Slēptie varoņi

Saīsinātā darba nedēļā nepieciešams patiess piesātinājums, tāpēc esmu jums sagatavojusi mazu ekskursiju. Ejam uz izstādi!

Tiekot pāri Akmens tiltam, pāri ielai skatoties no Latvijas Nacionālās bibliotēkas puses, ielas galā uz stūrā ir kāda glīta ēka – atjaunota arhitekta Reinholda Šmelinga projektētā skolas ēka (Raņķa dambis 1). Šobrīd tur mitinās arhitektūras un dizaina studija “xcelsior”, kuras izstāžu zālē apskatāma brīnišķīga Vitra dizaina muzeja izstāde “Slēptie varoņi”.

Izstādē apskatāmas mums ikdienā zināmas lietas (kopumā 36, 2 stāvos), kuras patiesībā veic varonīgu darbu. Tās ir pierastas un ierastas tik ļoti, ka vienmēr bijusi sajūta – tās bijušas te mūžīgi. Citējot: “Kas padara ikdienišķu lietu par Slēpto varoni? Tā top no ģeniālas, viegli saprotamas idejas. Tā ir saražota miljardiem reižu un veido neaizstājamu satvaru ikdienas dzīvei. Tā palikusi būtiski nemainīga gadu desmitiem ilgi. Citiem vārdiem sakot – tā ir ikdienas klasika.”

Izstāde skatāma līdz 31.12.2014. darba dienās no plkst 10.00 līdz 19.00, s.,sv. – slēgts. Ieeja – bez maksas. Ja tev ir iespēja, aizej! Es jums parādīšu tikai bildes, bet tie apraksti un stāsti, kas pavada katru no lietām, ir kā aizraujošs ceļojums. Atklājumiem pilns ceļojums.

Daži no varoņiem. Etiķetes. Svītru kods. Knupītis. Dībeļi. Līmlapiņas, kuras patiesībā radušās dēļ neveiksmīgi izgudrotas līmes. Grafīta zīmuļi. Leikoplasti. Viens no skaistākajiem un gaišākajiem varoņiem – spuldzīte. Knaģi. Prezervatīvi. Lego klucīši. Tetra paka. Tējas maisiņi. Atstarotāji. Saspraude. Konservēšanas burkas.

Maza atkāpe. Šis man likās īpaši simpātiski, jo sauklis, kas no vācu valodas tulkojams kā “piestāv katram”, bet, spēlējoties ar vārdu “stehen”, tulkojumā, stāvēt, var arī to domu pavirpināt citādi.

Iespēja iekonservēt atmiņas. Burtiski.

Lai jums atklājumiem bagāts izstādes apmeklējums!

P.S. Kurš ir tavs slēptais varonis?

Published by

Kni

Love yourself more

3 thoughts on “Slēptie varoņi”

    1. Tev jāpalūdz kādam no radiem, kam ir planšete, lai pastaigā un izrāda Tev izstādi tiešraidē :) Zinu kādu, kurš tā ir darījis. Mīļi.

      1. O, es tā darīju viena drauga doktora grāda aizstāvēšanas laikā. Turēju planšeti tā, lai viņa čoms, būdams citā valstī, arī redzētu. :)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.