Viņa ir Koko, viņa ir Šanele!

Vēls jau? Muļķības!
Paņēmu pauzi, lai atpūtinātu acis un pirkstus, un izmantotu šo mirkli, lai pastāstītu un atgādinātu par trim filmām, no kurām divas šonakt paspēju noskatīties. Saku divas, jo trešo biju redzējusi.
Filmu “Koko pirms Šaneles” (Coco Avant Chanel) noteikti daudzi no jums (tieši tāpat kā es) noskatījās pagājušajā gadā kinoteātrī un lieliski atcerās, cik apburoša bija Odrija Tatū, izdzīvojot tos mirkļus, kā no Koko izauga Šanele. Dumpiniece Koko, lieliska mūzika, elpu aizraujoši dabas skati, reibinošas mīlas ainas un ausis kutinoša franču valoda.

Tajos mirkļos, kad īsti nezinu, kādu filmu noskatīties, palūkojos kādas manas lasītājas lapā. Paldies Tev, par to listi, ko esi izveidojusi! Patiešām noder. Tieši tur arī nonācu pie ieteikuma par kādu citu šī paša stāsta ekranizējumu, kas uzņemts 2008. gadā – Koko Šanele. (Coco Chanel) Pievienotais apraksts kā jau apraksts, taču piebilde par to, ka šī filma “iespārda Odrijas Šanelei :D” raisīja skaļus smieklus. Kaut ko tādu taču nevar laist garām. 3 stundas un 18 minūtes gara filma, kas sastāv no divām sērijām, patiešām arī no manis iegūs augstāku vērtējumu, nekā es to dotu augstāk minētajai filmai par Šaneli. Vēl izjustāk, vēl niansētāk, vēl smeldzīgāk. Un tās tango scēnas.. Mmmm…

Spēks rodas ciešot sakāvi, nevis gūstot uzvaru.

Turklāt ļaujiet man jūs iedrošināt, tās trīs stundas paskries nemanot.

Trešā filma ir gluži vai otrās turpinājums, jo parāda Šaneles dzīves periodu pēc mīļotā cilvēka zaudēšanas.
Koko Šanele un Igors Stravinskis (Coco Chanel and Igor Stravinsky). Pēc trīsstundu filmas, kas, lai arī smeldzīgu sajūtu piesātināta, šo bija grūti skatīties. Pasmaga, nospiedoša sajūta, kā atgādinājums, cik tomēr ģeniāliem cilvēkiem nelaimīga dzīve. Sadedzinot sevi. Noskaņu lieliski attēlo treileris.

Tagad gan – tiem, kas guļ, lai labs miegs, bet tiem, kas tādi paši naktsputniņi kā es, lai darbīga nakts!
Siltu svētdienu!

Published by

Kni

Love yourself more

7 thoughts on “Viņa ir Koko, viņa ir Šanele!”

 1. :) naktstauriņiene Ilziite lēnām atkal kravā čemodānus.. Lai tev vēl vismaz 2 siltas svētdienas! Man būs karstas… :) :) :)

  1. Gaidīšu Tevi atpakaļ ar stāstiem un piedzīvojumiem. Iesim uz tēju, vīnu, salātiem, zupu un saldo :D

 2. No šī m esmu redzējis tikai “Coco Avant Chanel” – un skatījos tikai tāpēc, ka patīk filmas par reāli eksistējušiem cilvēkiem.
  Laikam arī šīs divas būs jāiekļauj filmu listē.
  Un Odrija Tatū ir fantastiska jau kopš “Amēlijas” laikiem. Franču kino nepatīk, bet Odrijas Tatū dēļ esmu noskatījies ne vienu vien filmu. :)

  1. Klau, bet noskaties to trīsstundnieci. Es Tev iedošu adresi, kurā var strīmot un nebūs jāpiepūla smadzene, lai tekstu saprastu, ja Tu draudzējies ar krievu valodu.
   Man ir tāda silta sajūta, ka Tev tomēr tā trīsstundu patiks labāk, lai gan arī es esmu liela Odrijas apjūsmotāja un Amēlija ir viena no manām mīļākajām filmām.

   Ja vēl kādam vajag to adresi, rakstiet epastu. Padalīšos!

   1. Tā kā man patīk melodrāmas,turklāt tādas, kuras ilgākas par divām stundām, tad klausīšu Tavam padomam. ;)

    “Coco Chanel and Igor Stravinsky” skatīšos pirmo. :)

 3. Perfekts ieteikums! Es jau krāju filmas aukstam laikam. Tagad vasarā galīgi nesanāk neko paskatīties. Tikai izstāsti, kādā secībā Tu iesaki viņas skatīties?

  1. Redz, secība tieši tāda arī ir, jo Stravinska periods te iederas kā pēdējais, ja skatās dzīves notikumu gaitu, bet.. es nez.. pabeigt šo filmu sēriju ar Stravinski? Skaties, kā gribi, bet pēdējo ņem to trīsstundnieci :D

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.