Deguna stāsti

Medicīnas iestāžu apmeklēšana sērgu laikā, kad no katra tur sēdētāja izplūst baciļu jūra, ir gauži nejēdzīga. Te nu ir brīdis, kad jāpārfrāzē Koelju, kas nenobriedušiem prātiem ieskaidro, ka pasaule attiecīgā brīdī sadosies rokās, lai palīdzētu, jo vienīgais, kas iespējams arī sadosies savās netīrajās roķelēs, ir vīrusi un baciļi, kas vienas, ar kabatas lakatiņu nenotvertas šķavas veidā apvīsies atnācējam ap kaklu kā tādi kreļļu zirnīši.

Sēdēju aiz baltām durvīm svaigi remontētās telpās. Nila svētība spodrināja Rīgas 1. slimnīcas poliklīnikas jaunās flīžu grīdas un gludi krāsotās sienas, kamēr aiz baltajām durvīm kāds enerģiski kāsēja, pieklepojot gaisu, kurš pēc brīža man būs jāelpo.

Telpa bija pietiekami plaša, lai tajā ievietotos vēl pāris ārstu darba vietu, bet viņš tur bija viens ar koši dzeltenu krēslu un jaunmodīgu monitoru. Kungs gados, ar pliku galvu, kuru rotāja daži simti sirmu dīgstu. Brilles un kaut kāds štrunts starp tām, kas veco vīru padarīja līdzīgu ogļracim vai kādam, kas kaut ko meklēja tumsā. Lukturītis, tas štrunts bija lukturītis, kas kā ciklopa acs bija novietojies tieši pa vidu pierei.

Noklausījies manu stāstu, vecais vīrs ieņēma pamācošo pozu un izpētīja abas nāsis, pēc tam tajās sabāžot vati, kas pamērcēta anestezējošā šķidrumā, kurš pamanījās notecēt arī pār manu lūpu, kas savukārt nozīmēja tikai vienu: bingo! Pavisam drīz es nejutīšu arī to.

Katras pudelītes parādīšanos uz galda lukturīša raidītais stars padarīja par teātra cienīgu zvaigzni, iezīmējot ap to spožu ovālu. Valdījos, lai nesāktu ar smiekliem pieskandināt visu plašo telpu. Vecais vīrs darbojās kā labākais gaismotājs, tikai bija kāds bet.. mani nepameta sajūta, ka vecajam vīram tomēr noderētu mazliet stiprākas brilles, jo gadu gadiem uzkrātā LORa pieredze viņa vecās acis gaišākas nedarīja.

Viņš gremdēja vates kociņu pudelītē un apstrādāja vienu nāsi, pēc tam vērīgi aplūkojot pudelīti, pieceļoties un aizejot līdz skapītim, lai pārcilātu vēl dažas citas, bet finālā vēl kādam piezvanītu. Lieki piebilst, ka manā galvā šaudījās neskaitāmi daudz jautājumu par tēmu, kas īsti ir iezieķēts manā nāsī. Par vāju, šķīdums esot par vāju. Nu ja, eksperimentiem taču mums vēl ir mana otra nāss. Ir vēl tik daudz iespēju izpausties.

Onkuls notēmēja vates kociņu ar īsto šķīdumu un.. trāpīja tieši pie pašas nāss. Sak, nieki, viss viens pīpis – āda vai asinsvads ko svilināt.
Vīrietim jau tā ir. Viņam visu mūžu jātrenējas trāpīt. Jau no mazotnes – podā, jo pavisam noteikti viņa dzīvē būs vismaz viena sieviete, kas pārmetīs par visām tām pilēm, kas būs aizlidojušas garām. Tad viņam jāmācās trāpīt “pa sieviešu vēlmēm”, jo nez kāpēc viņām visām liekas, ka viņam ir jāuzmin. Kur nu viss pārējais: grozs, vārti, pirmais akmens kaimiņu logā.. Katrā ziņā, vecais vīrs netrāpīja un savu jaunības meistarību pamazām zaudēja, apveltot mani ar sūrstošām sāpēm.

“Nešņaukāties, neknibināties. Dzert vitamīnus. Ilgi. Vismaz mēnesi.”

Bet tikmēr pēc minūtēm desmit anestēzija nāsīs beidza savu darbu un LORa paveiktie darbi uzsāka savu savējo. Sāpēja. Ļoti.

Published by

Kni

Love yourself more

7 thoughts on “Deguna stāsti”

 1. …man šermuļi pārskrēja mugurai lasot šīs šausmas :(
  Kni, turies, ja! :)

 2. Jā, nu tās deguna procedūras, tās ir šausmīgas. Vairāk kārt esmu tam gājusi cauri. Sāp loti. Bet, Kni, šis stāsts bij superīgs, Tu tik smieklīgi spēji uzrakstīt par tik sāpīgu tēmu. Tu esi meistars. Veseļojies un dzer vitamīnus kā jau ārsts Tev lika! Un dari, kaā Emīls teica, lai vienmēr ir siltas kājas!

 3. Man laikam paveicies, ka nekad neesmu vazaajusies uz taada veida un citaadaakaam proceduuraam! Bet peec izlasiitaa arii negribeetu, ka kaut kaads pusmuuzja, pusakls viirs, nedod Dies` veel ar triicoshaam rokaam meegjinaatu manii kaut kur traapiit … Turies miiljaa!!!

 4. Stāsts ar nelielu šausmu piekārienu! Dzer vitamīnus, nēsā cepuri un cimdu un, ap kaklu neaizmirsti aptīt kādu skaistu šalli! :) Joprojām Tu manī raisi asociācijas ar smalku franču meiteni! :) Nu kaut ko līdzīgu šai sapņainajai jaunkundzei -> http://tinyurl.com/bd23rkv

  P.S. – Tā jau ir ar tiem vīriešiem… ;)

 5. Mīļš paldies par līdzi jušanu un atbalstu, jo šodiena bija ļoti grūta.
  Dažreiz izvēlos par šāda tipa notikumiem pasmieties ironizējot, tas ļauj kaut kādā veidā to visu uztvert vieglāk un nesāpīgāk. Mazs piedzīvojums, tikai žēl, ka tā sāp. Vēlreiz paldies!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.