Jauno gadu gaidot uzpīpēt zāli vai nolaist pa kreisi?

Tulkoju tehnisku tekstu, kad blakus telpā kolēģe sāka citēt lidojumu piedāvājumus Jaunajam gadam, kā rezultātā neklausīties nevarēju.
Piedāvājums par to, kā visai legāli aizbraukt uz Amsterdamu uzpīpēt zāli; Berlīnē uzrīkot šoppingu, kāda Rīgā nekad nebūs; Milānā Jauno gadu sagaidīt pūderī (tas kā domāts? ar degunu baltajā trasē pa spoguļotu galdu ar kredītkarti pie rokas?) vai uz slēpēm; Prāgā palūrēt skaisto arhitektūru, Parīzē nolaist pa kreisi ar franču mīlniekiem; uz Romu pagrūstīties rindā uz Vatikānu un, ja nu ne, tad Stambulā atslābt pirtīs un pakaulēties ar turkiem. Viss kopā tas varētu būt labs dīls.

Pff…. es kā nerealizējusies latviešu valodas skolotāja domās saraucu pieri. Vai tiešām tas ir vienīgais veids, kā uzrunāt Latvijas iedzīvotāju un ceļot gribētāju, vai arī tā ir uzruna šaurpierainajam planktonam?
Nē, es neesmu nekāda svētā un 2008. gada nogalē arī es biju “pa legālo” Amsterdamā uzpīpēt zāli, cik nu es tur uzpīpēju, drīzāk asistēju no ķēdes norāvušamies vīrietim un cik nu tas viss vispār ir legāli, jo izlasot šo, liekas, ka nekā labāka, ko Jaunā gada naktī darīt, nav. Ticiet man, tie, kas gribēs uzpīpēt, izdarīs to Rīgā un pat Jauno gadu negaidīs.
Arī Berlīnē šoppingā biju atvaļinājuma laikā, tikai šo vārdu mierīgi var aizstāt ar mūsu pašu vārdu “iepirkšanās”, lai gan apzinos, ka planktonam tas varētu arī nelikties diez ko stilīgi.
Par Milānu jau izteicos un nesaprotu, kas tieši domāts ar vārdu “pūderis”?
Prāga un arhitektūra. Prāgā neesmu bijusi, jo tad, kad bija iespēja braukt, maniem vecākiem nebija tādas naudas, lai man finansētu šādu plezīra braucienu, taču vienu gan zinu – tie, kas brauc skatīties arhitektūru, viņi nelūr, bet gan bauda. Lūrēt var pa atslēgas caurumu, vai kādu spraugu kaimiņu sētā.
Parīzē nolaist pa kreisi – nu skaisti! Amsterdamā sapīpēties zāli un tad veikli sameklēt reisu uz Parīzi. Ja jau tā, tad priekš kam vispār barukt – Rīgā zāli, kā jau noskaidrojām, nopirkt var tāpat un franču mīlnieku arī nav tālu jāmeklē. Ietaupījums – 165 Ls. Bet, ja tā nopietni, mani interesē, ko šī lapa propogandē?
Atlikušos divus piedāvājums komentēt vairs negribas un šis varenlabais dīls (!!!) ir varens ir jau izteiksmes līdzekļos – valoda ir reibinoša. Patiešām!

Teiksiet, vai man nav humora izjūtas?
Ir! Protams, ka ir, taču humors var būt arī gaumīgs, turklāt neķengājot valodu un neaicinot sapīpēties un nolaist pa kreisi, lūrot uz daiļo arhitektūru. :D Pasaule, quo vadis?

Published by

Kni

Love yourself more

6 thoughts on “Jauno gadu gaidot uzpīpēt zāli vai nolaist pa kreisi?”

    1. Nu ja, tad es sapratu pareizi. Tieši tāpēc iedomājos par to spoguļoto galdu un kredītkarti celiņu veidošanai un tad var teikt, kā mans kolēģis saka: мой нос как пылесос :D

    2. :)

      Man gan domājot par pūderi vairāk nāk prātā “”stilīgo slēpotāju un snovotāju” žargons (ak, jā, man ar ļoti gribētos būt starp viņiem, bet nu neesmu iemācījusies un “”iefiltrējusies”, tāpēc mazliet skauž.. :D ) un tas sniedziņš, kas neķep un nelīp un nav no sniega lielgabala izšauts.. Nu tāds, kāda LV nekad nav, jeb – citur zāle zaļāka.. :)

      1. Ūja.. nav. Tas, ka tas skaistais sniegs ir tur, kur nevar snovot, nenozīmē, ka tas nemēdz būt. Kārtīgas ziemas laikā manā Ziemeļpolā tāda sniega ir tik cik uziet.. Labi, šogad varbūt nebūs un tagad varēs nomētāt mani ar akmeņiem – man pat mazlietiņ prieks. Šogad auksta ziema neder.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.