Pašportrets

Brīvdienas ir lutinājušas ar visu, ko vien var lutināt: ēdienu, laiku, kopā būšanu un patiesi skaistu rudeni. Man jums ir brīnišķīgs uzdevums, lai šo dienu padarītu līdzīgu brīvdienām. Man jums ir notikums!

Vieta: galerija “Māksla XO”
Adrese: Elizabetes iela 14
Darba laiks: pirmdiena – sestdiena -> 12.00 līdz 18.00

NOTIKUMS: izstāde “PAŠPORTRETS” (līdz 17.oktobrim)

Notikumā piedalās un savus pašportretus radījuši 28 Latvijas mūsdienu mākslinieki – Frančeska Kirke, Ilmārs Blumbergs, Kristaps Ģelzis, Madara Neikena, Zane Iltnere, Otto Zitmanis, Helēna Heinrihsone, Raimonds Staprāns, Ģirts Muižnieks, Kristians Brekte, Atis Jākobsons, Jana Briķe, Tatjana Krivenkova, Maija Kurševa, Ivars Heinrihsons, Jānis Blanks, Reinis Pētersons, Anna Heinrihsone, Anna Afanasjeva, Normunds Brasliņš, Andris Eglītis, Katrīna Neiburga, Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Ginters Krumholcs, Harijs Brants, Kristaps Zariņš un Ritums Ivanovs.

Fonā skanēja Hindi Zahra “Any Story” no albuma “Homeland” un ik pa laikam ieskanējās durvis, tādējādi portretiem paziņojot, ka atnākuši jauni redzētkārie.

Nē, es pat necentos nobildēt katru, jo jums jāaiziet pašiem, ja nesanāk aiziet, tad noteikti jāizlasa fotostāsts Arterritory.com, kurā redzami ne tikai daži no portretiem, bet arī to autori, mazliet pastāstot, kāpēc tas izskatās tā, kā izskatās.

Visilgāk pakavējos pie Annas Afanasjevas portreta, kurš manu uzmanību saistīja ar mirdzošajām acīm, vissīkāk izstrādātajām detaļām un it kā trauslo un sargājamo putniņu plaukstās.

Anna par savu portretu Artteritory.com teikusi: “Esmu māksliniece, kas visu laiku glezno cilvēkus. Un gleznot pašportretu ir ļoti personīgs brīdis. Manā pašportretā dvēsele simboliski tiek attēlota kā putns, tad sanāk, ka es izdvešu dvēseli no sevis. Seja jau nav nemaz tik svarīga. Visās bildēs, kur es attēloju sevi, es parādu raksturu, kas varbūt līdz galam neizdodas, kad gleznoju citus cilvēkus. Fonā ir vide, kurā es dzīvoju – ainava, kuru redzu katru rītu, kad pamostos.”

Pēc tam, kad būsiet piedzīvojuši šo notikumu, ļaujieties vēl kādam notikumam, ērti iekārtojoties kaut kur parkā un raugoties debesīs. Tur šobrīd ir ko redzēt. Patiešām ir.

Skaistiem notikumiem bagātu nedēļu!

Published by

Kni

Love yourself more

5 thoughts on “Pašportrets”

  1. Joks Tu :) Forši, ka izlasīji. Manuprāt, ļoti interesanta papildinformācija lasāma tajā fotoreportāžā.

    1. Hah, sasmējos vēlreiz. Ja Tev sanāk, aizej. Tur ir arī citi skaisti un vēl skaistāki. Pēc tam var ļauties rudenīgām pārdomām par sevi, par to, kā pats redzi sevi, kā citi. Ja laiks rītdien visu nesalaidīs dēlī, būs tam ļoti piemērota diena. Pēc tam var aiziet uz kadetiem (franču kafejnīca pie Bastejkalna) un iedzert karstu saldo kakao, klāt paņemot vienu šokolatīni. Tā :)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.