Gribu zināt: kas šim “nē” un “negribu” kaiš?

Būsiet jau pamanījuši, ka man sāk veidoties rubrika “Gribu zināt” un arī šodien tāda būs. Radio izprovocēja.

Sākšu ar to, ka šis tas šajā rakstā varētu likties rupji. Ja kādam atkal vajadzēs sirds drapes, tad labāk nemaz nesāciet lasīt. Otrkārt, lūgtu auditoriju to neattiecināt uz visiem, jo tas nav par visiem. Nekas nekad nav par visiem, jo viss atkarīgs no tā, cik katrs lasītājs kaut kādā faktā vai izklāstā saskata sevi, cik kuram kas sāp un vai arī cik kuram kas vienaldzīgs. Treškārt, es neesmu feministe.

Šorīt no rīta kā ierasts ieslēdzu radio, kas lielāko daļu dienas vienkārši skan fonā. Pusi no tā var arī nedzirdēt, bet mirkli, kad Tarzens aicināja ētera dāmu uz diskusiju par BBC rakstu par vīriešu situāciju Latvijā, es dzirdēju. Viss sākās ar to, ka D.Rukšānes izteikumi (–> smuka sieviete, kas neesot viena, neesot gudra.. hmmm… var diskutēt, protams.. bet nu.. neesmu lasījusi, nevaru pateikt, kā tad īsti bija) Gustaviņam sāpēja tik ļoti, ka viņš burtiski svila, stāvot pie mikrofona. ..bet ne par tiem izteikumiem manī vētra cēlās un dusma kamolā vēlās.

„Tad lai tās vieninieces arī vieniniekā laiž.. priekš tādām ir speciālie veikaliņi ar īpašajā lietām…”

Te nu nobrauca ar muti latvietis vulgaris tā apmēram zem jostas vietas, jo augstāk attiecībās šķiet, viņš nedomā. Visas smadzenes sēkliniekos un tās pašas krietni spiež, jo izrādās, ka vienai būt un turklāt vēl justies labi, ne pavisam nav labi, jo jālaiž taču vieniniekā caur tiem speciālajiem veikaliņiem.

Šajā mirklī gribas atsaukties uz iepriekšējo tēmu, tikai šoreiz „nē” ir no otras, no sievišķās puses. Kāpēc „nē” un “negribu” gultā tik ļoti sāp? Kāpēc tas tiek uztverts tik slimīgi? Kāpēc lūpa nu novelkas tik zemu, ka liekas, tūlīt uzslaucīs visas rudenī kritušās lapas? Kas šim “nē” un “negribu” kaiš, vīrieši?

P.S. Un atceramies, es neesmu vīriešu nīdēja, man tikai gribas, lai “nē” vai “negribu” ir vienkārša un patiesa atbilde.

Published by

Kni

Love yourself more

15 thoughts on “Gribu zināt: kas šim “nē” un “negribu” kaiš?”

 1. izklausās, ka viņš pēc savas vieninieka pieredzes par tiem īpašajiem veikaliņiem runā.

  1. Veikaliņiem noteikti nav ne vainas, bet kāpēc tik nievājoši un aizskaroši? Katrs taču izvēlās pats, kā grib dzīvot un, ja viņam vienam ir labi, tad ar to tikai apsveicu. Ja kādam obligāti vajag otru, ar to arī apsveicu. Tas par to Tarzena izlēcienu runājot.

   Ja nu būs bļaustīšanās te, rīt mieram ielikšu sārtā ziloņa foto.

   1. tu domā, ka es te bļaustītos?! ( kaut gan gribu to sārto ziloni redzēt, es vēl esmu ar mieru paciesties līdz nākamajai nedēļai. ja jau tik ilgi gaidīju, gan jau izturēšu vēl dažas dienas)

    un man galīgi nekas nav pretī pret veikaliņiem un arī pret sieviešiem, kam patīk būt vieniem. man tā liekas super lieta – mācēt dzīvot vienam un justies pilnvērtīgi. visu cieņu!

 2. Raksts ir desmitniekā. Tā nu tas ir, ka aboslūti lielākā daļa iedomājas, ka sieviete nu nekādi nevar iztikt bez vīrieša. Ja Tu esi viena, tātad ar Tevi kaut kas nav kārtībā. Vai nu Tu esi krokodīls, lezbiete vai dzelzs bizneslēdija. Reti kurš spēj saprast, ka sieviete var būt skaista, jauka, gudra, interesanta, un nevēlēties attiecības.
  Katrā ziņā publiskai ētera “personībai” šādi ķengāties ir nepiedodami.

 3. šobrīd lasu grāmatu – Ballīte vienam – par cilvēkiem vienpašiem (gan sievietēm, gan vīriešiem), kam tiešām nav vajadzīgas un negribas ne attiecības, ne tusiņus, ne burzmu, pat ne pārāk daudz draugu.. par to vai tas ir vai nav “slimi” vai “veselīgi”, vai norāda uz briedumu vai nepietiekamām socializēšanās prasmēm.. nu interesanti.
  Bet tomēr par tēmu – mēs esam arī sievietes, ne tikai cilvēki.. un vispār jau man liekas, ka ļoti maz ir tādu, kas nevēlas attiecības nemaz un vispār. Vairāk gan – ne šobrīd vai arī – ne par katru cenu.. un tas ir kas cits. Un par to jau cepas, manuprāt.. Ka mūsu vīrieši sabiedrībā jūtas nenovērtēti, nederīgi un nevajadzīgi (vai tam ir pamats – tas cits jautājums)..

 4. Ja vien tie vīrieši būtu savādāki… Ziniet, ja godīgi, nereti gadās tā – labāk vienai un ar veikaliņiem, kuros pārdodās speciālas lietiņas, nekā ar kuru katru, kas pagadījies ceļā! Vai tad nē???

 5. punkts uz i, redz man ari patīk būt pašai par sevi vairāk, kā attiecībās, lielākoties jau es esmu attiecībās, jo tas ir gluži vienkārši ērtāk, bet vismaz beigšu sev melot, ka gribu precēties, nē un negribu ne ar vienu ne kāpēc

 6. :) manī šis puisis ir radījis priekšstatu par sevi kā sakarīgu un domājošu cilvēku (raidījuma “Ziemeļu puse” sakarā), tāpēc gribās nedaudz aizstāvēt – nu tā tīri subjektīvi un bez pamatojuma.
  Varbūt ar to visu viņš vienkārši pauda savu sašutumu par tām glītajām dāmām, kas šādu savu stāvokli izvēlas apzināti un pozas jeb modes pēc (diemžēl nedzirdēju kā viņa paustais skanēja oriģinālā).
  Lūdzu, Kni, neķiķini – attiecīgā žurnālā “Mans Mazais” (stulbs žurnāls vispār, bet jā, man paskastītē ir katru mēnesi) nesen bija intervija ar šo puisi un viņam šķiet ģimene vērtību skalā atrods augstu.
  Bet par būšanu vienai, viens no superīgākajiem periodiem manā dzīvē – pilnīgi nekontrolēta brīvība, lidojums un sevis preperēšana un pētīšana. Ikvienam iesaku izbaudīt ar nosacījumu, ka sevi negraužat un nemokāt un spējat neielaist sevī ģimenes un “draugu” jociņus par vecmeitas statusu :P
  Tagad man ir vīrs, meitiņa (hronoloģiski gan otrādāk) un kuru katru dienu būs arī dēliņš. Ar roku uz sirds varu teikt, arī šis ir viens no superīgākajiem periodiem manā dzīvē, bet, protams, pilnīgi savādāks. Viss atkarigs no tā, ko cilvēks meklē, grib sajust un piedzīvot. Un, ja pilnīgi godīgi, manam ego pietrūskt iepriekšējā perioda dažas burvības un ērtības, bet tas ar lielu patiku izbauda to, ko iepriekš ilgojās.
  Ai nu vienvārd sakot, dzīvot vajag saskaņā ar savām iekšējām izjūtām un atbilstoši tam punktam kurš tieši patreiz ir atzīmēts un tava laika nogriežņa, un mēģinot sevi nesodīt, nelauzt vai ko tik vēl mēs nedarām, lai pasarg Dievs, iekļautos steriotipos ko mums vēlas uzspiest jebkurš, kurš iedomājies, ka viņš zina… Pie vela! šiem visiem sū…vajag uzspļaut un likt aiz auss, ka vienīgais cilvēks, kam jūs patiešām rūpat no sirds un patiesi bez visiem “ja” un 100% godīgi, esat jūs pats un ja jūsu “nē” un “negribu” konkrētā brīdī kā skaistums nāk no jūsu iekšām, tad pie zaķa kājas, ko par to saka, domā citi.
  Nu gan sarakstīju, ai ceru, ka domu var noķert :D bet vispār vienalga :))
  Ps. pateikt nē ir grūtāk nekā jā, ja to mēģina darīt tā no visas sirds.

  1. Es Tevi saprotu, Liene, bet sašutumu var paust arī mazlietiņ korektāk, turklāt ja runātāju klausās simtiem, pat tūkstošiem cilvēku. Par žurnālu neķiķināšu, taču nedomāju, ka tā veidotājiem Gustavkungu būtu izdevīgi un formātam atbilstoši pasniegt kādā sieviešu neiedomātā tēlā. Žurnāli lielākoties saka to, ko vairums grib dzirdēt un tāpēc arī tik kuplā skaitā tiek pirkti.

   Citādi apsveicu un man prieks, ka esi harmonijā ar sevi =)

 7. Sievietei primāra ir garīgā saskarsme, vīrietim – fiziskā. Sieviete nespēs piedot, ja vīrieti viņu nesapratīs, vīrietis – ja sieviete gultā pateiks nē. Ja sieviete negrib seksu ar vīrieti, tad vīrietis dzird tikai to, ka viņa vispār viņu negrib/nemīl, nevis to, ka viņai tobrīd ir slikta pašsajūta, sabojāts garastāvoklis vai, galu beigās, mēnešreizes. Vīrietis (vidējais) neatceras, ka nedēļu vai divas pēc kārtas ik dienas bijis lielisks sekss, bet ieciklējas uz šo vienu atteikumu. Vīrieša krāniņš dzīvo savu dzīvi, ir ļoti jūtīgs un ātri apvainojas.

  Un, galu galā, mauka jau nav tā, kas dod visiem, bet gan tā, kas nedod tieši TEV!

  1. Beidzot kāds pa tēmai atbildēja! Paldies, kaktuss!
   Dažkārt man liekas, ka pasaulē vairāk nekas cits kā sekss neeksistē. Nenoliedzami, tam ir nozīme, taču no tās pārseksualizējušās sabiedrības man metas nelabi un manā paziņu lokā dažam labam derētu beidzot atzīt, ka no tā ir atkarība gluži kā no alkohola vai cigaretēm.

 8. Visa dzīve ir sekss. Paskaties tak sev apkārt un uz cilvēkiem vispār. Tu kaut ko citu vēl tur redzi? Paskaties kur ir attiecības, paskaties kur tās nav. Paskaties, kapēc cilvēks grib kaut ko sasniegt, kapēc grib būt labākā/labākais? Bingo! Tā ir zemapziņa. Tik pat labi atkarība ir arī no ēšanas. – smieklīgi (vismaz veselīga atkarība). Mūsu smadzenes, iespējams, nav domātas tam, lai izprastu pašas sevi un arī tavs viedoklis ir veidojies, no tavas pieredzes, arī seksuālās. Redzi, atkal sekss.

 9. Aizmirsu piebilst, ka “Nē” un “Negribu”, sievētēm dzirdēt no vīrieša arī ir nepatīkami. Starpcitu!

  1. Neesmu piedzīvojusi, grūti pateikt.
   Man vislabāk patīk manas draudzenes teiciens – viņiem saule gan aust, gan riet biksēs un to vienkārši jāpieņem.
   Priekā! =)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.