Sietspiede

Jums patīk radošās darbnīcas un patīk iemēģināt roku dažādās jaunās lietās un tehnikās? Gribētu pamēģināt darboties ar mālu? Ar porcelānu? Bet varbūt izmēģināt sietspiedi?

Manuprāt, sietspiede ir tas, kas pēdējā laikā Rīgā ir kļuvis par tādu kā modes lietu. Tā ir lieliska iespēja kādu savu apģērba vai kādu auduma gabalu padarīt unikālu un īpašu. Tā arī mēs Kaņepes kultūras centra pasākuma – tirdziņa “Marakeša” ietvaros izmēģinājām savas prasmes, pirms tam labi patīrot Hahāunemmm veikala plauktus. Sak, labai apdrukai, labu trikotāžu. Kā viss notika, skaties bildēs.

Viss sākas ar īpašā sieta izvēli, zīmējuma izvēli un krāsas uzklāšanu. Sietspiedei tiek izmantotas tekstila krāsas, kurām pēc tam nepieciešama karstumapstrāde, ja tā varu izteikties. Kāds zina labāk, palabojiet.
Kad krāsa uzklāta, to, izmantojot spēka un tāda kā dēlīša palīdzību, izlīdzina, vairākas reizes šurpu turpu velkot uzklāto krāsu dažādos virzienos, lai tā kārtīgi iestrādātos audumā.
Šajā bildē top kāds cits izstrādājums, bet tālumā redzams posms, kad siets un audums jau ir šķirti. Krāsa tiek nožāvēta ar fēnu. Tas jādara rūpīgi, lai zīmējums nejauši nenosmērētu pārējo auduma/apģērba gabalu. Nākamais solis – ar gludekli zīmējumu piegludina akurāt trīs minūtes.
Tadāāā! Tas ir tas, ko iegūstam rezultātā. Visu mūsu darbu tapšanas laikā galvenais, par ko domājām, nez kā to sietu izgatavo. Tas mums ir vēl neatbildēts jautājums, jo mēles mutē jau arī nav un pavaicāt jau ar nav prāta ;)
Tas pats zīmējums citādākā variācijā – tumša krāsa uz gaiša fona. Afro tautumeita.
Stilizēts Austras koks iegulst tieši starp lāpstiņām. Anda gan teicās, ka tas esot žīdu svečturis, savukārt es iebildu un teicu, ka kārtīgs auglības simbols.
Un mugurā tas izskatās šādi te! Priekā!

Kas attiecas uz sietspiedes darbnīcu, tad jums ir lieliska iespēja draudzīgi bariņos, vai arī pa vienam doties uz Latvijas Nacionālās mākslas muzeju un piedalīties radošajās darbnīcās. Vairāk informācijas TE. Ir nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, kā arī dalības maksa būs 2 Ls. Vislabāk līdzi ņemt kādu savu T-kreklu vai audumu, jo ne jau vienmēr vēlmes sakrīt ar to, ko var dabūt uz vietas. Par citām muzeja radošajām darbnīcām lasi TE.

Published by

Kni

Love yourself more

16 thoughts on “Sietspiede”

  1. Mēs tik ļoti iegājām garšā, ka apdrukājām četrus krekliņus un uztaisījām lielisku reklāmu, jo aiz mums sapulcējās rinda. Tiesa gan, mazās dāmiņas bija vīlušās, ka šādus krekliņus kā mums dabūt nevarēja, jo mēs ar tiem pašas atnācām un tie mūsējie. Pirmajā Marakešas pasākumā uz šo nobremzēju, jo likās, ka noteikti dārgi un tā, bet ne – 1.50 Ls par apdruku. Krekliņš uz vietas bija 2 Ls, savukārt auduma maisiņš laikam 1.50 Ls. Nu labi, mūsu Hahāunemm krekliņi bija mazliet dārgāki (un izskatīgāki), taču tas noteikti bija tā vērts. Ieguvām ļoti daudz pozitīvu emociju un iemācījāmies ko jaunu. Patiešām no sirds iesaku, ja sanāk aiziet uz LNMM.

 1. Nezinu, vai tā ir kļuvusi par modes lietu, taču, kā tas siets top, vari pavaicāt man. Varu pat rādīt. :)

  1. O, šo gan es patiešām ļoti labprāt uzzinātu. Pētījām pret gaismu, minējām, bet tā arī neizdomājām.

 2. Dikti glīti! Un to bildi sietā izkodina ar skābi, kur krāsas vairāk, tur caurumi “izēsti” lielāki ( tā man šķiet).

 3. Kārtējo reizi priecājos, cik burvīgi! Izvēlētais raksts un zīmējums – manai gaumei pat ļoti prātam – eh, pati nemaz neiebilstu tādus krekliņus saukt par saviem :D

 4. Man tīk radoši padarboties un vēl tikt pie tādiem jaukumiem! Paldies par ieteikumu!

 5. Patiesi priecājos, ka šis ieraksts jums ir noderīgs un uz darbību rosinošs.

  Si, Tu Svilpem tagad nocēli visus paraugdemostrējumus! ;)

 6. Es jau tik teorētiski zinu – praksē neesmu mēģinājusi. Varēs svilpt un demonstrēt uz nebēdu..

  1. Es piesakos “uz Tevi” nākamnedēļ! Klau, Tu nāksi ciemos un es Tevi barošu ar kūkām.

 7. Jēē! Kā man ir paveicies – Rīga+Kni+Kūkas – kas var būt labāks par šo! Es sevi Tev rezervēju (un savu kāro vēderu) :D

 8. Pirmkārt, mani uzrunāja krekliņa zīmējums (wow!), tikai tad – notikums… bet domāju, kāpēc gan ne?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.