Tirgošanās – un kas man par to būs?

Sieviete: Mīļais, iznesīsi miskasti?
Vīrietis: A kas man par to būs?

Ik reizi, kad radio dzirdu Maximas reklāmu, kurā sarunājas šis pāris, man uzmetas zosāda.
Kas, kas būs? Pa muti būs! Nu kā var kaut ko tādu atskaņot? Labi, es saprotu, ka tas ir absolūti ikdienišķs un ierasts “tirgošanās” rituāls ģimenēs un attiecībās kā tādās, bet vai tad šāda veida tirgošanās jāatskaņo kā normāla parādība? Ko tad domās bērni? (Jā, jā, es jau atkal par viņiem satraucos) Ko padomās bērns? Lūk, atbildiet man, reklāmas teksta autori?! Tikai to, ka tas ir normāli, par katru pakalpojumu vai lūgumu prasīt kaut ko pretī, taču kurš viņiem izstāstīs, ka ne vienmēr par padarīto kaut kas ir jāsaņem pretī? Kad mamma palūgs sakārtot istabu, ko sīkais saklausījies šādu reklāmu teiks? KAS MAN PAR TO BŪS! Nu dien, gribas teikt, ka daudz izrunāsies, pa muti būs (Nesatraucieties, nesitīšu bērnam. Viņiem taču ir tiesības, …nav pienākumu.)
Ziniet, kāpēc vēl man šis “Kas man par to būs?” tracina? Jo sieviete palūdz mīļi. Viņa neizsaka pavēli. Viņa nesaka: “Paklau, vecais, beidz lūrēt TV un iznes atkritumus!” Bet ko viņa saņem pretī? Tizlā balss tonī izteiktu: kas man par to būs? Iedomājieties, karalim kaut kas palūgts, viņš jūtās traucēts!

Tracina vēl arī tāpēc, ka vīrietis tiek attēlots kā kaut kāds tizlenis, kurš bez samaksas i pirkstu nepakustinās, i netīrās zeķes nenovilks. Pilnīgi neko nedarīs.

Kas man par to būs?
Izdomājot reklāmas turpinājumu, es gan varētu pateikt, kā viņam nebūs =P

Foto humoram no momlogic.com

Published by

Kni

Love yourself more

10 thoughts on “Tirgošanās – un kas man par to būs?”

 1. Bet Kni, vai esi ievērojusi, ka šajā reklāmas ciklā tas nabaga Maximas vīrišķis visu laiku tiek pateisīts par tizleni?
  Kāpēc mājās dūmi? Vīrs cepa kartupeļus, bet eļļu aizmirsa uzliet. Tizlenis.
  Gada diena? Jāstiepj kaste ar šampīti sievai, jo uzmini – vīrs par to aizmirsa!

  Držiāk te nevis tik daudz par bērniem jāsatraucas, bet pašiem vīriešiem jāsatraucas, kāpēc reklāmās tiek reklamēti tie tizlie veči, nevis visi tie fantastiksie vīrieši, kādi ir.

  :) Kni, nevaru vien beigt priecāties, ka esi atpakaļ.

  1. Jā, Une, tieši par šo pirms stundas pie kafijas tases apspriedām ar Gaismu. Kur ir sāls, tā darīt. Kāpēc vīrietis tik stulbs un nejēdzīgs tiek attēlots? Tā, tagad es jau satraucos par abiem diviem variantiem :D JO pirmkārt, par tiem bērniem, kas to visu dzird un skatās (būsim atklāti, caur jokiem un spēlēm viņi taču ļoti daudz ko mācās tie mazie atdarinātāji) un, otrkārt, par vīriešiem. Manuprāt, negodīgi un kaut kā… man pat vārdu nav. Šaurpieru teksti. Nesaprotu. Tiešām nesaprotu.

   P.S. Unīt, zini, kad būs vēl foršāk un kad arī es priecāšos? Tad, kad es atsākšu lipināt, cept un lakot =) Citādi, man ir prieks, ka Tu priecājies!

   1. Saprotu, ka man tagad jāuztaisa kāds pasūtījums, lai rinda garāka un Tev neerti tik ilgi stāvēt dīkā :p

 2. āāāā, paldies Dievam, ir vēl kāds, kam besī tā reklāma…es ar par to cepjos :D sevišķi, kad vēl pēc tam reklamē alu, tipa, lai iznestu miseni- jādod viņam alus….. āāā… tagad vēl manā antitopā ir premium saldējums- meitene ar rozīnīti…yakkī!!!!

 3. Ne par reklāmu, bet katrai “problēmai” ir arī otra puse. Bet par reklāmu, gribētu redzētu tādu, kur Kni saka, ka taisa smukas aproču pogas svešiniekiem.

  1. Signi, Tu piesakies par svešinieku?
   Pēc Jāņiem sākšu atkal darboties.. vismaz mēģināšu, jo pauze būs bijusi pamatīga.

 4. Neklausos radio, bet šodien dzirdēju TO Maximas reklāmu. Nošausminājos, padomāju un sapratu, ka mūsmājās miskasti iznes… nu laikam jau vīrs. Es kaut kā par to pat nedomāju. Un alu no manis viņš reizēm var dabūt tāpat. Jo forši.
  Reklāma briesmīga. Kā jau mēdz būt.

  Jauks blogs, btw.

Comments are closed.