Naudas lietas

Ir cilvēki, kuriem naudas nekad nebūs gana, nekad nepietiks ar to, kas viņiem ir. Pat, ja tās būs daudz un pēc citu ieskatiem – pietiekami. Lai kā tur arī būtu, svešā makā naudu skaitīt ir visvieglāk.
Lai cik tas savādi nebūtu, kādu laiku atpakaļ viens no populārākajiem atslēgas vārdiem, pēc kuriem kādam izdevās atrast manu virtuvi, bija – naudas pieburšana, uz ko es vienmēr pie sevis nodomāju, ka nav ko burt, strādāt vajag. Izrādās, ka var arī citādāk un ka iespējams, kāds šīs lūgsnas beidzot ir uzklausījis un pateicoties manam ik vakara modes raidījumam, varēšu jums pastāstīt tur saklausītos feng shui padomus, savukārt jums atliks vai nu tos noraidīt, vai kādu no tiem tomēr aizlienēt.

Krāsa.
Sievietēm būtu jāizvēlas vai nu sarkans, vai dzeltens, vai zeltīts maks, kā arī derēs visas terakota nokrāsas. Sarkanais simbolizē enerģiju, proti to, ar kuru naudu varēs radīt, savukārt dzeltenā krāsa ir zemes krāsa un vērsta uz stabilitāti. Tādā veidā – enerģija un stabilitāte ir kā panākumu nodrošinātājs.
Kas attiecas uz vīriešiem, tad viņiem labāk derēs melnas vai zilas krāsas maki. Padomdevēja teicās, ka vīriešiem esot attīstīta domājošā puse (hah, nu lai tā būtu), tāpēc viņiem ļoti labi derēs zilās krāsas maks, jo zilā krāsa ir atbildīga par intuīciju. Šajā ziņā sievietēm nevajadzētu izvēlēties makus šādās krāsās, jo, padomdevējas vārdiem, viņas jau tā ir emocionālas. Kur tad vēl vairāk. Atliek vien pasmaidīt.

Forma un izmērs.
Maka izmēram ir nozīme, proti, tas nenozīmē, ka tam jābūt milzīgam, lai tajā ievietotos “kaudze” naudas, jo, kā zināms, ir arī naudas zīmes ar lieliem cipariem. Tātad – makam nevajadzētu būt lielam, jo tad to būs grūti izņemt no somas, taču tam nevajadzētu būt arī mazam, jo to somā būs grūti atrast, un tas savukārt simboliski nozīmē, ka pie naudas vienmēr būs grūti tikt un tieši tā kā ar meklēšanu pa somu, būs ar tās meklēšanu pa dzīvi.
Atslēgas vārdi – ērts, vidēja izmēra, tāds, lai papīra naudas zīmes viegli tajā “iegultos”. Ja no maka visu laiku birstot laukā nauda, tad tas neesot jūsu maks un no tā vajadzētu atbrīvoties, iegādājoties jaunu.

Netērējamā monēta.
Lai makā vienmēr turētos un ienāktos nauda, to nekad nevajagot turēt tukšu.
Kas darāms? Makā vienmēr jāglabā kāda monēta vai naudas zīme, kura nekad netiks tērēta, tādējādi aicinot citas naudiņas “nākt ciemos”. Ķīniešiem esot tādas kā simboliskas netērējamās monētas, kuras vienmēr tiekot glabātas maciņā.

Maks un tā dāvināšana.
Maku nekad nedāvinot tukšu un vienmēr jāieliek monēta sēklai.

Vēl daži sīkumi.
Pavisam praktisks padoms – neglabāt visu naudu vienkopus. Šis padoms labi derēs ceļotājiem. Ja nu kas atgadīsies, vismaz daļa naudas paliks pie jums. Savukārt, ja ikdienā nepieciešams daudz sīknaudas, vislabāk to glabāt atsevišķi no pārējās naudas.

Finālā: ja maks ir vecs un tam nav nekādas emocionālās piesaistes (mantots, dāvināts), tad no tā jāatbrīvojas un jāgādā jauns!

Lai nauda turās, lai nauda burās!

Published by

Kni

Love yourself more

5 thoughts on “Naudas lietas”

  1. Interesanti :) Es vēl zinu dažus interesantu naudas “piesaistes”, bet, par tiem tā baigi nevar stāstīt visiem pēc kārtas, kā saka, jāsaka tam, kam tas nav vajadzīgs kā maizi ēst! ;)

  2. Mans naudas tureeshanaas un burshanaas metode ir vecum-vecaa senlatvieshu metode – zviinjas. Teetis katrus Ziemaassveetkus nopeerk zivi, kaartiigi to atzviinjo un tad uz jauno gadu daavina taas!!! Vecaas zviinjas tiek iznjemtas laukaa un jaunaas tiek ieliktas iekshaa – gan kur kapeikas, gan kur lielaa nauda! :) Easy :)

    Un jaa, veel viens fen shui – makam jaabuut taadam ,kur banknotes var ielikt visaa garumaa, nesalocot taas… bet kaapeec bija taada fishka riktiigi neatceros, bet to visu it kaa pielietoju un nevareetu teikt, ka kaadu reizi buutu bijis taa, ka makaa svilpo veejsh.

  3. Mēnessmeitēn – prātīgi.
    Līga – par to banknoti tur arī minēja, ka tai jāgulstas makā nesalocītai. Būs man jāizmēģina kāds no tiem trikiem, lai gan esmu no tiem, kam skaidra nauda ir tikai nedēļas nogalēs, kad eju uz tirgu.

  4. Starp citu, ar to banknoti ir tā, tā jaliek nesalocītā veidā, bet, tas nekas, ja maks to pats saloka (nu ir tādi maki). Bet ir vēl viens noteikums, šī naudas zīme ir jāliek vienmēr tā, lai tā ir ar seju (5Ls tā ir pusekurā redzams ozols) pret Tevi, nedrīkst likt augšpēdus. Tas ir jāliek vienmēr tā, lai ozola saknes ir uz leju. :)
    Nezinu, vai saprotami uzrakstīju…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.