Un labi vien ir, ka man nav

Tajā dienā, kad uzzināju, ka mana iecienītā seriāla nākamo sēriju rādīs vien 18. aprīlī un ka līdz šim datumam būs jāgaida mēnesis, sāku meklēt alternatīvas, ar kurām nomierināt sakarsušo prātu. Filmas biju skatījusies bez apstājas, tāpēc nolēmu ieturēt nelielu atturēšanos.

Pēc tam, kad internetā biju noskatījusies vienu “Ievas pārvērtības” raidījumu, vienu “Vīrietis zem paklāja”, t.i., uz paklāja, sapratu, ka tā ir svētlaime, ka manās mājās televizora nav, jo tas, kā sāku uzvilkties visu to skatoties, satraukto prātu nevis atvēsināja, bet karsēja vēl vairāk.
Ievas pārvērtības likās dīvainas vien ar to, ka visas sievietes, lai kādas viņas turp neierastos, vienmēr tiek sataisītas apmēram vienādas un apmēram pēc abu divu raidījuma vadītāju gaumes. Gluži kā Indijā, kad esi ticis kādā taksometrā un vēlies nokļūt uz viesnīcu, Tevi vadās pa “šoferīša” viesnīcām. Tā arī raidījumā visas dāmas tiek vadātas pa vieniem un tiem pašiem veikaliem, kas loģiski ir sponsori, taču vai nevarētu tomēr pavariēt? Galu galā domāju, nez kuru tērpa daļu viņa par tiem 200 Ls varēs atļauties.. ievesta K.Millenas veikalā, kaut ko ar krietnu atlaidi nopirks. Nu labi, kleita sanāks, taču kurpēm būs jāpiemet pašai, ja vien tās nebūs maksājušas latus divdesmit. Galu galā, dāmas taču atnākušas ar savu sāpi un problēmu. Kāpēc viņām nomaina tikai “vāciņu”? Kāpēc veco plati, to, kas slikti skan, ir saskrāpēta un čerkst, liek jaunā vāciņā, bet necenšas kaut kā vairāk ievirzīt? Tik vien kā jauna štāte un viss?

Paklāja raidījums sakūra uguni vēl vairāk un dažai labai “ekspertei” (Marta, es ne par Tevi) manā prātā vairākas reizes tika aizšņorēta mute. Skatījos, gānījos un nevarēju saprast, kāda vella pēc nepārtraucu.
Kurā tur dienā vēl Ziedonim māju ar izķengāja un šķiet, ka tas arī pielika punktu akcijai “skatīšos latviešu raidījumus interenetā”.

Pāris klikšķi un man jau bija vesela raidījumu izlase krievu valodā un ticiet vai nē, bet skatoties 1tv.ru raidījumus, nevaru saprast, vai tos filmē ar citu kameru, vai dara ko pavisam citādi, taču nevienā raidījumā nav jāsakata botkina dzeltenās sejas, kādas regulāri var redzēt LNT. Turklāt pārvērtību raidījums, kuru jau vienreiz te noreklamēju, nenodarbojas ar vecas plates ielikšanu jaunos vāciņos. Tas ir vesels dzīvesstāstu raidījums, kur vadītājs, modes vēsturnieks Aleksandrs Vasiļjevs, neglauda vis pieglaimīgi pa spalvai, bet vajadzības gadījumā gan aizrāda, gan izsaka kādu dzēlīgu, bet sasodīti trāpīgu piezīmi. Tā ir vesela modes tiesa, kur ir gan apsūdzētais, gan apsūdzētāji, gan apsūdzības uzturētāji, gan arī aizstāvji. Līst asaras un skan smiekli, mirdz acis un atplaukst smaidi. Tas nav raidījums tikai par jaunām kurpēm un kleitu, tas ir raidījums par jaunu skatījumu uz lietām un notikumiem.

Turklāt, vai kādreiz kādā no Ievas pārvērtībām esat dzirdējuši raidījuma vadītājas stāstām, kā radies kāds no apģerba gabaliem? Kāda ir to vēsturiskā izcelsme? Vai kādreiz viņas ir mēģinājušas rakt dziļāk un mēģinājušas paskaidrot savus asos vārdus saprotamā veidā? Vai kādā modes raidījumā jums ir skaidrota vārda “snobs” izcelsme? Vai zināt, no kurienes patiesībā “nāk” džinsi? Ka džinsa audums patiesībā radies Francijā?

Ja arī jums sakārojas kādā mirklī palūkot to, ar ko esmu mazliet aizrāvusies es, tad klikšķiniet te. Katru darba dienu viens raidījums.

Bet vispār mans mērķis nebija pateikt, ka viss ir sūds, ko LV TV rāda, taču ir uz ko tiekties. Parakt dziļāk, lai tā plate vēlāk skan un ne tikai tiek pie jauna apvalciņa.

Foto: www.liveinternet.ru

P.S. Šo skatījos vakardien un, ak, dāmas, kāda dzirksts tai sievietei acīs! Un nesakiet, ka apģērbam nav nozīmes. Ja patiešām nebūtu, mēs jau sen staigātu pliki.

Published by

Kni

Love yourself more

35 thoughts on “Un labi vien ir, ka man nav”

 1. ai, a man gan patīk tās Ievas pārvērtības. Vislabāk ja pārvērš kādu galīgi depresijas māktu dāmu no laukiem. Uzfrišina, parāda, ka dzīvē viss vēl nav beidzies, sacaco un uzbur svētkus. Un nav jau tā, ka visas vienādi – vienai sakranus matus norkāsoja, vienai tumšus, citai blondus. Parasti jau tur atnāk dāmas ar īsiem matiem, tad jau tur neko jaunu neuzburt. Vajag ko tādu vajag! Ja meitene līdz 28gadiem nav vīžojusi sev uzacis sakārtot…. tad patiesi, labi, ka ir tāds raidījums! :) Nu un par garderobi, daudz jautājumu tur nav, lielākai dālai tā tiešām ir šausmīga – divas galejības, vai nu infantīla garderobe, kur 40 gadīga dāma grib izskatīties pēc tīnes, vai divdesmitgadnieces saģērbušās pēc ōmēm.
  Iespējams, ka lielāka dažādība būtu tad, ja dizainerus mainītu… bet enīvej, man patīk, ja gādam izdara labi! Un viņas tur visas aiz laimes raud :)
  BUUUUUUUUUUUU!

  1. Sirsniņ, es jau nesaku, ka nevajag, tikai tas viss tik pavirši. Tik virspusīgi. Loģiski, ka dāmas raud, jo beidzot kāds par viņām parūpējies, bet to garīgo bāzi veidot vajadzēja un kāds gan tur budžets. Cik lielu budžetu vajag, lai Tu pie manis atnāktu parunāties? Tik vien kā ūdenim un tējai. Sarunu vajag viņām, ne tikai to kamzoli!

   1. Ievas pārvērtības droši vien tiek uzfilmētas divās dienās. Vismaz tās pārvērtības, kas notika filmēšanas pārtraukumā ilga vienu dienu – no rīta līdz vakaram. Šobrīd nedaudz saskāros ar līdzīgu lietu, tāpēc pieņemu, ka iespējams 1 diena būtu par īsu visam, bet ar divām, trijām kā reiz pietiktu. Tad nu padomā – ko 2-3 dienās var paspēt? Sprintā izķidāt daļu garderobes (šaubos vai pilnīgi visu izvērtē), izdāļāt padomus, aiztrenkt uz veikalu komplektēt iespējamos variantus, nākamajā dienā frizēt, make-up, saģērbt un atrādīt. Kur vēl laiks psiho uzlabošanai? Tur vajag vairāk laika. Piemēram man pietika ar mēnesi 2x nedēļā pie fiziotarapeites, kuras attieksme pret dzīvi, iedvesmošana ar savu piemēru liek pārdomāt pašai, ka var arī tā forši pa vieglo. Turpretī pie cilvēka, kam it kā vajadzēja ar manu psiho nodarboties utt nekas nesanāca. mums pat kontakts nekāds neizveidojās tajās 4-5 tikšanās reizēs, līdz viņa piedāvāja, ka netērēsim viena otras laiku un atlikušās 5-6 reizes neizmantosim. Ko es ar to gribēju teikt? Nevar pēkšņi cilvēkam uz galvas uzmest sarunu biedru, garīgā pacēluma veidotāju un pašapziņas pucētāju, un gribēt, lai kaut kas notiek, ja viņi ir pilnīgi svešinieki, ja kontakts neveidojas un viss notiek it kā piespiedu kārtā. Tas viss prasa laiku, bet laika tur nevienam nav.

 2. Ja būtu lielāks budžets… varbūt pārvērstu arī iekšējo pasauli. Bet kā mēs zinām, tur vien ar aizmālēšanu nepietiks :(

 3. Njā.. man nav TV un līdz ar to es īsti nezini, kādus raidījumus tad tur rāda.. reizēm laukos iepazīstos ar programmu un noskatos kādu raidījumu, lai zinu, par ko apkārtējie runā, ja runā…
  Bet vispār es arī gaidu 18. aprīli :)

  1. Smejos balsī, jo šķiet, ka mēs gaidām vienu un to pašu.
   Dīvainā kārtā es mazliet kaunos par to, ka tik ļoti gribu to jauno sērīju un ka to seriālu vispār skatos, bet sūdu, pat Grēviņš skatās :D

   1. Njā.. es arī reizēm kaunos, īpaši, kad runājos ar vienu draugu, kuram pilnīgi nepatīk šāda tipa lietas… Bet man patīk un ko tur daudz satraukties… ja jau pat Grēviņš… :D

 4. Man Ievas pārvērtības ir kauns skatīties, es sarkstu un bālēju un dusmojos. Doma laba, bet izpildījums švaks. Un vēl- nesaprotu tos smalkos frizierus, kas nokrāso, izveido griezumu un pēc tam uztaisa ar difuzeru kaut kādu čupu uz galvas. Tikai vienu reizi biju patīkami pārsteigta par matu sakārtojumu. Sāku cepties, bet šis raidījums man reāla smeldze. :D:D:D

 5. :D nu man būs jāmeklē, kas tad ir ar to 18to aprīli.. :D jo no TV kastes vairs neko negaidu..
  Tik vien kā savās bonifācij-brīvdienās sniegu un vēju zemē iemācījos, kas ir The Big Bang Theory un How I met Your mother.. Patika, starp citu. bet ne tā, ka līdz atkarībai..

  Šodien pirmo reizi to “paklāja raidījumu” ar redzēju.. Un nez kāpēc atcerējos par Dāvidu, to mūsu pašu, kas tagad kaut kur tālu vai jau atgriezies.. Vo tas raidījums gan man patika – bez aizspriedumiem un tiešos tekstos..

  1. Tu galvenais nemeklē latviski :D un tajā 18. aprīlī runa būs par skūpstu. Vienu vienīgu, bet cik daudz runu un satraukumu ap to. Mmm..

   Par paklāja raidījumu: ja ekspertos neaicina Vaļicku, ja rudā bestija Ķestere nav pataisījusies pa ķēmu, daudz nerunā un ļauj viesim runāt, tad ir labi, bet, kā zināms, tā nebūs. :D

   1. Ja pareizi saprotu, par kuru serijāli ir runa, galvenais jautājums ir – vai tas notika realitātē vai arī kārtējās halucinācijas.

 6. Šī nu ir tā reize, kad man jāiebilst – man patīk Ievas pārvērtības, iespējams, ka šo mākslinieču stils ir man kaut kādā ziņā tuvs, tāpēc arī vienmēr priecājos par rezultātu. Pati šobrīd jūtos apmaldījusies stilos, līdz ar to es tajā gūstu daudz iedvesmas.
  Pie tam, – tu saki “sarunu viņām vajag, nevis kamzoli”, bet stilistes taču ar viņām tiekas krietnu laiku pirms raidījuma galarezultāta, kur viņas i runā pa dušam, i sniedz padomus… tur nav nekā pavirša vai virspusēja, tāds ir vienkārši mūsu raidījuma formāts… savukārt tas krievu raidījums man gan iedzen mazvērtību… (jāatzīst, ka neesmu noskatījusies no sākuma līdz beigām, bet, kad netīšām uzslēdzu – nepatika)
  Nu, izteikšos arī par Vīrieti uz paklāja. Daži patīk labāk, daži mazāk. Ļoti patika raidījums ar Pēru. Bet tās meitenes – vadītājas…. Kādreiz domāju, ka Doļģe ir tikai smaidoša būtne… :) un jāatzīst, ka šis priekštats ir krietni mainījies – man viņa patīk – kā viņa iziet no situācijām, jautājumi, izturēšanās (kaut protams liela daļa viss ir sagatavots, bet vienalga), savukārt Ķestere, par kuru līdz šim man bijis vienmēr labs priekštats – inteliģenta, gudra, ar pierdzi, kā vadītāja man nepatīk…
  Cik cilvēku – tik viedokļu!

 7. Pilnīgi piekrītu par tām “Ievas pārvērtībām”. Tai pašā laikā nespēju pretoties trešdienas vakara vilinājumam kārtīgi izbesīties – nevienu normālu raidījumu redzējusi vēl neesmu. Manuprāt, galvenais mīnuss ir tas, ka abas stilistes nemaz neņem vērā sievietes peronību, ko viņa dara ikdienā. Pēdējoreiz mazu bērnu māmiņu, mīlīgu sievieti apģerba kā avangarda mākslnieci (lai neteiktu putnubiedēkli). Atslodzei un sevis izglītošanai skatos What not to Wear.
  Ja Tev patīk Vasiļjevs, tad viņam ir divas interesantas intervijas vienā krievu raidījumā. http://www.youtube.com/watch?v=vJwrv6ESYqU

  1. Mmm, sirsnīgs paldies par šīm intervijām. Vasiljevs mani TĀ iedvesmo un izraisa apbrīnu. PALDIES!
   Tauta, noskatieties. Tāda humora un veselīgas ironijas deva!
   Tā “bilde” izveidojas automātiski.

 8. Tādi sētas bubinātāji kā Tu – ir un būs. Pārlasot ir skaidrs, ka par raidījumu producēšanu maz saproti. Pamēģini izveidot savu raidījumu ar sponsoru piesaisti un pēc iespējas plašāku mērķauditoriju ar iespēju īstenot visas savas ieceres. Neskatoties uz to, ko prasa no Tevis sponsori, raidījuma producents un TV kanāls. Ārzemēs labus seriālus aiztaisa ciet, jo nesasniedz plānoto mērķauditoriju. Kaut arī seriāls bija ļoti pat labs, tikai ne visi var to odziņu uztvert. Arī “Ievas pārvērtības” ir konkrētai auditorijai, ar konkrētiem naudas maisiem. Nedomāju, ka tas ir mērķēts uz tik stilīgām meitēnēm, kādas mēs visas esam.

  1. Bet kāpēc mēs vienmēr meklējam tikai attaisnojumus tam, lai paliktu tādā līmenī, kādā esam. Es taču neteicu, ka viss ir mēsls, bet gan norādīju, ka ir uz ko tiekties.
   Latvijā kritika ir kā svētā govs, taču manis pieminētajā krievu raidījumā eksperti atļaujas kritizēt pat stilistu darbu, bet mums te to nedara. Saprotu, ka sponsori noteikti uzstāj uz to, ka jābāž tā viņu prece kadrā, taču kāpēc to nedara citās valstīs. Vismaz ne tik ļoti, kā to dara te, kur jebkurā seriālā reklamē ibumetīnu, kur ekrāna viducī iebāž lielu uzrakstu L’oreal. Es saprotu, ka neesmu tas naudas maiss, uz kuru kaut kas tiek orientēts, taču man paliek skumji to visu skatīties. Un es neesmu vienīgā tāda “sētas bubinātore”, man tikai pietiek bezkaunības savu viedokli paust skaļi.

   Vēlu veiksmi un spēju attīstīties raidījumam, lai tādu bubinātoru kā es būtu mazāk.
   P.S. Taču tā vietā, lai taisnotos, es priecātos par raidījuma “virtuves” puses stāstu, lai labāk saprastu.

 9. Es Kni, esmu fans, pat tā var teikt krievu raidījumam un Vasiļjeva, man šķiet, ka Ievas pārvērtībām vēl krietni jāaug līdz tam līmenim. Krievu raidījumi ir kā lekcijas par modi, stilu. Un, jā nevienu pa spalvai tur neglauda un pēc vienas šnites netaisa, un Evelīna vēl reizumis nokritizē arī stilistu darbu, tā dāma man arī riktīgi patīk, viņa prot tik sulīgi izteikties, bet neesmu dzirdējusi, ka tas izklausītos pēc prastiem uzbraucieniem.
  Pateicoties tam, ka man ir Lattelekom televīzija, raidījumus ierakstu un noskatos sev ērtā laikā.

 10. ak jel, Modnij Prigavor jeb kā es viņu saucu “Modnijs” ir diktam labs raidījums. Dažbrīd pat man sagribas atrasties apsūdzētā lomā. Un Эвелина Хромченко manā skatījumā ir visgaumīgākā krieviete pasaulē + viņas dažbrīd pikantais humors un piezīmes ir tieši tas, kas vajadzīgs!

 11. Gustavo jau sen dziedāja, ka “modē viena bode ko” ;) tas laikam letiņu lielākais trūkums šajā sakarā

 12. Ja man nebūtu baigais slinkus un tik mežonīgi šodien nesāpētu galva, izteikos garāk! Īsumā, es piekrītu Kni kritikai, lielākā daļa latviešu raidījumu ir nebaudāmi un tos pārsvarā tādus padara paši raidījuma vadītāji, formāts un nedo Dies ja vēl pieaicina ekspertu kādu. Protams var čīkstēt, ka krieviem lielāks budžets, auditorija utml., bet kamon – var taču tik brutāli nepārdoties (sponsoriem) un var taču labas idejas realizēt par saprātīgām cenām. Bet ak jā, mums taču nav pat savu ideju!!! Un tur jau tā problēma.
  Patiesībā man mans iemīļotais seriāls “Ugunsgrēks” nenormāli tracina – debīls sižets, stulbs stilists, šausmīgs interjērs un neidomājami nodrāztas klišejas, ko aktieriem liek izspēlēt, bet paši aktieri ir super.
  Un, ja bribam pozitīvo piemēru raidījuma ziņā, iesaku Vides fakti, Ziemeļu pusē, 1000 jūdzes…. (da jebkur), Viss notiek un nestāstiet, ka tiem ir baigais budžets – cilvēki vienkārši strādā ar savu ideju un to pasniedz interesanti.

  Un galu beigās, iedomājaties, kas notiktu, ja kādu dienu Kni virtuvē viss būtu tumšs un būtu redzams tikai spilgti izgaismots uzraksts “Sponsoru trūkuma dēļ, virtuve slēgta”. Nu tas manuprāt ir tas pats, mēs te nākam, barojamies (intelektuāli), šad tad šo to nopērkam, lai Kni nemirtu badā un vilktu dzīvību (ironizēju, protams), bet nē, mīļā Kni, mūs lutina, neko neprasot ļauj te uzkavēties….nu īsāk, var taču radīt interesantas lietas, bez sponsoriem.

  Un Kni, lūdzu apsaidro mani par 18.04. esmu saintriģēta, bet nav spēka meklēt info un galu beigās man sāp galva.

  1. Bonuss Lienei par Vides faktu, Ziemeļu puses un 1000 jūdzu izcelšanu!!! Kā man viņi visi patīk!!! :)
   Un no aizkadriem zinu, ka ja viņiem vēl būtu budžets… tad tik mēs brīnumus (un visādas valstis 1000 jūdzēs) redzētu.. bet nav.. un šoreiz prieks, ka arī bez “BUDŽETA” ir bauda!!!

  2. Ziemeļu puse, tas raidījums, kur tie abi ceļo pa ziemļvalstīm… tur tak vairāk kā skaidrs, ka to sponsorē attiecīgās valsts vēstniecība! Un kā zināms… tās valstis nav nabagmāja! Tur jau mērķis, lai pati aizbrauc apskaties, tā kā nekāds” ibumetīns” tur nav jāreklamē, bet tas, ko valsts piedāvā.

   1. Une, ir ļoti liela atšķirība, KĀ reklamē. Nav runa par to, ka nevajag reklamēt. Ja man ekrānā bāž ūdens glāzi tik teatrāli, tak skaidrs, ka madāma šobrīd reklamē. Ja sāk stāstīt par kādas smērītes iedarbību, tak skaidrs, ka reklamē.
    Savukārt raidījumam “Ziemeļu puse”, lai kura valsts to sponsorētu, pa priekšu iet pats raidījums, nevis reklāma.
    Man domāt, ka mēs domājām divos dažādos virzienos un par diviem dažādiem aspektiem.

    1. No kā Tu vairāk gūsti baudu – uzzinot par valsti, tās tradīcijām, vai tomēr par to, ar kādu ātrumu ūdens glāzē kustās gāzes burbulīši? :D Mēs tiešām visu izrunājām aizkadrā. To, ko Une nesaka un cepas aizkadrā, viņa ir strādājusi 3 raidījumu veidošanā. Tāpēc cepās. Viņai visas tiesības, bet viņa man emocionāla. Aizkadra doma bija skaidrāka =)

     Galu galā ir diezgan pofig, cik naudas iedeva. Svarīgi ir tas, kā šo naudu izlieto.

 13. Paldies, Liene, par humora dzirksti un tieši ar tādu visu šeit vajadzētu uztvert. Paldies arī, ka pabalstāt mani, lai es vēl vilktu dzīvību un ka ļaujat iztikt bez sponsoriem. :D Turklāt vēl paldies Tev, ka piemini tos lieliskos raidījumus: Vides fakti, 1000 jūdzes un Ziemeļu pusi.

  Gichai paldies par citādāko viedokli. Tu taču zini, ka man patīc tāpēc vien, ka neslēp savas domas, ja tās nesakrīt ar vairumu runātāju.

  Bet vispār te vēl pietrūkst viena viedokļa, kurš ir tipisks šāda veida diskusijās: PRIECĀJIETIES, KA VISPĀR KĀDS KAUT KO DARA. O, šis man vienmēr izraisa smieklu šalti. Sanāk, ka man jāklanās visu to priekšā, kuri dara un dara nekvalitatītvi, dara darīšanas pēc. Tad ko, ja Hofmanis kritizē Rīgas satiksmi, tas nozīmē, ka viņam būtu jātur mute un jābūt pateicīgam, ka vispār autobuss kursē? Kāpēc?

  P.S. Par 18. aprīli Tev ziņa epastā.

 14. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D nu Kni!!!
  Tu māki pārsteigt!
  Bet labi, es klusēju, pati skatos Ugunsgrēku :D :D :D
  P.s. Zentiņa tikko sadeva uguņus Leonam :D :D :D

  1. Smejies, smejies, es pati smejos :D
   Esmu redzējusi visas šī seriāla sezonas un to jauno sēriju gaidu jo īpaši dēļ tās neparastās mīlas dēļ. Tādu savienojumu – Upper East Side un Brooklyn. Tik skaists savienojums un pats jaukākais viņi paši viens no otra kautrējas. Mmmm. Zinu, zinu, baigais sīrups, bet es nevaru sev neko šajā sakarā padarīt un netaisos darīt.

 15. o, es tieši arī gribēju pie sevis par ievu raidījumu uzrakstīt! man sākumā jaunās dizaineres patika, bet pēdējie divi raidījumi bija ūber :D taču mans all times favourite bija vecais mājokļa raidījums, kur ar lielu sparu tika izmantoti oldskūl tēvē efekti kā cilvēka “pazušana” vai bildes “viļņošanās”. akdieeeeees :DD

  1. Redzēju pie Tevis cibiņā. Sajutos tā, ka tomēr neesmu viena ar tādām savām domām un komentāri Tev tur vienkārši ieper.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.