Laikā, kad katram sētas stabam ir talants

Laikā, kad katram sētas stabam ir talants, lai ko tas arī darītu, laikā, kad viss ir inovatīvs, kreatīvs, man sāk reibt galva no visiem šiem vārdiem un liekas, ka tie pat sāk nolietoties un kaut kādā mirklī vismaz vārdu “talants” jau sāku uztvert kā lamu vārdu. Tieši tāpat arī vārdu “mākslinieks”. Divi manas ikdienas populārākie lamuvārdi.

Cik atceros no akadēmijas laikiem, profesors Tumans stāstīja par vārda “talants” izcelsmi un tas ir bijis nekas cits kā mērvienība. No grieķu valodas vārda talentum, kas savukārt nozīmēja svari, svars. Grieķu talants bija 26 kg, romiešu talants – 32.3 kg, ēģiptiešu – 27 kg, savukārt babiloniešu talants – 30.3 kg. Jaunajā Derībā sastopamais talants ir 58.9 kg. (precīzie cīpari no wikipedia).
Palasot tālāk arī apstiprinājās domas, kas maldījās man pa galvu. Peloponēsas kara laikā karaspēkam algu maksāja talantos, kas attiecīgi bijusi arī sudraba mērvienība. Kā tagad atceros, profesors teica – labāks karotājs, talantīgāka alga.

Kāpēc es par visu šo? Eirovizījas diskusijas laikā Sandra Veinberga man atgādināja lielisku vārdu, par kuru kaut kādā mistiskā kārtā biju piemirsusi – dotības. Visa šī sakarā, ņemot vērā faktu, ka katrs sētas stabs tagad ir talantīgs, esmu nolēmusi izmantot šo vārdu, kurā ieslēpta vārda “dot” nozīme. Tātad, tas ir tāds, kam ir ko dot.

Ja arī Tev ir kāds labs vārds šajās dienās ienācies, nekautrējies un atgādini par to!

Sestdienas skanējumam dziesma no pēdējā laika vienas no manām mīļākajām grupām Cold War Kids. Jau noskatīju CD, kuru sev uzdāvināšu uz tiem divdesmit septiņiem.

Lai silta sestdiena!

Published by

Kni

Love yourself more

2 thoughts on “Laikā, kad katram sētas stabam ir talants”

  1. Vai profesors Tumans būtu no LU VFF? vienkārši, izklausās pēc viņa :)

    piekrītu par to vārdu ”talants”. tagad visi ir tik talantīgi, ka sāk jau šķērmi mesties.

    1. Harijs Tumans. Es pieļauju, ka viņa mācību bāzes vieta ir LU VFF, savukārt mums vienkārši paveicās, ka viņš mācīja arī LKA. Nezinu, vai tagad vēl māca, bet tas bija viens no kolosālākajiem profesoriem, kādu man jelkad nācies sastapt. Vienīgais, pie kura jelkad ir bijis kauns špikot.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.