Lauzta kāja vs. klepus

Visu laiku nevaru beigt prātot, ko tieši daru nepareizi, ja jau organisms nemitīgi sūta visādus signālus. Slimoju vienā slimošanā un kā netieku uz strīpas, tā netieku. Tiešām neko nemācos?

Kad kāsē vienu nakti, situācija ir traģikomiska. Otrajā smiekli nāk tikai vairs optimistiem, bet trešajā iestājas izmisums. Labi, ja paveicas uztrāpīt brīvdienās, jo tad vismaz no rīta var snaust un nekur nav jāceļas. Trešajā naktī izmisuma domas rosina fantāziju un gribas noslēgt kaut kādu vienošanos ar Mefistofeli, lai tikai pāris stundas netraucēti pagulētu. Bet velti. Ir tikai sajūta, ka visi Ušakova kaķi pārvākušies uz rīkli, iesprostoti un nu skrāpējas laukā, bet nekādi netiek. Nelīdz ne to piebarošana ar ārstnieciskām bonbongām, ne laistīšana ar balzāmiem un brendijs piena mērcē tiem vispār negaršo.

Izmaksas.
Tajā brīdī, kad atkal devos uz aptieku, neviļus salīdzināju izmaksas, kas rodas tad, ja ārstē lauztu kāju vai klepu. Neticēsiet, bet lauzta kāja izmaksā mazāk. Manējā iecirta akurāti trīspadsmit latu robu, kurā bija iekļautas trīs ārsta vizītes, ģipsis un divi rentgeni. Turklāt, ja jums ir iespēja strādāt haltūras mājās, tas nekādi neatsauksies arī uz pārējo budžetu, bet, ja esat arī apdrošinājušies pret nelaimes gadījumiem, arī tie kundziņi un kundzītes pēc rentgenu uzrādīšanas un iesnieguma uzrakstīšanas jums izsniegs kādu sāpju naudu. Tiesa gan tas viss būs pēc mirkļa un sākumā jums būs mazliet jābankrotē.

Kas attiecas uz klepu, tad neviena klepus mikstūra nemaksā mazāk par trīs latiem. Dod dies’, lai tā pirmā, kuru iegādāsiet, arī palīdz. Vēl jo vairāk, dod dies’ jums aptiekā satikt prātīgu aktiekāri, kas nevis glupi grūdīs visu, lai tikai tukšotu jūsu maku, bet arī kaut ko tomēr ieteiks, lai ātrāk tiktu uz pekām.
Ja jūsu rīklē mitināsies tie Ušakova mincīši, tad vajadzēs kaut ko, ar ko to rīkli ieeļot un arī tas šķidrums maksā. Apmēram tik pat, cik tā mikstūra. Lai jūs ar savu kāsēšanu nekristu darbā kolēģiem uz nerviem, variet viņiem uzdāvināt austiņas, kurās viņi klausīsies mūziku, bet tas varētu sanākt pārāk dārgi, tāpēc vajadzēs kādas sūkājāmās pastilas. Un arī tās nemaksā trīs santīmus. Skaiti, kā gribi, bet Ušakova kaķīšu izdzīšana no rīkles izmaksā vairāk kā lauzta kāja.

Pozitīvā puse.
Laikā, kad pārvietoties varēju ar kruķiem, smējos, ka esmu tikusi pie portatīvā trenažiera, proti, kruķi palīdzēja ne vien stiprināt rokas, bet arī vēderpresi. Lai izmazgātu matus, biju izstrādājusi savu sistēmu un tā pietupšanās trenēja sēžas muskuļus. Nekad nebūtu domājusi, ka kustību ierobežošana varētu mani padarīt nevis vājāku, bet gan stiprāku. Turklāt, lai cik tas jocīgi neliktos, man pat izdevās mazliet notievēt, jo, sakarā ar to, ka iepirkties devās citi un ēdiena mājās bija tik, cik bija, nācās arī saprātīgi izplānot visas maltītes. Nekādas pierīšanās, jo pierīšanās varēja nozīmēt tikai to, ka nākamajā dienā iespējams, ka nebūs ko ēst. Lūk, līdzsvars!

Savukārt klepum arī ir savs triks, un, kā smejos, vēl mazliet un tikšu pie sešpakas. Nē, nevis alus, bet gan vēderpresei, jo klepojot sasprindzinās vēdera muskuļi un pirmajās dienās, tie pat nedaudz sāp, tātad – strādā.

Lai kā tur arī būtu, esiet veseli! Sportojiet, ēdiet un smejieties, jo, kā zināms, smiešanās rada C vitamīnu. Ziniet, arī tas aptiekā ir dārgs. Kādēļ gan kaut ko pirkt, ja ar prieku to var radīt par velti.

Published by

Kni

Love yourself more

13 thoughts on “Lauzta kāja vs. klepus”

 1. veseļojies..es kaut kad slimnīcā guļot atkāju,ka labāk aizmiegu tādā kā pussēdus stāvoklī,kad spilveni ir salikti arī aiz muguras. Un tad mājās atklāju,ka arī klepus nomierinās šādā stāvoklī un drīz arī iemiegu.
  Ceru,ka kādam noderēja :)

  1. Jā, šitā es guļu. Pussēdus. Kā viduslaikos :D jo skaitījās, ka horizontāli tikai miroņi guļ. :D :D :D
   Paldies par rūpēm!

 2. “Plaušās ir mājvieta skumjām. Ja krekšķam un klepojam, tas nozīmē, ka brīvai gaisa kustībai priekšā barjera- skumjas. Tikt skaidrībā no kurienes šīs skumjas un kāpēc tās neiet prom, bet liek tērēt tukšgaitā dzīvības enerģiju. Jebkuras emocijas, arī skumjas, ir tādēļ, lai ar cilvēku sadarbotos: Dieviņš mani sūtījis pie tevis, lai tu labāk iepazītu sevi…” (Avots kaut kad sen ko kaut kāda žurnāla pierakstīts savai zināšanai)
  Tas tā- no filozofiskās puses :)

  1. Ak, nekur tālu nemaz neesmu tikusi.
   Bet ir priecīgā ziņa – vakardien vakarā radās Tavs ziedu kaķītis un es gulēju. Deviņas stundas!

 3. Veseļojies!

  Lai nu kā, manas pārbaudītās zāles klepus gadījumā ir nekas cits, kā saldējums. Tiesa gan, palīdz tad, ja to saēdas uzreiz, tiklīdz jūt, ka kaut kas nebūs labi.

 4. Es jau visu nedēļu trinos ap virtuves galdu nepacietībā ieraudzīt Tavu meistarojumu :D

 5. Ū jā. Klepum daudz un dažādas ārstēšanas metodes sakrāju pagājušajā rudenī.
  *Ēdamkarote lineļļas rītā/vakarā. Šķebinoši, jā, bet vislabāk tad, ja pēc tam neko virsū neuzēd. Kakls paliek tā kā mīkstāks, sajūta patīkama, bet sākumā jāpierod.
  *Sinepju vanniņa kājām + vilnas zeķes. Vecmammas recepte, darbojas lieliski.
  *Latvijas Balzāms + medus.
  *Ingvers + medus + citrons.
  *Piens + medus.
  Kaut kam jālīdz, bet patiešām – vecmāmiņa/vectētiņu receptes tās iedarbīgākās. Galvenais optimistiski ticēt, ka palīdz! :)

 6. Kopš man ir bērns, esmu daudz lasījusi un mēģinājusi izzināt klepus lietas, tas koteikti varu pateikt, visi klepus sīrupi un tīrākā farmācijas biznesa naudas pelnīšana, no tiem pa tiesi nav nekāda labuma, kā viens krievu speciālists savā lekcijā teica, tās ir savdabīgas nervu zālītes vecākiem, lai ir sajūta, kaut ko dara lietas labā. Tiem sīrupiem tiešām iesaku naudu neterēt! Daudz iedarbīgākas būs zāļu tējas. Visefektīvākā ir priežu pumpuru, tai skaitā inhalācijām. Uz krūtīm kartupeļi, kartupeļu tvaiku inhalācijas. UN SVAIGS GAISS un KUSTĪBAS, nepareizākais, ko var darīt, ja ir klepus gulēt gultā piesmakušā istabā.
  Un jā, kakla sāpes vislabāk ārstēt aukstumu!

 7. Paldies, dāmas!
  Par eļļu ir tā. No eļļainiem šķidrumiem man aktivizējas vemšanas reflekss, tāpēc man bija tāda izsmidzināma eļļiņa. Kājas karsēju un vēl ko tur darīju, bet tad, kad nebiju gulējusi 4! naktis pēc kārtas, jo kaķēns turpināja skrāpēt kaklu, neskatoties uz tējām, mediem, kāju karsēšanām un visu pārējo, biju gatava lietot visu, lai tikai beidzot kaut dažas stundiņas netraucēti pagulētu. Jā, pat baldriāna pilienus dzēru.
  P.S. Ingvers + medus + citrons bija sākumā un nestrādāja.

 8. :) kā veselība šodien? ;)
  No manas puses – iesaku iepazīties ar manu māsu farmaceiti (kas zina, kuras zāles ir vispār jēga pirkt un lietot un kuras ne) vai tikt pie dakterīša/tes.. Vai abus divus! :)
  Un jaa – laikam sevi kaut kādā ziņā lutini par maz, ja jau “spiež” tevi mājās gulēt..

  1. Nelutinu, nemīlu.. neko nedaru. Nu tā vismaz sanāk. Esmu kaut kādās veselības auzās.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.