Ticēt. Noticēt. Uzticēties.

Ja līdz šim tirgū man bija tikai gurķu dīleres, tad esmu aizdienējusies tik tālu, ka nu ir arī sava siera sagādniece. Citi svētdienās iet uz baznīcu, es uz tirgu. Noskaitu lūgšanas visu varenajam garšu dievam un pilnu somu eju mājās.
Kad šodien pirku ierasto sieru, kundze uz atvadām teica paldies ar to, ka jau kuro svētdienu nāku tieši pie viņas. Biju arī pie gurķu sievām un apliecināju savu ilgadējo uzticību. Lai kā arī būtu, tāda es esmu. Ja reiz esmu izdarījusi izvēli, es nemētājos pa labi, pa kreisi, meklēdama it kā labākus variantus. Lūkoju ko jaunu, lai neiesūnotu, taču esmu uzticīga pamatvērtībām. Visā šajā stāstā ir arī ēnas puses. Cilvēkus, kas ir uzticīgi un tic, ir visvieglāk piemānīt un apkrāpt, jo pavisam vienkārši, viņi tic.
Pat tajos brīžos, kad apzinos, ka dzīve mani krietni purinājusi un pļaukājusi, es ticu, ka cilvēkā ir kas labs. Tā nu es katru svētdienu eju uz tirgu. Ar savu ticību labajam.

Svētdienas dziesma visiem tējotājiem, bet īpaši manai Zanei.

Published by

Kni

Love yourself more

3 thoughts on “Ticēt. Noticēt. Uzticēties.”

 1. Ja tie cilvēki ir ieinteresēti, lai pie viņiem nāktu vēl, viņi arī neieteiks pirkt, ja produkts nebūs kvalitatīvs. Šo esmu pieredzējis arī parastā veikalā, kur iegriežos pirmoreiz, vai ļoti reti.
  Un katrā cilvēkā ir kas labs, tas tiesa.
  Internetos ir pat teiciens – katrā no mums snauž ģēnijs. Tikai dažos ļoti cieši…

  Lai smeķē!

 2. Es arī tikko no tirgus – tur var veldzēt garu un pabarot miesu. Man ir savs ābolu tēvocīts – viņš parasti uzmet kādu pārīti augļu pa virsu vai kopā ar atlikumu iespiež saujā kādu nieku – plūmi, zemeni, šodien, piemēram mandarīnu. Ir savs olīvju puisis – man pat nav jāsaka, kuru šķirni ņemšu un reižu pa reizei bonusā saņemu plāceni ar saulē kaltētiem tomātiem. Siera onkuliņš – sniedzot preci saka lūdzu madam! Vai varbūt mademoiselle? Indiešu veikala smukais puisis allaž apjautājas kā man iet un zina, ka bez visa cita, gribēšu arī vienu samosu.
  Atceries sarunu par hurmām? Šodien nopirku kasti pa 4€ – stiepu atspērusies.
  Jā! Tirgus dienas, viennozīmīgi ir manas laimīgās dienas!

 3. Šodien tieši arī biju tavā “svētdienas baznīcā”, nodomāju, ka būs man šī tradīcija jāpārņem.
  Ar interesi vēru vaļā svētdienas dziesmu :D nu, protams…Pilniiiigiiii vieeeens :D :D

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.