Divi kino gabali diviem vasaras vakariem

Ir atkal viens no tiem vakariem, kad esmu atļāvusies neievērot “pirmdiena-trešdiena-piektdiena” maršrutu un svīšanu zālē esmu nomainījusi ar mierīgu pasēdēšanu gultā. Klibo. Veselība klibo un sirds netiek ne manam ritmam, ne emociju pārbagātībai līdzi. Norāvusi rokas bremzi, tā ērti iekārtojusi mani gultā un sarīkojusi kino vakaru, bet rītdien izkārtos par stundu ilgāku gulēšanu.

Pat īsti neatceros, kā līdz šai filmai nonācu, bet jutekliskam vasaras vakaram ļoti labi derēs Bertoluči gabals “Stealing Beauty” (Skaistuma nolaupītāji). Filma ar elpu aizraujošiem Itālijas skatiem, vīna dārziem un mūziku. Stāsts par meklējumiem un attiecībām, piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem. Visa sajūtu un garšu buķete vienā. Filmu lieliski papildinās mazas, viegli pagatavojamas vasarīgas uzkodas un atdzesēts vīns.

Savukārt otra filma, kuru noskatījos stundu atpakaļ, ir Дом Солнца (Saules māja).
Filma stāsta par krievu hipijiem un tā iesākas ar Sašas un hipiju līdera ar iesauku Saule tikšanos. Tas ir mirklis, kad Sašas, topošas medicīnas studentes, tik viegli paredzamā un sakartotā dzīve uzņem citus apgriezienus. Viņa iemīlas harizmātiskajā puisī un gatava tam sekot līdz pasaules malai.
Skaisti skati, lieliski piemeklēts skaņu celiņš, kas gan brīžam liek aizmirsties, ka tā ir krievu filma un rada tādu importa garšu, mazliet naiva meitenes mīlestība un pilnīga brīvība.

Ненадо некому отдаватса, а то себе нечего неостанетса.

Lai labi garšo!

Published by

Kni

Love yourself more

9 thoughts on “Divi kino gabali diviem vasaras vakariem”

  1. Bertoluči ir mans favorīts, bet šī, manuprāt, viņa labākā filma. Dzīvoju Paris gadu studentes statusā ap 2000.gadu – skatoties nožēloju, ka nedzīvoju tur ap 68. vai 69.gadu ;) vispār man reizēm liekas, ka piedzimt 1977.gadā lai arī bija labi :) tomēr nebija labākā izvēle :) klausos Simon and Garfunkel – draugi reizēm ieņirdz par manu izvēli, bet es nespēju vien sajūsmināties, kā tā mūzika mani iedvesmo un paceļ – īpaši dziesma I am the rock :)) un protmas Mrs Robinson :) jauku pedejo darba dienu velot, domas jau Riga esot, Signe :)

      1. Riga mana Riga – Kni no live e-pasta meginaju Tev izlugties tel.nr. bet taks atkal atmeta atpakal. ka man but? vai satikt Tevi ir lemts? raksti kadas koordinates seit vai ari atzimejies teatra bara ar aploksne sleptu zinu man es rit vai parti tur ieiesu vakarpuse – tiesam jau laiki pienakusi lai satiktos uz teju jasak izmantot pasta balozi? ;)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.