Par sapņiem un bitēm

Ar sapņiem ir visai dīvaini, jo manā gadījumā tie mēdz būt tikai divu veidu – murgi ar pamošanos aukstos sviedros un asarām acīs, ko papildina bailes iemigt, vai arī sapņu viekārši nav. Otrais variants attiecībā pret pirmo loģiski, ka ir labāks, taču rets.

Sapņu tulka grāmatu man nav un precīzi pateikt, kas un ko nozīmē, es nevaru. Kurā te naktī sapņoju par bitēm. Biju tās ielikusi maisiņā un uz sazin kurieni nesu. Vai tas bija maisiņš vai piepūsts balons, precīzi neatceros, bet zinu, ka bišu bija daudz. Dažas izkrita, mēģināju tās savākt un spilgti atceros, ka neviena no tām man neiedzēla. Kādam varbūt liksies smieklīgi, bet ņēmos google rakstīt jautājumu: “Ko nozīmē, ja sapnī redz bites?” :D Sajutos kā visi tie, kuru jautājumus redzu statistikas daļā. “Ko man darīt, ja naktī gribas ēst. Daudz.” :D “Kā izlocīt kuģīti” utt. Laikam cilvēki tiešām cer, ka google kā tāds orākuls sniegs pareizo, īsto un vienīgo atbildi.
Par tām bitēm neko jēdzīgu neizlasīju. Ja kādam ir varianti, klājiet vaļā, taču, ja tā ņem – es labāk skatos sapņus par bitēm, nekā tos, kuros man rādās karš, tos, kuros es bēgu, bet nevaru aizbēgt, vai arī tos, kur es bailēs kliedzu pēc palīdzības, bet skaņa laukā nenāk.

Zinu, kā tajās reizēs, kad man kādam tuvam cilvēkam sapnī rādās kāzu kleita, es kā likts saslimstu. Vienmēr. Saaukstējos, apaukstējos, vai piemetas kāda cita kaite, bet nu veselība cieš.
Sapņu ziņā laikam makten stabili stāvu ar abām kājām pie zemes un esmu kļuvusi par sava veida ciniķi. Gan dzīvē, gan tajā, kas man naktī rādās.

Un kā ir ar jums, sapņotāji?

Vispār, kad šajā naktī piepildījās viss iespējamais scenārijs un man piemetās paniskas bailes iemigt, domāju – kā tad tur īsti ir? Ir taču draugi, kas teikuši: “Zvani kaut vai naktī,” taču ja tā labi padomāju, es dodu 100%, ka viņi par manu asaraino zvanu naktī nepriecātos un savu “uzaicinājumu” būtu piemirsuši. Galu galā priekš kam tādu izteikt, ja nemaz tā nedomā? ..kāds noteiks, un kas tad ir.. padomājies, murgi rādās. Padzeries un miedz ciet! ..ja tas būtu tik viegli.

Bišu foto atlidojis no šejienes.

Published by

Kni

Love yourself more

10 thoughts on “Par sapņiem un bitēm”

 1. Principā, cik nu izlasīju sapņu tulka grāmatā bites kā simbols nozīmē ļoti daudz ko – ienākumi, ražīgs gads, ugunsgrēks, kāzas, darbs, lietus, peļņa, laime, veiksmīgs darbs, darbs prasīs lielu pacietību, ķildas, naids ģimenē, naudas trūkums (teiksim tā , manuprāt , pārāk daudz lietas sapītas ap bitēm :D ).
  Daudz bišu nozīmē – ražas gads, sapulce, nemierīgā dzīve.

 2. Savādi. Es šorīt arī rakstīju par sapņiem.. Murgošanu gan vairāk. Varbūt, tiešām, pārdomas par miega izpausmēm kkādā veidā ir saistītas ar pilnmēnesi?

 3. Pec Freida, esot ta – kā ja, sieviete redz sapnī bites, tad, viņa satiks kādu vīrieti, kas viņā redzes tikai iekāres objektu, respektīvi viņš nevēlēsies neko nopietnu…

  Bites vispār labi redzet… :) Draudzene kad redz bites sapnī, vienmēr kaut kur saņem kādu naudas summu… Bites, kā zelta monetas, tā viņa saka! :)

  Kādas Tev bija asociācijas redzot šo sapni???

  Un, iespējams, palīdzešu Tev tikt vaļā no murgiem, ja velies… Man tikai jāzina, kā Tev attiecībā pret depespusēm stāv istabā gulta un kā Tu tajā guli… Piemēram gulta no Z uz D un galva ir Z, bet kājas uz D!

  1. Man šķiet, Freids savas bites atsūtījis novēloti un arī šis posms ir cauri.
   Citādi man jau šķiet, ka pie vainas nav ne ziemeļi, ne dienvidi… un gultas man nemaz nav :D
   Atslēgas vārds – satraukta nervu sistēma. Tās ir tikai un vienīgi sekas pārdzīvotajam un organisms visticamākais šadi te gremo pārpalikumus, taču arī Tev paldies par piedāvājumu!

   Em.. asociācijas? Nekādu. Es parasti necenšos tulkot sapņus.

   1. Pamegini zem spilvena/gultasvietas dzintaru, palīdz… Es, kad mācījos pie dziednieka viņš samācija šo to… :) un, hmm, palīdz… draugi vismaz pateicīgi…

    ar nerviem tur nekāda sakara nevarētu būt, drīzak zemapziņā esi ne īpasi apmierinata ar to, kas notiek tava džīvē, respektīvi par to, ko nervoze un uztraucies…

 4. Es sapņoju daudz un spilgti, reizēm tā, ka pati domāju sapnim līdzi, it kā skatītos seriālu, kurā pati darbojos:) Atkārtojas man sapņi, kur peldu, parasti tie ir skaisti, man te ir sava teorija, kamēr nebraucu ar mašīnu, un nevarēju ilgi pārvarēt bailes, es sapņos kaislīgi braucu, kopš iemācījos un braucu, tādu sapņu nav. Par peldēšanu droši vien arī tā ir, esmu bailule un atklātos ūdeņos tikai plunčājos kā bērns … sapņos peldu jo labi.

  Vismaz darbojas: ja sapnī redzu čūsku, būs darīšana ar kādu sievietes pastrādātu nelietiebu, nejaucību un tā allaž ir.

 5. …es par saviem sapņiem varētu romānus rakstīt. Kolosāli, reāli, krāsaini un pilni emociju un sajūtu. Brīžiem man liekas, ka es labprātāk dzīvotu savā sapņu pasaulē nekā īstajā..
  Pa sapņiem esmu izceļojusi visādas pasaules malas.
  ..un par lidošanu nemaz nerunāsim..
  Ļoti bieži lidoju, kā putns, izplešot spārnus. Fantastika.
  Freidam te būtu ko teikt.

  Kni: ja es varētu, es tiešām padalītos ar saviem sapņiem. :)

  1. Nē, man savu ikdienas romānu un seriālu pietiek, tāpēc nakts nu ir tas laiks, kurā es labprāt neredzētu neko, bet paldies par piedāvājumu =)

 6. Jā.. pēdējā laikā padaudz apkārtējo stāsta man savus lieliskos / murgainos sapņus, kuros tie dara apbrīnojamas lietas, bet es tik novelku “njā”.. Es 95% gadījumos savus sapņus neatceros, bet tajos, kas paliek prātā, neko nedaru, vnk skatos kā ainu no filmas un pietam vēl melnbaltu. Nevar jau sūdzēties, bet no kādas lidošanas pieredzes es neatteiktos.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.