Kur kalni, kur ciemi

Tur, kur ciemi un
desu, maizes, dārzeņu kalni..
kaut ņem un būvē valni
Tur, kur vīna un alus upes plūst,
Skrīveru saldējums uz mēles kūst.
Tur, kur mūzikas ritmos gurni sāk kustēt
No prieka un baudas sirds straujāk pukstēt
.

Tajā velosipēdā ieslēpušies putni, tāpēc tas braucot tā čivina – nosaku par aizlienēto braucamrīku un dziedot līdzi noslēpto putnu dziesmām, traucam uz Kalnciema ielu.

Kalnciema ielā ceturtdienas tirdziņš ar Hospitāļu ielas uzstāšanos noslēgumā.. lai gan kaut kā negribas ticēt, ka tur kaut kas noslēdzās. Uz mājām vien tie, kam rīt agri uz darbu, jāsteidzas.

To, kā tur bija, jāiet skatīt pašiem nākamajā kopā sanākšanā, taču jāsaka, ka dvēsele un garšas kārpiņas kārtējo reizi uzgavilē, baudot plānu jo plānu pankūku, kurā ievīstīts šķiņķis un siers. Iespējams šajā gadījumā lieliski iederētos baltais mājas vīns, taču alum nebija ne vainas un garšas kārpiņām nepieciešama sava deva rūgtuma.

Runā jau, ka astronomiskā nedēļas nogale iestājas trešdienā pulksten divpadsmitos nulle nulle. Tā vismaz katru trešdienu skandina Švāns. Tiesa gan viņš arī piebilst, ka brīvdienas iestājas tikai tad, kad visi darbi apdarīti, tāpēc piektdien pasteidzās tie, kam vēl šis tas iekrājies.

Traucos uz mājām un sajutu iekšā to, kas šķiet manā ģimenē ir asinīs. Tā vien liekas, ka sirds motoru griež tāds veikls velosipēdists. Esmu jau stāstījusi, ka pie velosipēda stūres jūtos vairāk nekā varena un vairāk nekā droši. Nogriezos uz Bruņinieku ielas un iztēlojos, ka traucos pa lauku ceļu. Ir agrs rīts un esmu nolēmusi aizdoties līdz ciemata centram pēc svaigi ceptas maizes, pie miesnieka ieskriet pēc cieti kūpinātās desas, pie dārznieka pēc gurķiem, tomātiem un aromātiskās olīveļļas, bet atpakaļ ceļā konditorejā paņemt pēc senas receptes pagatavoto vaniļas pudiņu.

Attapos pie mājas =) Ir tumšs un silts vakars, nav nekāda smilšu lauku ceļa, taču riteņbraucējs iekšā priecīgs tik griež un griež.

P.S. Uzraksts dziesmas sākumā lieliski norāda, kurp jādodas svētdien =)

Published by

Kni

Love yourself more

5 thoughts on “Kur kalni, kur ciemi”

 1. Es laikam nekad netikšu līdz viņu koncertam :D Nu bēg viņi no manis jau gadiem :) Kaķu dziesma hehe mana mīļākā :)

  1. Man liekas, ka Kni tiiiik ļoti piestāv dāmu velo, ka bez tā velo gandrīz nepiestāv.. ;) Jo nu jau esmu iedomājusies to skatu..

   Prieks, ka jums vakar tik forši! ;)

   1. Paldies, Ilzīt, man patiešām gribas savu velo ar groziņu =)
    Šodien mani “izveda” jau pa lielākām ielām.. drosmes un pārliecības stiprināšanai, jo ko man tikai bezzobaina teorija. Bailīgi, bet ātri pierod.

 2. Ar vello gan es braukt nemāku, tādēļ viedokļa adekvāta man šajā jautājumā nebūs, bet par Kalnciema ielu varu piekrist par viesiem 110%. Es ar tur biju un pirmo reizi to burvību nobaudīju :]

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.