Sestdiena

Modinātājs. Duša. Tēja un fēns. Fēns pūš siltu gaisu. Mazliet nevērīgi izvēlētas drēbes. Šalle, cepure un cimdi. Tie pēdējie dilst. Dilst un iezīmē neveiksmīgāko manu un stokmann attiecību posmu. Slikts pirkums, bet nieki. Divas maizītes pa ceļam. Kafijas un kanēļa. Mūžīgā dilemma, kuru ēst pirmo, kuru pietaupīt. Galu galā abas pietiek tikai līdz pirmajam bankomātam. Nauda iegulst makā un gaida tirgu. Tirgu, kur pildīt maisiņus, kas spiedīs plecu. Abus. Gaļas tante, dārzeņu vīrs, gurķu tantes ar mūžīgo privātās dzīves nopratināšanu. Tur roku uz pulsa. Katra uz sava. Krējums līst paņemtajā burciņā pēc izstāvētās garās rindas. Sviestu un sieru. Arī. Nē, sieru es apsolīju pirkt pie kundzes, kura man smaida tā, it kā es būtu viņas mazmeita. Mīļa viņa. Vienmēr piedāvā vēl kaut ko. Kinza. Zaļumi. Citi. Arī. Zivis? Zivis. Maisi jau pilni un naudas pietiek vairs tikai ziediem vai augļiem. Augļiem. Ziedi ir mājās. Divas miniatūras orhidejas, kuras mēģina izdzīvot. Pie manis. Es netieku galā ar ziediem podiņos. Grūti. Vēl tikai maize un sīkumi pie somiem. Un mīkstais siers.. vajag? Vai vajag? Nezinu. Gribās. Tramvajs? Ar kājām? Kamēr domāju, esmu atnākusi jau līdz mājām.

Brokastis pusdienlaikā. Kafija ar mākoņu putām četros. Sešos es darinu ziloņus. Lūk, tā visa šodien nebūs.
Un man skumji.

Published by

Kni

Love yourself more

3 thoughts on “Sestdiena”

  1. Skaisti. Bet, ak nu kungs, būs citas sestdienas, tā taču nav nekāda bēda. Ir ko novērtēt, būs pēc kā ilgoties :)Priekā!

  2. Cik skaists un mājīgs Tev tas sestdienas rituāls! Un tagad saprotu, kāpēc viena brīva sestdiena ir vērtīgāka par brīvu pirmdienu. Man nekā tāda “iknedēļas” nav, toties 6 brīvas dienas pēc kārtas ir vērtīgākas par 2, tāpēc esmu ierindā šodien. Žēl, ka darba devējs Tev neļāva pašai izvēlēties, kad nākt darbā – man tāda iespēja bija. Tas šķiet godīgāk pret visiem, jo tāpat šīs 2 dienas tādas pusdarbīgas vien sanāks.

  3. Kā jau aizkadrā noskaidrojām, man tā ir bēda. Ledusskapis tukšs, metāla detaļu veikals ciet. Omm.. Bet labi, ka ir labi cilvēki, kas vismaz otro lietu palīdzēja atrisināt un Antuanete dabūs to, ko gribēja un kāds nepaliks bez svētku dāvanas. Bet sestdienas.. protams, būs. Nākamgad. Šogad vairs nevienas šitādas darbīgās nebūs. Vai nu Ziemeļpols, vai jāstrādā. Ziloņi nākamgad.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.