Kakao krāsas atmiņas

Ja nemaldos, tas bija deviņdesmit ceturtais gads un es kopā ar ģimeni, jo citādi nemaz nebija iespējams mana niecīgā vecuma dēļ, devos izbraucienā uz Lietuvu. Toreiz Viļņa, Kauņa, Klaipēda un Palanga likās patālas sapņu zemes, jo kā zināms, tieši no Viļņas tirgus vienmēr atceļoja deviņdesmito gadu sākuma stilīgākās iešļūcenes, getras, kuras tagad visi sauc par legingiem, dīvaina paskata krekliņi un vēl dīvaināka paskata matu rotas.

Tad nu devāmies uz šo piena upju zemi, lai atklātu to pašu acīm. Kad visi svarīgo ziņu portāli vēstīja, ka Mobijs koncertēs Traķu pilī, es varēju atgriezties senā pagātnē, bērna atmiņās un uzburt acu priekšā glītas pilsdrupas, pili un apkārt tai ezeru (?) ar neparasti zaļu ūdeni, pasitot sev pa plecu – es tur biju jau pirms Moby :D

Dodamies tālāk. Kakao krāsas žigulis mums bija un toreiz nemaz netraucēja, ka nav kondiškas, ka ir tikai vējelis, kas pūš pa atrullēto logu spraudziņām. Jā, jā, jo toreiz nebija automātisko pogu, kas ar vienu vēzienu atvērtu logu vaļā, vai aizvērtu to ciet. Tieši tāpēc tolaik bērnu rokas bija atlētiskākas – viņiem vecāku automašīnās bija jārullē vaļā logs, nevis jāspēlē abrakadabra – logs ir vaļā.

Palanga man asociējas ar nelieliem divstāvu atpūtnieku namiņiem (bet varbūt tā nebija Palanga un tagad jau tam īsti vairs nav nekādas nozīmes), bet pa nakti no mūsu kakao krāsas žiguļa tika izzagta visa mūsu ģimenes kasešu kolekcija. Kas tas bija par triecienu. Neko citu nepaņēma, tikai kasetes. A kāpēc es šo visu? Jo redz, vakarnakt MiiTā plašu dīdītājs spēlēja manu un daudzu citu bērnību. Manā acu priekšā atausa kakao krāsas žigulis un nospertās kasetes.

Šo gan nenospēlēja, bet svētdienai piestāvēs.

Košu svētdienu!

Published by

Kni

Love yourself more

One thought on “Kakao krāsas atmiņas”

  1. :) mums bija zaļš moskvičs! :)

    Un par tiem abrakadabra logiem runājot, kad tētis pāris gadus atpakaļ iegādājās jauno mašīnu, viņš esot aizbraucis uz stāvlaukumu, lai izpētītu mašīnu, atvēris logu un nevarējis saprast, kā tas taisās ciet! :D raustījis to podziņu un bakstījis, bet mašīna nebija iedarbināta vairs, tad nu logs tā ciet neveras! :) pats tagad par to smējās. A ko 60 gadus vecam vīrietim padarīsi, kas svešās mašīnās nekad nav kāpis (vienmēr ar savu vai ar mikriņu) un jaunībā domājis, ka moskvičs bus pirmā un pēdējā mašīna… :)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.