči varbūt varētu būt pirmais izņēmums) tiek pasludināts, ka tās ir bijušas visu laiku labākās. Tā arī man ir bijuši visu laiku labākie divdesmit astoņi gadi. Jā, ar neizpildītiem sportiskajiem normatīviem, ar nepārlektām latiņām, taču, kam man augstlekšana, ja es, iespējams, esmu gargabalniece ar periodiskiem sprintiem un pašaudīšanos, jo kā gan citādi es sevi varētu dēvēt par cilvēku “procesu”. Par procesa baudītāju.

Vēl tikai maza piebilde: pat ja ir dienas, kad man nevisai gribas dzīvot, tēti un mammu, paldies, ka mani iesējāt! Bet tagad gan – veseli ēduši, veseli dzēruši!

P.S. Virtuvē ienāk Aznavūra kungs un uzdzied: Happy Anniversary, tikmēr es, attaisnojoties ar siltā ūdens neesamību, ērti iesēdīšos friziera krēslā.

Published by

Kni

Love yourself more

18 thoughts on “Diudedeviņi”

  1. No sirds sveicu Dzimšanas Dienā! Lai patiesi jauka un draugu sveicieniem pilna šī diena! :)

  2. Sirsnīgs sveiciens dzimšanas dienā, Kni! Un arī ļoti priecājos, ka esmu Tevi satikusi:) Lai daudz prieka!

  3. Wow, Kni, Tev arī jau 30-mit? :) Katrā ziņā – sveicu ar ietrāpīšanu gada skaistākajā mēnesī un lieliskākajā horoskopa zīmē! Mums ir kas kopīgs :)

  4. Knibul, Nero tagad neteikšu, atsūti man savu adresi un pasak’, kad būsi mājās!

  5. Aprakstīji tik labi, ka es tikai varēju lsīt un piekrītoši māt ar galvu.
    Skaists laiks svētkiem :) Sumināta ;)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.