Nav ūdens, nav seksa

Iedomājieties ciemu kaut kur postpadomijā, kaut kur starp Eiropu un Āziju, ciemu, kura nav nevienā kartē. Civilizācijas aizmirstu un vien 14 ģimeņu apdzīvotu. Ciemu, kurā vīri sevi uzskata par lielākajiem filozofiem un katru dienu pulcējas ciema tējnīcā, lai nodotos filozifisku un visādi citādi svarīgu jautājumu apspriešanai, laikā kad ciema sievas padara visus darbus. Izfilozofējuši visus svarīgos jautājumus, viņi dodas mājās apliecināt savu vīrietību, izmīlējot savas nostrādājušās un pārgurušās sievas.
Dienā, kad ciemā vairs nav ūdens, jo pagātnē senču izbūvētais ūdens vads ilgo gadu gaitā nolietojies, sievietes vīriešiem piesaka karu, precīzāk, nav ūdens, nav seksa. Visnotaļ primitīvs un šajā filmā ironisks tirgošanās veids, bet kādi pircēji, tāda valūta.

Vissāpīgāk šo jautājumu uztver Aja un Temelko, kas, abi dzimuši vienā dienā, tiek jau no bērna kājas uzksatīti par viens otram radītu pāri. Sasniegušiem astoņpadsmit gadu vecumu, Ajas vecāmāte zvaigznēs izskaitļojusi mīlas nakti, savukārt pirms kuras abiem jauniešiem jānopeldās, bet, kā saprotams, pelde nav iespējama, jo ūdens nav. Kā tiks atrisināta situācija, jāskatās pašiem, taču jāteic, filma ir visnotaļ ironiska. Lai arī beigas būs laimīgas (nu bet loģiski taču!), tomēr iznākums mani neapmierina, jo galu galā taču nekas netiek atrisināts. Tajā visā ir kas ļoti absurds un primitīvs un tā vien gribas teikt: vai tiešām sekss tik ļoti kustina pasauli?

Filma “Absurdistāna”
Režisors: Veit Helmer
Valsts: Vācija
Filma pilnā garumā noskatāma youtube.com krievu valodā

Jau kopš bērnības mana vecmamma mani brīdināja, ka pirmajā reizē jābūt uzmanīgai. Izvēlies maigu un iejūtīgu vīrieti, jo tad Tev radīsies sajūta, ka lido pretim zvaigznēm. Lai sasniegtu bezsvara stāvokli, vīrietim jāizpilda vairāki nosacījumi. Svarīga piemērotas vietas izvēle. Vīrietim Tev jāsniedz drošības sajūta un jārada atbilstošs noskaņojums. Tieši ar tādu vīrieti es lidošu. (citāts no filmas sākuma)

Filmas skatīšanu un vieglāku uztveršanu var nodrošināt ar glāzi garda vīna.
Lai laba skatīšanās!

Foto: kadrs no filmas

Published by

Kni

Love yourself more

5 thoughts on “Nav ūdens, nav seksa”

    1. Tikai skaties ar krietnu devu ironijas un smejies.
      Kā teica Rudu.. nu, pastulba tā filma, bet ironiska. Katrā jokā jau daļa patiesības. Katrā!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.