Ko šodien iepirksim?

Katrs rīts darbā man sāka aptuveni vienādi. Pēc silta dzēriena pagatavošanas, ķeros klāt vietnei, kurā tiek publicēti iepirkumi, un lūkoju pēc mūsu jomai atbilstošā. Katrai sezonai ir savi raksturīgie iepirkumi. Vasaras sākumā, lai atrastu mūsu jomai atbilstošo, jāizburas cauri visiem tiem, kuros sauc pēc remontdarbu veicējiem, atbilstoši sezonai medikamentu iepirkumiem, lauktehnikai, dažādiem pakalpojumiem. Katru dienu tiek izsludināti vairāk kā divdesmit iepirkumu, turklāt lielākais iepirkumu bums parasti vērojams vienu dienu pirms svētkiem, turklāt tur pat nav jāliedzas.. tas viss ir ar nodomu.

Lai nepadarītu šo ierakstu tik nopietnu, mēģināšu uz šo lietu paskatīties no jautrās puses, jo tā saucamie iepirkuma priekšmeti bieži vien ir dzidra smieklu spurdziena vērti!
Aiziet!
1. Avārijas stāvoklī esošu papeļu nozāģēšana…

Iedomājos to avāriju un to stāvokli :D Lai gan doma ir skaidra, taču vārdu salikums “āvārijas stāvoklis” šajā gadījumā izklausās visai smieklīgi. Pieļauju, ka koki veci un varbūt nokaltuši, taču avārijas.. iedomājos to skatu, kā sanāca kopā komunālās saimniecības pārvaldes ļaudis un vienojās par nosaukumu. :D

2. Lidmašīnas noma putnu un sikspārņu pētījumiem Baltijas jūrā Kurzemes piekrastē

Lidaparāts tā jau izklausās iespaidīgi, un, tā kā es no šī neko nesaprotu, tad mana fantāzija bur skatu ar izlidošanu uz Kurzemes piekrasti un objektu pētīšanu ar milzīgu binokli, jo citādi kā no putna lidojuma šos lidoņus saskatīt? Vismaz tos, kas tendēti uz lidošanu naktī?

3. Investīciju projektu speciālistu pakalpojumi [..]

Te ir tikai viens jautājums: ja tiek meklēti speciālisti no malas, kas tad tajā Rīgas birojā strādā?

4. Par kukaiņu iegādi

Nez, kā šādam iepirkumam izskatās specifikācija un vai tiek pieprasīts iesniegt paraugus uz provi.. Nē, šos mūsu vardes neēda. Negaršo :D

5. Neregulāri pasažieru pārvadājumu pakalpojumi

Mālpilij regularitāte nespīd :D

Bet tagad iepirkumu pērle. Es gan saprotu, ka šāda tipa eksperimenti tiek veikti, bet, kā izlasu vēlreiz iepirkuma priekšmeta nosaukumu un atceros manas mīļās Ievas mājdzīvnieku, jopt, man žēl dzīvnieciņu! Ja tā padomā, ja iekavās būtu ierakstīts kaķis vai suns?
6. Eksperimentālo dzīvnieku (žurkas) piegāde [..]

Un ko iepirksiet jūs?

Published by

Kni

Love yourself more

5 thoughts on “Ko šodien iepirksim?”

 1. Man kā biologam ne žurkas, ne lidmašīnas putnu un sikspārņu pētīšanai, ne kukaiņi nekas anormāls nešķiet. Viss ir vajadzīgs un tik pierasts, ka komisko pusi šādos iepirkumos man jau nākas grūti saskatīt. Profesionālais kretīnisms, tā teikt.

  Taču mani personīgie favorīti (gan ne no iepirkumiem, bet parastiem sludinājumiem), ir tie, kur pērk/pārdod remontcūciņas. Lai gan zinu, kas tas ir, tāpat nevaru beigt uzjautrināties, ja ko tādu redzu.

  1. Loģiski, ka neliekas, jo speciālists zina, par ko viņam ir jādomā, taču man no malas liekas uzjautrinoši. Vai Tu kā biologs nepastāstītu, kā notiek tā atlase, vai arī kā tur ir ar tām specifikācijām, un, ja iepērk kukaiņus, tad kurš viņus audzē? Rudu vakardien teica: nu kā, pasmeļ ar kausiņu mušnīcā un gatavs :D Mušnīca ir ekvivalents siltumnīcai. Kāpurus jau noteikti viņi turgo, ne?
   P.S. Ar tām žurkām taisa eksperimentus, ja?

   1. Lai gan zinu cilvēkus, kas iepērk kukaiņus, par to specifikācijām neko konkrētu nepateikšu, vien to, ka visticamāk tiek norādīta suga un/vai pasuga kā arī cenu diapazons gan pašiem kukaiņiem, gan piegādei. Un Rudu būs daļēja taisnība. Ir gan mušnīcas, gan prusaknīcas, gan slieknīcas, gan arī visādas citādas -nīcas, it sevišķi valstīs ar pateicīgāku klimatu. Latvijā, mājas apstākļos cilvēki savam priekam var audzēt zarkukaiņus un Madagaskaras šņācējprusakus (man arī tādi ir bijuši), tur vajag tikai nedaudz pacietības un rūpības. Tā kā praktiski jebkuš var tikt pie savas kukaiņnīcas, ja vien ir vēlme un nav aizspriedumu pret tiem.

    Savukārt par žurkām varu pastāstīt vairāk, tās man tādas “tuvākas” skaitās. Žurku specifikācija pirmām kārtām ietver ģenētisko līniju, jo katram pētījumam nepieciešamas žurkas ar konkrētu “novirzi”. Piemēram, ir tādas žurku līnijas, kuru pārstāves ātrāk kļūst par alkoholiķēm (jā, jā, zinātnes vārdā dzīvnieki tiek nodzirdīti un pēc tam pēta, kas notiek ar dažādu orgānu sistēmām, neironiem utt. un kā ar to tikt galā), ir “resnās” žurkas, kurām ir sabojāta sāta sajūta un novirze uz aptaukošanos, ir žurkas ar iedzimtām sirdskaitēm, un tā varētu turpināt ilgi un dikti. Nākamie punkti specifikācijā noteikti ir dzimums un vecums, jo nevar vienā maisā bāzt tēviņus ar mātītēm un jaunos ar vecajiem. Tikai tad seko cena. Un OSI pavisam noteikti žurkas iepērk eksperimentiem, tāpat kā citas ar farmakoloģiju saistītās iestādes.

    Tapa skaidrāks?

 2. runājot par 6.punktu, nesen Ģeo bija plašs raksts par eksperimentālajiem dzīvniekiem un avotiem, kur tos iegūst, ar žurciņām tā kā būtu viss skaidrs, bet tur, kur sākas mērkaķīši un lielāki eksperimentālie dzīvnieki, tur gan ļaudīm nav ne kauna ne goda, ir tikai nauda!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.