Divstāvīgais pret dzelteno

Visticamākais, ka no tūrisma neko nesaprotu un nevienu santīmu šajā jomā nopelnīt nespētu, taču, kad šorīt ar visiem spēkiem izvilku sevi no gultas un pēc ilgām diskusijām pierunāju aiziet uz tirgu, pie kino mājas pamanīju jau tik daudzas reizes redzēto sarkano divstāvīgo autobusu, kuru rotāja uzraksts “pilsētas tūre” importa valodā.

Lai nu kā, bet šāds sarkans autobuss man asociējas tikai ar vienu pasaules pilsētu un proti, Londonu, bet nekādā ziņā ar Rīgu. Latvietis ir nasks uz noskatīšanos un nevis inovāciju (kaut kur ar vienu acs kaktiņu lasīju, ka mūsu dārgā tēvzeme ir viskūtrākā no visām Eurōpas Savienībā inovāciju ieviešanā). Kad biju krietnu brīdi atskatījusies uz sarkano busu, iedomājos, bet kāpēc gan importa ļaudīm tūri nevarētu uzrīkot kādā no padomijas laika ikarusiem. Dzeltenajā ar garmoškas durvīm. Tiesa gan būtu jāizmeklē kāds labākais, vai arī jārestaurē kāds no vecajiem. Postpadomju zeme mēs esam un būsim, bet kāpēc to gan neizmantot savā labā un neuzrīkot tādu kā izbraucienu ar pagātnes vēsmu.
Tolaik, kad atnācu uz Rīgu studēt, dzeltenajos busos nobraukājos līdz vemtam un taisni vai dusmojos, ka visos autobusu maršrutos jau braukā skaistie, jaunie busi, bet man uz savu aizkaukāza zemi jābrauc tajā dzeltenajā. Varbūt man nav skaistākās atmiņas šajā sakarā, taču domāju, ka šie dzelteni biedi norakstīti pāragri un, ja vēl izdotos sadabūt biļešu kompostrēšanas mehānismus, tad tādam importa cilvēkam braucienu dzeltenajā dzelžu gabalā varētu pārvērst par veselu atrakciju. Bet ko tad es.. lai jau vizinās.. londonsarkanajos.

Labu apetīti! (izskatās, ka ir pusdienu laiks)

Foto moto loto: commons.wikimedia.org

Published by

Kni

Love yourself more

10 thoughts on “Divstāvīgais pret dzelteno”

 1. Ārzemniekiem, kurus Tu piedāvā vizināt šajos ikarusos, nav mūsu atmiņu par tiem, tādēļ vienīgais ieguvums būs šoks un tūristu pieplūduma sarukums. Ir, protams, variants pirms iekāpšanas visiem pastāstīt, kas un kāpēc…
  vienalga, man tomēr šķiet, ka ikarusus labāk atstāt kādam romatiskam izbraucienam priekš pašmāju ļaudīm, kam nekādi papildus paskaidrojumi nebūs vajadzīgi.
  čmok!

  1. Ņemot vērā, ka liela daļa tūristu tomēr ieplūst no Krievzemes, es tomēr domāju, ka šitāds ikarus būtu jautrāka padarīšana. Ne jau nu seksuāli norūpējies londonietis vai īrs ar to sarkano busu braukāties iet. Es tomēr domāju, ka šoka nebūs, jāprot pasniegt. Neviens mans kaučsērferis vēl šoku nav noķēris, Latgalītē nonākot vai pa Maskaču pastaigājot. Bet kā jau es teicu, lai jau vizinās sarkanajos. Cerēju tikai, ka latvietis tomēr var kaut ko labāku izdomāt un vismaz tam busam krāsu nomainīt.

   1. eu, aizved mani arī uz Latgalīti! Sarkstu kā jāņoga, tak neesmu tur bijusi…

 2. Tiko bijām Berlīnē… Var teikt, ka tā ir tik pat neorģināla vieta, jo tūristu autobusi bija tādi paši – divstāvīgie kā Londonā un pie mums. Vienīgi, ne visi bija sarkani…

  1. Berlīne neoriģināla vieta??? (Sēžu ar atvērtu muti absolūtā izbrīnā).
   Es ceru, ka jūs vismaz nebraucāt ar tūristiem domāto busu, bet gan paņēmāt to, ar kuru brauc vietējie.. ja nemaldos, 100. numurs bija. Var izbraukt pa parastās biļetes cenu un apskatīt visu to pašu, ko ar tūristnieku pa lielo naudu.

   P.S. Vispār jau sapratu argumentu. Ja jau pat Berlīnē brauc ar tādiem busiem, tad ko Rīgai iespringt. Tā?
   Glups arguments. :D

   1. Mēs nebraucām ne ar kādu autobusu, bet gan staigājāmies ar kājām. Tur ir bariņš aktīvu cilvēku, kas strādā par gidiem, un katru dienu 12.00. notiek ekskursijas. Izmnatojām šo iespēju. Uzzinājām ļoti daudz dažādus vēstures faktus, bija forši. Vienīgi kājas ar to 5h ekskursiju nebija mierā. :D

    Runa neiet par iespringšanu. Iespringt katrā ziņā vajag! Tikai tad redz ir nepieciešams smadzenītes pakustināt, ko atbildīgie ļautiņi nevēlas darīt.
    A Berlīni pieminēju tikai tāpēc, ka arī tur tā ir. :) Arī tur slinki uz smadzenīšu iedarbināšanu. :)

    1. Bet vajadzēja. Ar to busu vakarā it īpaši forši izbraukt. Parasti pirmā rinda pašā augšā ir ļoti pieprasīta :D Kāpēc neteici, ka uz Berlīni brauksiet, būtu man atveduši īpašo šokolādi, kuru var nopirkt tikai fāterlandē.

     Ar smadzeņu kustināšanu te ir grūti, pēc šodienas saules, visi ir pavasara eiforijā.

 3. Mums bija tāds spontānais brīvdienu izbrauciens. :) Nākamreiz zināsim, ka vajag ar busu izbraukt un tev šokolādi atvest. :)

 4. Es gan par tiem dzeltenajiem balsoju, lai gan parasti man sanāk pretīm Kni runāt :P stulbi, ka taisāmies pakaļ visādiem muļkiem un tiem, kas paši jau vairs nedomā….

  1. Man jau patīk, ka runā pretim. =)
   Es kaut kad teicu, ka Gicha man tāpēc vien patīk, ka viņai ir citādāks viedoklis un viņa runā pretim.
   Tā kā – droši!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.