Kā pandēmijas laikā nenopirkt ziemas zābakus

Sāksim ar to, ka neesmu cilvēks, kurš ar baudu ķemmē veikalus, metas visos interneta veikalu piedāvājumos ar augsti paceltu maksājumu karti, lai pēc tam publiski paraudātu par izkūpējušo tikko saņemto algu. Es esmu cilvēks, pie kura skapja Mari Kondo raudātu gaužas asaras un lūgtos, lai kaut ko nopērku.

Pirms atsākās šis “sēdi mājās, valkā treniņbikses” laiks, pēdējo reizi iepirkties biju kaut kad maijā vai jūnijā, ieskrienot vien pāris veikalos un iegādājoties patiešām nepieciešamos apģērba gabalus, jo man visa kā ir gana, iet visi mani pulksteņi un visi viņi zvana. Bet tad pienāca decembris, visas bodes aizvērās uz ilgu neatvēršanos, kā par spīti uzsniga sniegs un iestājās aukstums, pavēršot manu skatienu pret vecajiem neglītajiem zābakiem un pat ļoti jauko, bet pārāk īso ziemas jaku. Ja jakas jautājums tika atrisināts zibenīgi, tad zābaku jautājumā esmu nonākusi jau trešajā piegājienā, naivi cerot, ka vismaz šajā reizē paveiksies.

Latvijas interneta veikalu šausmas
Tā kā līdz šim nevienam nebija tādas vajadzības, Latvijas apavu interneta veikali pēc savas fukcionalitātes ir kaut kādā tālā pagātnē vai arī eksistē pēc principa, galvenais, ka ir, jo varēja taču nebūt un tad jūs visi redzētu vellu.
Patiesībā, lai nopirktu zābakus kādā no populāro apavu veikalu internetveikaliem, vellu nākas ieraudzīt vairākkārt. Kaut vai pēc Somijas apavu lapas apmeklēšanas viegli sāk raustīties plakstiņš, jo filtru sistēma vēlas cilvēkos uztrenēt izlēmību. Izvēlējies apskatīt 37. izmēra apavus, tad skaties, jo citus izmērus tajā laikā tev nerezēt. Gribi ādas apavus, aizmirsti par auduma. Katrs filtrs pieļauj tikai vienu izvēli.
Ja gribas, lai raustās abi plasktiņi reizē, tad jāiet uz veikala Gabi mājas lapu. Savukārt NS King mājas lapa nožagojas pēc katras izvēles, ko veic filtros. Influenceru “ņem manu kodiņu” izreklamētā AboutYou lapa spītīgi met apavus, kuri krietni pārsniedz tevis izvēlētās summas diapozonu. Vienīgā lapa, kuru gribas patiesi uzslavēt, ir Weekendshoes. Nezinu, kurš censonis viņiem raksta apavu aprakstus, bet tas cilvēks ir paveicis svētīgu darbu, kādam viegli izmisušajam palīdzot tikt galā ar izvēli. Viena no retajām lapām, kura ir iespringusi uz maksimāli detalizētu foto pievienošanu.

Pirmā pasūtīšanas reize
Pēc ilgiem meklējumiem izvēlos kāroto, un draugi laipni piedāvā izmantot savu smalko kontu, lai pie zābakiem tiktu par labāku cenu un iespējams, arī ātrāk. Zābaki ierodas, it kā der, bet it kā neder un pilnas laimes aplauzienam arī izrādās, ka kāds aprakstā ir samelojies, norādot, ka tie ir ādas. Paldies, nebūs. Sūtīšana atpakaļ ir bez maksas, tik vien kā jāpiedzīvo neērtības, pastāvot rindā pastā.

Otrā pasūtīšanas reize
Tiek izmantots vietējais interneta veikals ar cerību, ka pie zābakiem varēs tikt ātrāk. Gaidīšanas ilgums ir apmēram tāds pats kā iepriekš un piegāde neko nemaksā. Iepriecinoši ir tas, ka nepieciešamības gadījumā, ja apavi nederēs, tos varēs triekt atpakaļ ar pakomāta starpniecību. Zābaki, protams, izrādās par mazu, neskatoties uz to, ka sīki un smalki tika saguglēti visi apraksti, visi parametri par zābaku iekšpēdas garumu. Lai atpakaļ sūtīšanas process neliktos pārāk viegls, veikals atgriešanas lapu pievienojis lietuviešu valodā. Sazvanot veikalu, noskaidrojas, ka, jā, tā viņiem diemžēl esot.

Trešā pasūtīšanas reize
Pasūtījums tiek veikts pirmās sūtīšanas reizes interneta veikalā. Šajā pasūtīšanas reizē mana neizlēmība man maksā to, ka noskatītos zābakus kāds savā grozā ir iemetis ātrāk un es neesmu pasējusi tos uz 30 minūtēm iesaldēt savējā. Tā kā mans optimisms (vai naivums) ir bezizmēra, tiek nolemts pie reizes mēģināt nošaut visus iespējamos zaķus un pasūtīt ne tikai ziemas zābakus, bet pie reizes paķert arī pavasarim, jo tad, kad kaut ko ļoti vēlas, Nacionālā Apvienība sadodas rokās un.. (viņi var pastāstīt, kā piepildīt savas vēlmes, pilnībā ignorējot vairākuma iebildumus).

Lūk, un tagad atliek gaidīt.

Rezumē? Lai šādi izpildītos un šurpu turpu sūtītu zābakus, kontā ir jābūt naudai. Sorry satori, bet tie ir tādi mazliet priviliģētu ļaužu izgājieni, atļauties reizi nedēļā vai divās iesaldēt naudas līdzekļus, jo tie neieripo atpakaļ kontā uzreiz, kā tiek aizvērtas pakomāta durvis vai paciņa nodota atpakaļ pastā. Jā, var mēģināt kaut ko izzvejot andelemandele, uzprasoties uz pielaikošanu, bet arī tur neviens neko tā pakaļ nemet un ir jāzina, kuros brīžos dāmām ir lielā luste izvietot preču sludinājumus. Jā, ir ļoti viegli teikt “pērciet internetā”. Es arī tā teicu, bet apavi nav ne maizes klaips, ne iecienītā desa, pat ne t-krekls, ar kura parametriem gauži aizšaut garām.
Tā nu es te mētājos.
Ar naudu.

Veiksmes un izturību!

P.S. Ja nekur neiet, zābakus nevajag muahahaha.

Published by

Kni

Love yourself more

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.