Gūgle jautā, Kni atbild #5

Nevēlos izaicināt likteni, taču jāteic, ka google meklējumi pēdējā laikā drīzāk liek vilties, nekā izbrīnā ieplest acis, nosmiet par cilvēku fantāziju un jau sākt prātot atbildes.
Ko tur slēpt, rudens ir ieradies, kājas priekšnamā noslaucījis un nu atvēzējas uz siltāka apģērba valkāšanu. Laiks krekliem ar garajām piedurknēm. Laiks aproču pogām! Par to tad arī stāsts, jo pirms kāda laika gūgle man jautāja, ko dara ar aproču pogām, cik tās jāliek un kā jāliek.

Lai varētu lietot aproču pogas, nepieciešams īpašs krekls. Patiesībā, krekls ar īpašām aprocēm, kas ir it kā dubultā un nav ar pogu, bet gan tikai ar pogcaurumiem. Man ir tāda tipa blūze, bet jāatzīstas, ka apročpogu man nav, lai arī ir visas iespējas tādas pašai sev pagatavot. Kā kurpnieks bez kurpēm…

Vakardien, kad centos darināt to, kas iepriecinātu Lieni (jā, Lienīt, grāmatu.. man gan baigās aizdomas, ka tur sanāks tikai burtnīca, jo viss 2009. gada materiāls ir nelietojams), atradu kādu pasenāku rakstu, kurā atrādīju manas pirmās apročpogas. Kas šajā rakstā tāds īpašs? Komentāri un praktiskie padomi tieši vīriešiem par etiķeti.

Zinātāja lomā Kase. Tieši tas pats Kase, kuram reiz wordpress saimē bija Kasesgabali.

1. Sāksim ar to, ko darīt ar apročpogām?
Tā ir brīnišķīga dāvana vīriešiem smalkiem, kam vispār grūti ko uzdāvināt.

Es tikai gribēju atbalstīt nopūtu, ka smalkiem vīriešiem vispār grūti kaut ko uzdāvināt! :->
Šito viņi valkā līdz baltām vīlēm, jo to, redz, dāvinājis tas, bet to kaut ko citu – nē, ne par ko, jo to dabūsi no tā tur. Kā ar maziem bērniem, ziniet. :->

2. Tu zināji, ka etiķete nosaka aproču pogu krāsu saskaņot ar jostas sprādzes krāsu? (te runa par metālisko daļu).

Es te piebildu, ka siksnu jau visiem nevajag.. izrādās, viss ir citādāk.

Vīrietis siksnu lieto vienmēr. Neatkarīgi no vēdera izmēra. Tas ir kā kurpēm šņores. Ja uzvalkam nav siksnas, noturēs par tādu, kas priekšlaicīgi aizbaidīts no drēbju skapja vai vienkārši iepriekšējā naktī uzdzīvojis.

Uzvalks vispār signāls, ka ievērojam etiķeti. Ja tāda nav svarīga, var ģērbries ekstravagantāk vai ikdienišķāk. Ja tomēr uzvalkā, ir labi zināt un ievērot etiķeti. Apročpogu stiprinājuma (metāla) krāsai jābūt tādai pašai kā siksnas sprādzes krāsai. Ja “zelta” sprādze, tad arī aproces zelta. Par pašas pogas krāsu – tai ir tik par (ne)brīvas izvēles iespējas kā kaklasaites izvēles iespējas.

Večiem, kam tas ir svarīgi – vispār vai konkrētajā situācija – etiķetes (attiecīgā “līmeņa”) vai tieši otrādi – neveiklības, atšifrē ātri. Uzvalku, kaklasaiti, aproces – to visu jau lieto tikai un vienīgi iespaidam. Tad tad iespaids būtu pareizai, ievērot noteiktumus, kas večiem ir maķenīt stingrāki, ir ļoti izdevīgi – galu galā arī finansiāli.

Kaklasaistes sprādze gan tiem, kam pāri 60, vai tiem, kas par gaumīgu uzskata arī kaklasaiti ar strausiem. Bet par gaumi nestrīdās, par gaumi iedzer. Priekā!

3. Un vēl, varbūt stulbs jautājums, bet kā ir ar pulksteni? Tā metāliskajai daļai arī jāsakrīt gan ar jostas sprādzes krāsu? Vismaz pēc visiem stāstiem tā prasa mana loģika.

To es nezinu gan. Ja padomā, neesmu pat redzējis lietojam punksteni kopā ar aprocenēm. Lieta tāda, ka kreklam, ko pogā ciet ar aprocenēm, aproces ir ļoti platas. Manuprāt to pulksteni vēl virs krekla – pie pašas delnas pamatnes – iespiest ir nereāli. Varbūt ka tad tas pulkstenis dzīvojas vispār zem krekla un ārā nav redzams. Drīzāk jau skatās krāsas saskanību “pulksteņa siksniņa – josta – kurpes”. Jostai un kurpēm jābūt vienas krāsas.

Pulksteni kategoriski nelieto pie smokinga. Smokinga kreklam var būt parastās vai aprocenes.

Tā, lūk, lai nesanāk, ka es tikai visu dāmām, visu dāmām. Arī virsrakstā būtu jāievieš korekcijas un jāraksta, ka atbild Kase. Kaut kā tā. Ceru, ka viss šis noderēja.

Published by

Kni

Love yourself more

15 thoughts on “Gūgle jautā, Kni atbild #5”

 1. Kā tāda lietošanas instrukcija, pievienojama pie tevis darinātajām pogām.

  Zin, es jau laikam teicu, ka uzskatu apročpogas praktiski par vienīgo vīrieša rotu (nu, izņemot pulksteni, bet tas tā kā drusku cits… nu, varbūt vēl šlipšu piespraužamo, kad modes tendences aicina o lietot…, nezinu, kas vēl?). Un vīriešiem jau kā jebkuram cilvēkam arī reizēm gribas uzcirsties – vai šis nav labākais veids? Vīrišķigākais veids? Neatņemot sievietēm viņu aksesuārus? Vai tas padara vīrieti kā ipaši smalku? Un sievieti vīrišķigu?
  Šovakar, iespējams, spēšu atbildēt uz šiem jautājumiem :), kad jaunās apročpogas tiks ienestas “studijā”… :)

  1. Gaidīšu jūsu abu kolektīvo viedokli. Citādi savējo jau esmu izteikusi :D :D :D

   1. Bingo! Tas no mums abiem! Tās ir īpašaš un īpaši viņam, un man nav tiesību tās viņam nocelt, ja nu kādu reizi aizņemties…
    Apročpogas nepadara vīrieti nedz sievišķīgāku, nedz vīrišķīgāku, ne arī smalkāku, tās viņu padara īpašu…
    jo tās nenēsās jebkurš vīrietis (par to liecina mani novērojumi un aptauja).

    1. Par jums es priecājos jo īpaši, jo tas ir pavisam citādāk, kad iepazīsties ar cilvēku, kurš tās reāli valkās. Paldies par šo iespēju! Varbūt smieklīgi, bet ir svarīgi zināt tos cilvēkus, pie kuriem nonāks manis darinātās lietas.

 2. Varu piebilst pa kaklasaitēm… Tumši zila un sarkana kaklasaite (nosacījums, kaklasaitei ir jābūt vienkrāsainai) izies cauri vienmēr, neviens nedrīkstēs piesieties. ;)

 3. Aproču pogas ir lieliska velte, taču lai cik arī košas tās būtu tās nobālēs uz kretīniska arhaiska šlipstes mezgla fona.

  1. Tādi, kuriem ir arhaisks, kretīnisks kaklasaites mezgls, apročpogas nevalkā.
   Edzi, Tev kā apročpogu kolekcijas īpašniekam, ir ko piebilst, Augustam Deglava kungam?

   1. “Vot” Sprudza kungs ieks talrades kastes skietami moderns virietis ar aprocu pogam, tacu klipstes mezglis ka manam opim :-).
    Bet tas ta tikai lai uzturetu sarunu :-)

    1. Man domāt, te jānoskaidro dažas lietas, jo es veicu izpēti gūglē un jāteic, nonākšu pretrunā ar sevi, metīšu kažoku uz otru pusi, JO jau no paša sākuma visticamākais neesmu sapratusi, kas bija domāts ar arhaisku un kretīnisku kaklasaites mezglu. Kā izrādās, tas ir ideāli, vienādi sasiets mezgls, kas tik ļoti kaitina Augustu. Tad, lūk, August, no kura laika šķībi, ar improvizāciju par tēmu sasiets mezgls skaitās stilīgs un daudz vairāk piestāv aprocenēm kā tas, kurš siets teju vai pēc grāmatas? Mm?
     Redz, pieļauju, ka viss šis ir tāpat kā ar džinsiem. NAV modernu džinsu, ir tikai tādi, kas labi “sēž” (horošo seģatj, el russo). Lai arī Sprūdžs man nevienā acī nesimpatizē, mezglam ir jābūt taisnam nevis nošķiebtam uz vienu pusi vai kā tamlīdzīgi. Bet vispār, kā teica Kase: par gaumi nestrīdās, par gaumi iedzer.

 4. Kni. ja Tev kādreiz nav, kam piedāvāt JEBKO krāsu salikumā zils+zaļš… Tev ir mans ēpasts!

  1. =) Tā jau latvietim mīļākā krāsa tūlīt ar visiem pelēkajiem… bet nu, ņemšu vērā.

  1. Priecājies, bet nesaceries. Man vienmēr licies, ka savās cerībās cilvēki sabur skaistāku ainu, nekā tā patiesībā ir un tad nākas vilties.

   1. es neiespringstu, bet baudu to, ko man liek priekšā, lai gan Romā mani piečakarēja šīs filosofijas pielietošana.

    Ne pa tēmu, kad mācījos vidusskolā, mēs to saucām par filozofiju, bet nu jau pāris gadus pamanu, ka lielākoties visi lieto filosofija ar “s”. Vienmēr jūtos apmulsusi šī sakarā.

 5. Ps. Tavu atbildi uz gūgle jautājienu pārsūtu vīra kungam – viņš man tāds puss uz puss grūtais eksemplārs. Lai paskatās uz sevi no malas :D

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.