Labi.. normāli.. NĒ! LIE-LIS-KI!

Tie laiki, kad bozos par jautājumu “Kā Tev iet?” nu ir pagājuši un tagad uz to atbildu pat ļoti labprāt tīri vai eksperimenta kārtībā, lai palūkotu, kā cilvēks reaģēs uz manu atbildi.

Nu, kas ir visierastākā atbilde, kuru jūs parasti saņemat pretī? Tieši tā – labi vai normāli, un ar to ir pateikts viss. Rodas jautājumi? Rodas saruna? Nerodas, jo cik reizes jums pēc šīm atbildēm ir pajautājis – cik tieši labi vai arī kas tieši ir labi – tieši tā, gandrīz nevienu. Cik reizes esat pajautājuši jūs? Tieši tā. Gandrīz nevienu. Labi ir labi un papildus jautājumu nav. Kā es saku, labi un normāli kā atbildi var lietot tad, ja gribas otru atšūt. Tā cieti. Labi. Punkts.

Stāsti un ņauduļošana sākas tikai pēc “slikti.. nuuu..” un tamlīdzīgajiem tekstiem, bet ieviesīsim kādu pārmaiņu no rītdienas, labi? Pamēģiniet teikt, ka jums iet lieliski, jo jums taču iet lieliski, jūs tikai vēl nezināt, ka jums iet lieliski. Tā vietā jūs nomācat savu ikdienu ar visādām jocīgām lietām, neesošām rūpēm, paņemat tās klēpī un auklējat, bet pamēģiniet pateikt, ka jums iet lieliski.
Izslienieties taisni pat tad, ja tikai runājat pa telefonu.
Pat tad, ja jums to jautā skaipā vai epastā.
Ak, vēl jo vairāk, ja tas tiek jautāts vaigā.
Ieklausieties, kā tas skan!
LIE-LIS-KI!

Dziesma no dzelzs rumaku savaldītājas Rudu.

Lieliskus sapņus, mierīgu miegu un lielisku jums piektdienu!

Published by

Kni

Love yourself more

15 thoughts on “Labi.. normāli.. NĒ! LIE-LIS-KI!”

 1. Tas tā kā mans Gabiņs vienlaik jautāja: “Kā jūties?” Es atbildu: “Normāli!” Šis man: “Nē, mamma, lieliski. Nu, saki – lieliski. Kā jūties?” Un nebij miera, kamēr nepateicu – “LIELISKI!”

  1. Redzi, cik Tev prātīgs puika! ..un tad viņš savelk ar saviem mazajiem pirksteļiem Tev muti smaidā, ja? =)

 2. re cik mīļi, pūkaini un sirsnīgi Tev sanācis! patiesi sagribējās kļūt labākai :)

 3. Brīvdienās patiešām iet lieliski, bet darba dienā un darba laikā tikai gandrīz ideāli. Kāpēc gandrīz? Tāpēc, ka jāstrādā! :D

 4. Vēl foršāk ir uz tādu garāmejošu jautājumu ‘Kā iet?’ atbildēt ar garu, izsmeļošu atbildi par to, ko šobrīd dari ilgākā vai mazākā laika sprīdī (ka iet? tagad eju uz mājām, nupat pie luksofora redzēju rozā divriteni, kas tai meitenei īsti nepiestāvēja, toties pasmaržoju parkā narcises utt.) :)

  Man šķiet, tas ir jautājums, uz kuru patiesībā atbildi neviens negaida. Tāda pieklājības frāze, noklepošanās sarunas uzsākšanai.

 5. Mans kundziņs jau no neatminamiem laikiem uz šo jautājumu atbild – ideāli, par ko man dažreiz tā kā dusmas, kad patiesībā, nu, nemaz neiet tik ideāli, būtu labi pakratīt sirdi, jo kā saka divas galvas gudrākas… bet viņs, savukārt, uz savu “ideāli” saņeme iepriecinātu – nu, protams, tev vienmēr iet ideāli!!!
  Bet patiesībā mums tiešām iet lieliski, ideāli un izcili, tik lieliski, ka mēs to pat nespējam novērtēt! Mēs to novērtējam bieži vien tikai tad, kad lieliskums ir aiz muguras….
  Priekā!

 6. :) sasmaidijos… man vienu brīdi bija piegriezies tas jautājums..un sāku izdomāt visādas atbildes… Jo pamēģini atbildēt tā no sirds…nevienu jau nemaz tā isti neinteresē tas ko atbildi… tas gandrīz vai sveiki vietā :D
  Bet nevar jau vispārināt…ir…IR arī tādi ļaudis, kurus patiesi interesē, kāpēc tev iet “vairāk vai mazāk”, Kāpēc “labi” vai kāpēc “slikti…un ja atbilde ir “lieliski”…Acis iemirdzās prieks…Un tu redzi un jūti otrs priecājās par tevi no sirds

 7. Ir brīnišķīgi, ka no sirds pasakot “lieliski!”, tas otrs tiešām no sirds nopriecājas. Traki ir tad, kad īstenībā tiek gaidīta pavisam cita atbilde- tāda no gaudulīgās sērijas. Ir, ir tādi “tipiņi”. Tā ka reizēm es filtrēju cilvēkus un mēdzu atbildēt ar “normāli”.
  Bet īstenībā viss rullē!

  Kni! Vai Tu vēl mani gaidi ciemos? :)

  1. Protams, ka gaidīšu, bet datumi ir jāsaskaņo, jo šajās nedēļas nogalēs līdz 22. maijam es esmu absolūti nepieejama. Diemžēl. Viss saplānots. Bet citādi protams, ka gaidīšu!

    1. Pēc 22. maija viss ir runājams un mana nama durvis Tev vienmēr atvērtas, turklāt zilonis Tevi ļoti gaida.

   1. Es arī ļoti gaidu. Gan tikšanos ar Tevi, gan tikšanos ar ziloni. :)
    Lai labs prāts un smukas brīvdienas! :)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.