Kamēr tauta gavilē, mani interesē šis!

Ziniet, šovakar jūtos kā olimpiskajās spēlēs vai nezinu.. it kā būtu noticis kāds konkurss, jo nepilnu 5 minūšu laikā man piezvanīja gan brālis, gan mamma. Tētis tikai klusē un dorši vien harmonijā ar minci mājās grauž baranciņas un uzdzer pienu.
Par to, ka Valdis Z. ir runājis, nav noslēpums vairs nevienam un pārmaiņus pēc nolēmu palasīt, ko runā tauta komentāros.
Starp visiem “malacis!”, “drosmīgi” un tā tipa komentāriem pamanīju vienu atšķirīgu.

Par prezidenta tiesībām ierosināt Saeimas atlaišanu, izsludinot referendumu, Satversmes 14.pants noteic, ka to nedrīkst darīt pusgadu pirms prezidenta pilnvaru beigām. Zatlera pirmais pilnvaru termiņš beidzas teju pēc mēneša ‒ 7.jūlijā.

Pamatlikums arī paredz, ka tiesības ierosināt referendumu par Saeimas atsaukšanu nevar izmantot gadu pēc Saeimas sanākšanas. 10.Saeima sanāca novembra sakumā.

Līdz ar to var secināt, ka Satversme neļauj prezidentam patlaban ierosināt Saeimas atlaišanu, vēstī BNS.

Nu, draugi juristi! Apgaismojiet mani. Tas bija tikai cirks, ja šī ir patiesība? Un ja jā, tad ko tas nozīmē, ka neviens tur augšā nepārzina likumus?

Published by

Kni

Love yourself more

17 thoughts on “Kamēr tauta gavilē, mani interesē šis!”

 1. neesmu juriste :) bet satraukumam nav pamata – prezidenta iniciatīvu regulē Satversmes 48.pants. Jālasa uzmanīgāk!

 2. Bet vispār es arī gavilēju! :)) Beidzot kāds prezidenta cienīgs solis no Valda puses.

 3. Es pagaidīšu juristu viedokļus, lai gan paldies par Tavu!
  Kas attiecas uz notikumu – gavilēt negavilēju, lai gan drosmīgi, bet citādi manās acīs viņš vienmēr ir bijis populists un, ja būtu tā, ka rīt tauta varētu vēlēt prezidentu, es par viņu nebalsotu. Šis viens solis ir cēls, bet tas neattaisno visu pārējo.

  Te nu ir tas, ko es saucu par – piedodu, bet neaizmirstu. Cilvēki nemainās.

  1. /nerunāju par Valdi konkrēti, bet par cilvēkiem kopumā/ Ojj – kā cilvēki mainās, dzīve piespiež tos mainīties. Un citi par mainās radikāli

 4. Netici man? :) Tajā komentārā ir minēts Satversmes 14.pants, kurš atrunā kārtību, kādā Saeimu atlaiž, ja to ierosina vēlētāji, savācot parakstus NEVIS prezidenta tiesības ierosināt Saeimas atlaišanu.

  1. palūkojoties dziļāk, jāatzīst, ka Inī ir taisnība. Iespējams, ka tieši tā arī Satversme šajā gadījumā lasāma. Tomēr tādā gadījumā dīvaini, ka tautas tiesības iniciēt Saeimas atlaišanu piesaistītas ne vien Satversmes darbības termiņam, bet arī prezidenta pilnvaru termiņam. Tā kā šim es loģiku neredzu, tad no galējiem spriedumiem atturos un taisu skatu no alas – gan jau lielie izplēsīsies, izvillosies, un mēs te, virtuvē, uzzināsim, kā Satversme pareizi jālasa.

 5. Tas ir forši, ko viņš izdarīja (beidzot kaut kas drosmīgs), bet! Tas notiek brīdī, kad viņam ir skaidrs, ka pārvēlēts netiks, zaudēt nav ko….

 6. Inī, ticu, ticu, nesatraucies, taču man liekas dīvaini, ka pirms prezidenta amata termiņa beigām šādus gājienus nekas neierobežo. Tāpēc šaubos.. taču no otras puses, ja tā loģiski, būtu jau stulbi nākt klajā ar tādu paziņojumu, ja tas nemaz nebūtu iespējams.

  Lai nu kā… šitas ir no sērijas: kad iešu projām no darba, par visiem pateikšu to, ko domāju.

 7. Jā, tagad atliek vien noskaidrot kas notiks ar patriektās saeimas (ceru, ka tauta tomēr nobalsos par tās atlaišanu) jaunievēlēto prezidentu? Cik sapratu no Ivetas Kažokas raksta komentāriem, tad pastāv iespēja, ka arī prezidentu var nākties vēlēt atkārtoti, ja jaunais sasaukums to atceļ no amata vai arī Satversmes tiesā tiek apstrīdēta viņa ievēlēšanas likumība. Izskatās, par garlaicību mums kādu brīdi žēloties nevajadzēs.

 8. Jautājums noskaidrots:
  Līdz ar Valsts prezidenta Valda Zatlera ierosinājumu par Saeimas atlaišanu, parlamenta darbība uz laiku būs ierobežota un, visticamāk, tas nebalsos arī par jaunā prezidenta ievēlēšanu, aģentūrai BNS atzina zvērināts advokāts un Valsts prezidenta Konstitucionālo tiesību komisijas loceklis Lauris Liepa.

 9. es ar’ iesmaidīju, ka Valdiņš ir iespītējies: “ak, jūs par mani nebalsosiet, ja? nu tad saņemiet!” ;D

 10. Ziniet, a es redzu aizberga zemūdens daļu. Latvija tikko dabūja pēdējo aizdevuma daļu. Tulīt tiks atlaista Saeima, katrs no deputātiem saņems 6 darba algu lielu kompensāciju (man šķiet bija 6), ja referendums būs pozitīvs (par atlaišanu). Tad būs vēlēšanas, kuru laikā cilvēki ievēlēs Saeimā tos pašus purnus, kuri tika atlaisti, jo vēlētājiem vienmēr šķeit, ka tieši viņu kandidāts bija labs, tie pārējie nestrādāja…
  Un tā tas tiks malts uz apli. Beigsies pēdējā nauda un tad tiks paziņots par valsts bakrotu, nu labākajā gadījumā paņemts vēl viens kredīts…

  1. es ar domāju par to pašu, ka pēc vēlēšanām nekas daudz nemainīsies, jo vēlētāji vēlēs par to pašu, ko iepriekš. Reti kurš būs gatavs mainīt savu viedokli. Līdz ar to – vai ir baigā jēga?

 11. Bet loģiski, ka ir aisbergam arī neredzamā daļa un par to kaifojot neviens nedomā. Man patiešām interesē, kā būs tālāk. Lai jau tauta papriecājas, bet lai nedomā svinēt nedēļām, jo ne jau prezidentam viss jāsakārto, pašiem kaut kas arī jādara un ar balss nodošanu vēl nekas nebiedzas.

  Revolutions are like babies – everybody loves them, but when they grow up and become teenagers – nobody wants them anymore (Ethar El-Katatney)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.