Lielās cerības

Ziniet tās grāmatas, kuru lasīšana aizrauj tik ļoti, ka pienāk brīdis un mēs sākam tirgoties ar lappusēm, proti, izlasīšu vēl vienu un tad, nu labi, vēl vienu un tad, bet tas “tad” nekādi negrib pienākt un labākajā gadījumā sanāks palikt badā, sliktākajā – piečurāt bikses. Neviens no šiem sliktākajiem scenārijiem piepildījies nav, lai arī tirgošanās ir bijusi sīva.

Savulaik, un tas bija ļoti sen, tirgojos ar Dikensa romāna “Lielās cerības” lappusēm. Esmu tirgojusies divas reizes, jo tieši tik esmu šo romānu lasījusi. Tā ir viena no tām grāmatām, kurā aprakstīto esmu spējusi iztēloties tik spilgti, ka varētu domās skatīties savu filmu, neskatoties uz to, ka šis romāns ekranizēts vairākkārt.

Pavisam nejauši atklāju, ka šī grāmata, pateicoties BBC One, pārvērsta seriālā, taču jāteic, ka palūkojoties visiem tik labi zināmajā youtube, rodas sajūta, ka “Lielās cerības” ekranizējuši visi, kam nav bijis slinkums, vai arī, lai visu nepadarītu tik vienkāršu, teiksim tā, ka teju vai katrs, kuram nav bijis slinkums, uzskatījies teju vai par pienākumu vai goda lietu šo darbu ekranizēt.

1946. gads
Melnbalta versija, kas atgādina kādu no tām bērnības pasaku filmām krievu valodā.

1998. gads
Modernā “Lielās cerības” versija ar Gvinetu Paltrovu, Ītanu Hauku, Anni Benkroftu un Robertu Deniro.
Šī bija mana pirmā iepazīšanās ar Lielajām cerībām. Jā, vēl pirms grāmatas.

1999. gads.
BBC darbs. Tik, cik paspēju paskatīties, lieliski nostrādāts.

2011. gada nogale
BBC One darbs – seriāls, par kuru nu diskutē daudzi. Diskutē par aktieru izvēli un par pašu ekranizējumu. Pat ja Džiliana Andersone savulaik Xfailos spīdēja, tad jāteic, ka, kaut vai salīdzinot ar 1946. gada filmas versiju un mis Hevišemas atveidotāju, viņa ir vāja. Vājākais posms seriālā. Taču tie, kas sakās, ka topošajai siržulauzējas Estellas lomai izvēlēta neglīta meitene, manuprāt, kļūdās, turklāt, lai neapvainojas briti, bet man vienmēr licies, ka viņiem ir visnotaļ savāda izpratne par skaistumu kā tādu.
Visu aktieru plejādi var skatīt šeit.

Taču, lai kā tur arī būtu, ir labi, ka ļaudis strīdā, ka ir diskusija, jo pats interesantākais ir tas, ka viņi sevi lauž. Lauž un turpina skatīties.

Lai silti!

Published by

Kni

Love yourself more

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.